Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Krievijas vieglatlēti vispār var palikt bez iespējām startēt starptautiski

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Krievijas vieglatlēti vispār var palikt bez iespējām startēt starptautiski
Jevgeņijs Jurčenko. Foto:rusathletics.info

Krievijas Vieglatlētikas federācija nav laikus samaksāju 5 miljonu ASV dolāru lielo soda naudu, kas nozīmē, ka tās sportistiem var pilnībā tikt liegta dalība starptautiskās sacensībās.

Starptautiskā Vieglatlētikas savienība jeb “World Athletics” par antidopinga pārkāpumiem piesprieda Krievijas Vieglatlētikas federācijai desmit miljonu ASV dolāru lielu soda naudu, reizē gan nosakot, ka vispirms nomaksājama puse no soda. Otro pusi būtu jāmaksā tikai tādā gadījuma, ja divu gadu laikā pārkāpumi atkārtotos. Tomēr līdz šim nav izdevies izpildīt arī vienošanās pirmo pusi, tas ir, nomaksāt 5 miljonus ASV dolārus, kas bija jāpaveic līdz 1. jūlijam.

“Soda nauda starptautiskajai federācijai vēl nav nomaksāta un naudas, lai to varētu izdarīt, federācijai nav. Tomēr varu apstiprināt, ka sarunas ar starptautisko federāciju par visiem šiem jautājumiem risinās no pirmās dienas, kad stājos šajā amatā un turpinās arī tagad. Liels darbs paveikts, arī meklējot nepieciešamos līdzekļus, taču par to īsti nav jēgas runās, jo naudas tik un tā nav,” skaidro Krievijas Vieglatlētikas federācijas prezidents Jevgeņijs Jurčenko. Jau šobrīd Krievijas vieglatlētiem starptautiskās sacensībās nav iespējas pārstāvēt savu valsti, bet gan jāstartē kā neitrālam sportistam, taču soda naudas nenomaksāšanas gadījumā "World Athletics" varētu anulēt arī šo statusu.

Tiesa jautājuma risinājumā iesaistījies arī Krievijas sporta ministrs Oļegs Maticins, nosūtot starptautiskajai savienībai un arī olimpiskajai komitejai lūgumu pagarināt apmaksas termiņu. “Tas ir ļoti svarīgs jautājums, turklāt ne tikai mums, bet visai vieglatlētikas pasaulei. Federācija nonākusi ļoti smagā situācijā, jo šī brīža vadībai faktiski jāatbild par iepriekšējās paveikto. Koronavīrusa pandēmija pamatīgi ietekmēja tās ekonomisko stāvokli, un tāpēc arī nebija iespējams šo soda naudu samaksāt. Tagad galvenais ir panākt, lai sankcijas pret federāciju netiktu pārvērstas par sankcijām pret sportistiem. Cerams, mūsu balss tiks sadzirdēta un arī ņemts vērā tas, ka šobrīd federācija tiešām nopietni cīnās par tīru sportus un pret dopinga izmantošanu,” izteicās ministrs.

Agrāk sūtītos lūgumus par iespējamo soda naudas nomaksas termiņa pagarināšanu "World Athletics" noraidīja.

Krievijas dalība “World Athletics” tika apturēta jau 2015. gadā, kad Starptautiskā antidopinga aģentūra ziņoja par lielu skaitu pārkāpumu, bet vēlāk šī soda termiņi arī vairākas reizes tika pagarināti.

Izmantotie resursi:
tass.ru

     [+] [-]

, 2020-07-02 14:50, pirms 2 gadiem
Ja krieviem vairs nav naudas pat savējiem, tad ir ļoti maza iespēja, ka viņi iedos Rīgas Dinamo. Ja nu vienīgi Putins būs labā omā pēc falsificētās pārvēlēšanas.

     [+] [-]

, 2020-07-02 18:35, pirms 2 gadiem
Skumji, ka tīriem sportistiem jācieš, kad lielo federāciju vadītāji ir atsaldeņi