Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Miļkevičs: "Laura Ikauniece joprojām ir motivēta"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Miļkevičs: "Laura Ikauniece joprojām ir motivēta"
Laura Ikauniece. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Latvijas vieglatlētikas zvaigznes Lauras Ikaunieces apņēmība pēc traumu pilniem gadiem nav gājusi mazumā un sportiste joprojām ir motivēta, portālam Sportacentrs.com pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

Pirms nepilniem pieciem gadiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ceturto vietu izcīnījusī Ikauniece šobrīd atrodas Tenerifē, kur atkopjas pēc ceļgala operācijas.

"Laurai blakus ir fizioterapeits, kurš palīdz ar atkopšanos, viņai ir izstrādāta programma, lai šo periodu aizvadītu pēc iespējas pareizāk un gudrāk. Viņa pamazām sāk kustēties un kaut ko darīt. Uzskatu, ka Laura mums ir liels talants – viņai šis īsais laiks līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm var būt pietiekams, lai sasniegtu vislabāko kondīciju," norādīja Miļkevičs.

Ikaunieces melnā josla sākās 2017. gadā – vien neilgu laiku pēc tam, kad prestižajās sacensībās Gecisā viņa uzstādīja jaunu Latvijas rekordu septiņcīņā. Veselības likstu dēļ viņa sacensību apritē atgriezās tikai pēc gada, taču joprojām startējusi neregulāri un ar problēmām cīnījusies visu šo laiku.

"Lauras apņēmība noteikti nav gājusi mazumā. Viņa joprojām ir motivēta. Viņas šī brīža sadzīve ir pakārtota olimpiskajām spēlēm. No lielas gribēšanas rodas mikrotraumas, varbūt kaut kas iedzimts. Žēl, ka tā pēdējos gados ir sanācis, jo Laura ir mūsu lielā olimpiskā cerība,” stāstīja Miļkevičs.

No Latvijas vieglatlētiem šobrīd dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs garantējušas trīs sportistes – Ikauniece, šķēpmetēja Līna Mūze un vesera metēja Laura Igaune. Miļkevičs uzsvēra, ka uz Japānu lidotu vēl septiņi sportisti, ja kvalifikācija beigtos tieši šobrīd. Viņš sprieda, ka Tokijā mums varētu būt 13-15 vieglatlētu komanda.

"Jaunajā sezonā lielākais un svarīgākais noteikti būs Latvijas čempionāts tiem sportistiem, kuri cīnās par olimpisko normatīvu vai arī par pasaules rangu, jo šīs sacensības dod ļoti daudz punktu. Ļoti svarīgas sacensības būs arī Prezidenta balvas izcīņa atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā, Eiropas komandu čempionāts Bulgārijā. Starptautisko sacensību būs ļoti daudz, lielu garantiju nav vienīgi par komercmačiem, kur sportisti piedalās arī, lai nopelnītu sev iztiku," gaidāmās vieglatlētikas sezonas kalendāru raksturoja Miļkevičs.

Savienībai 21. aprīlī plānots kongress, kurā jāvēl ne tikai jauna organizācijas valde, bet arī prezidents. No esošo funkcionāru puses atkārtotai kandidēšanai uzrunāts šī brīža LVS prezidents Arnis Lagzdiņš.

"Sākotnēji LVS kongresu bijām plānojuši martā, bet pārcēlām mēnesi vēlāk ar mērķi, ka gribam klātienes vēlēšanas, lai izteikties var visi. Kandidātiem vēl ir laiks pieteikties. LVS valde ir uzrunājusi Lagzdiņu turpināt iesākto darbu savienības prezidenta amatā. No savas puses šo kandidatūru atbalstu, mums ir ļoti laba sadarbība. Viņš ir arī ticis ļoti prestižā Pasaules Vieglatlētikas asociācijas Riska komisijā. Līdz ar to darbs notiek gan mājās, gan arī starptautiskā līmenī," teica Miļkevičs.

