Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pasaules čempione 400m skrējienā provizoriski diskvalificēta

Rolands Eliņš

Pasaules čempione 400m skrējienā provizoriski diskvalificēta
Salva Eid Nasera. Foto: imago images/Bildbyran/Scanpix

Bahreinu pārstāvošā vieglatlēte Salva Eid Nasera aizvadītā gada laikā trīsreiz nav bijusi pieejama dopinga pārbaužu veikšanai, ko sākts izskatīts Pasaules Antidopinga aģentūrā (WADA), pagaidām piespriežot viņai pagaidu diskvalifikāciju.

22 gadus vecā Salva Eid Nasera pagājušajā gadā kļuva par pasaules čempioni 400 metru skrējienā. Viņa dzimusi Nigērijā, bet kopš 2014. gada pārstāv Bahreinu, un zelta medaļa 2019. gada PČ ir pirmā, ko šajā disciplīnā ieguvusi kāda Āzijas valsti pārstāvoša sportiste. Nasera PČ triumfēja ar rezultātu 48.14 sekundes, kas ir trešais labākais sasniegums 400m skrējiena vēsturē.

Taču šobrīd Nasera ir provizoriski diskvalificēta, jo vairākkārt nav bijusi pieejama dopinga kontrolieriem. WADA noteikumi paredz, ka sportistam jānorāda sava atrašanās vieta un jādod dopinga kontrolētājiem iespējas veikt nepieteiktas pārbaudes. Ja 12 mēnešu periodā dopinga kontrolieri trīsreiz netiek pie iespējas veikt analīzes, var sekot divu gadu diskvalifikācija, kas šobrīd draud arī Nesarai.

Viņa savos sociālajos tīklos noliegusi savu atbildību, taču atzinusi, ka patiešām nebija pieejama trīs dopinga pārbaudēs, kas bijušas pirms pasaules čempionāta: „Nekad neesmu krāpusies un nekad to nedarīšu. Es tikai palaidu garām trīs pārbaudes, kas ir normāla lieta. Tā gadās.”

Nasera norādīja, ka cer uz drīzu lietas atrisinājumu, jo viņai nepatīk, ka viņas vārds tiek saistīts ar šādiem notikumiem un iespējamiem pārkāpumiem.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/athletics...

     [+] [-]

, 2020-06-07 12:45, pirms gada
Dopinga testi palaisti garām pirms kādiem deviņiem mēnešiem (ja ir tā, kā pati sportiste stāsta), tagad sāk skatīt lietu... Iespaidīga operativitāte