LVS esot izveidojusies arī laba sadarbība ar jauno Latvijas Olimpiskās komitejas vadību un Izglītības un zinātnes ministriju. "Cerēsim, darbs turpināsies arī pie prioritārajiem sporta veidiem, esam pauduši savas vēlmes un minimālās finansiālās prasības, lai varētu nodrošināt savu minimālo funkciju – sarīkot Latvijas čempionātu, aizvest sportistus uz starptautiskām sacensībām. Ļoti ceram, ka mūs sadzirdēs un nebūsim vienā maisā ar neolimpiskajiem sporta veidiem. Ceram uz valsts atbalstu kā prioritārajam sporta veidam, jo arī atbalstītājus šobrīd nav tik viegli piesaistīt."

  +2 [+] [-]

, 2021-03-04 16:51, pirms 2 mēnešiem
Lai turas!
Mēs ticam Laurai!

  +2 [+] [-]

, 2021-03-04 16:53, pirms 2 mēnešiem
"šis īsais laiks līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm var būt pietiekams, lai sasniegtu vislabāko kondīciju"

Jāskatās reāli: ja viņa kaut cik varēs piedalīties, tas jau būs ļoti labi!

Septiņcīņa ir ļoti traumatisks sports, tāpēc reti kura spēj noturēties augstā līmenī līdz 30 gadiem.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-04 17:04, pirms 2 mēnešiem
Kāpēc nav nekādu ziņu par Palameiku...jau gadiem??

  -1 [+] [-]

, 2021-03-04 17:06, pirms 2 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Kāpēc nav nekādu ziņu par Palameiku...jau gadiem??
Palameika var aizmest tikai komercmačos...

  -1 [+] [-]

, 2021-03-04 18:12, pirms 2 mēnešiem
Es arī būtu motivēts ārstēties Spānijā un algu man LOV maksātu!

     [+] [-]

, 2021-03-04 21:42, pirms 2 mēnešiem
Kad Laura vispār pēdējo reizi startējusi? Tikai solījumi un traumas, LOV naudiņa tādai nepienākas! Lai dzīvo laimīga ar igauni un sāk domāt par bērniem!

  +1 [+] [-]

, 2021-03-05 00:39, pirms 2 mēnešiem
Dzimmiy rakstīja: Kad Laura vispār pēdējo reizi startējusi? Tikai solījumi un traumas, LOV naudiņa tādai nepienākas! Lai dzīvo laimīga ar igauni un sāk domāt par bērniem!
Nevajag pārspīlēt. 2019.gadā viņai bija gandrīz pilnvērtīga sezona- telpu EČ pieccīņā Latvijas rekords, vasarā divas labas 6500 punktu līmeņa septiņcīnas, tikai pašā rudenī pirms PČ notraumējās.

     [+] [-]

, 2021-03-05 06:22, pirms 2 mēnešiem
Profesionālam sportistam dziedēt traumu ir tas pats, kas mums sēdēt uz slimības lapas. Ja mums ir sociālās garantijas, tad saņemam daļu no algas kādu terminētu laiku. Sportistiem būtu jābūt līdzīgi. Bet vai tā ir, es nezinu.

     [+] [-]

, 2021-03-05 07:11, pirms 2 mēnešiem
elements rakstīja: Nevajag pārspīlēt. 2019.gadā viņai bija gandrīz pilnvērtīga sezona- telpu EČ pieccīņā Latvijas rekords, vasarā divas labas 6500 punktu līmeņa septiņcīnas, tikai pašā rudenī pirms PČ notraumējās.
Re kā Tu atbildēji uz manu jautājumu, tagad draugs ir 2021 gads! Un kad Laura startejusi pēdējo reizi pasaules čempī?

     [+] [-]

, 2021-03-05 08:13, pirms 2 mēnešiem
Dzimmiy rakstīja: Re kā Tu atbildēji uz manu jautājumu, tagad draugs ir 2021 gads! Un kad Laura startejusi pēdējo reizi pasaules čempī?
Gan jau, ka gluži mucā nedzīvo, un zini, kas 2020.gadā pasaulē darījās. Liela daļa vieglatlētu šo sezonu tāpat izlaida kā tukšu, pasaules vadošie daudzcīņnieki praktiski visi.