Višņovskim pozitīvas dopinga analīzes
Kļuvis zināms, ka Slovākijas hokeja izlases un Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Edmontonas ''Oilers'' spēlētājam Ļubomiram Višņovskim bijušas pozitīvas dopinga analīzes.
Slovākijas izlasei 2010.gada ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīrs izvērtās pietiekami veiksmīgs. Slovākija iekļuva pusfinālā, kur gan tā piekāpās Kanādai, bet spēlē par bronzu ar 3:5 atzina Somijas pārākumu, turnīrā ieņemot 4.vietu.
Šodien kļuvis zināms, ka vienam no Slovākijas izlases spēlētājam, aizsargam Ļubomiram Višņovskim bijušas pozitīvas dopinga analīzes. Pats sportists pamatojis, ka ir lietojis pseidoefedrīnu un nav zinājis, ka šī viela ir aizliegto vielu sarakstā. Pseidoefedrīns ir medicīniskas zāles, kas palīdz atveseļoties no iesnām. Pagaidām nav zināms, vai sportists tiks sodīts par šo atgadījumu.
Šis ir otrais gadījums visas olimpiādes laikā, kad kāds no sportistiem tiek pieķerts dopinga lietošanā. Pirms tam pozitīvas dopinga analīzes bija vienai no Krievijas izlases hokejistēm.
Izmantotie resursi:
news.yahoo.com
+26 [+] [-]
+6 [+] [-]
+4 [+] [-]
+27 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
Ietekmēt nevar? Kad organisms atjaunojas ātrāk, tad var un ļoti, sevišķi aizsargiem, kas parasti uz laukuma pavada visvairāk laika (un Ļubo tipa aizsargiem, "skrienošajiem"/"divvirzienu", vēl vairāk).
[+] [-]
+6 [+] [-]
+3 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
-3 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
Nepamatota medicīnisko preparātu un dopinga metožu lietošana var būt bīstama veselībai. Sporta organizācijas vēlas pasargāt sportistus no dažādo vielu un metožu blakusiedarbībām. Tomēr aizliegto vielu un metožu sarakstā jeb t.s. "dopinga sarakstā", ir tādas vielas, kuru bīstamie blakus efekti nav pilnībā izpētīti.
Aizliegto vielu un metožu sarakstā ir ietvertas arī tādas zāles, kuras parasti izmanto ārstēšanā, piemēram, saaukstēšanās un drudža gadījumā, un kuras ir pieejamas bez receptēm. Tas īpaši ir jāņem vērā sportistiem, kuri paši iegādājas medikamentus. Tādā gadījumā viņiem ir jāpārliecinās, vai tie nesatur dopinga vielas.
antidopings.lv: SMVA Antidopinga nodaļa: Kas ir dopings
[+] [-]
+1 [+] [-]
Atcelt Ziņot
playthegame rakstīja: nu nez nez, šaubos, vai spēlētājs kurš saņem milzu summas NHL riskētu lietot dopingu lai tikai palīdzētu savai izlasē ja tas var smagi sabojāt vina karjeru. Turklāt jau tādā sporta veidā kā hokejs kurā viens dopingu salietojies sportists neko nevar ietekmēt
NHL, kā var secināt no dažādu spēlētāju stāstītā, dopinga lietošana ir ikdiena. Tas, ka kāds iekrīt OS laikā, ir tikai likumsakarība.
Tās ir tikai runas,kuras nav pierādītas.Tas ,ka šoreiz ar šādu dopinga veidu iekrita Višņovskis vēl neko nepierāda.Bet ,kas attiecās uz organisma ātrāku spēju atjaunošanu pietiekami efektīvi ir dažāda veida vitamīni,kuri nesatur aizliegto preperātu vielas.Un tos arī sportisti izmanto.
+1 [+] [-]
Un visādas runas par pretiesnu pulverīšiem, un matu augšanas balzamiem ir... nu kkā personīgi es tam visam ne visai gribu ticēt.
Atjaunošanās un vitamīni ir labi, protams, taču tas ir tikai viens piemērs (un arī jautājums kurš lieto vitamīnus un kurš kko citu), jo spēlēt 100+ spēles sezonā un pēdējā spēlē skriet tāpat kā pirmajā, nu tur vajag būt vai nu elites atlētam, vai arī draudzēties ar farmacētiem, kuri arī piedāvā dažādas pakāpes legālus pulverīšus. Un nu nav visi NHL hokejisti superatlēti, tāpat kā neticu, ka viņi nav mēģinājuši kko lietot (kurš turpina - cita lieta).
PRO sportā pašlaik bez visādām tabletēm, pulverīšiem utt. medicīnas/farmacētiskajiem uzlabojumiem vispār nav ko darīt un uz šāda legālo palīglīdzekļu fona "iefiltrēt" kko mazāk legālu var mierīgi.
Ne jau no labas dzīves tagad Ziemeļamerikas līgās sāk organizēt dopinga kontroles (ja iepriekš tādu nebija praktiski nemaz), bet spēlētāju arodbiedrība ir kategoriski pret - MLB, NFL... .
+1 [+] [-]
P.S. Pēv bronzas mača tieši Višņovskis komentēja to, cik drūmi pēc pāris gadiem varētu izskatīties Slovākijas hokejs.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Pseudoephedrine was on the banned substances IOC list until 2004, when the WADA list replaced the IOC list. Although WADA initially only monitored pseudoephedrine, it is once again on the banned list starting January 1, 2010.[16]Andreea Răducan was stripped of her gold medal at the 2000 Sydney Olympics after testing positive. She took two pills given to her by the team coach for a cold. Although she was stripped of the overall gold medal, she kept her other medals, and, unlike in most other doping cases, was not banned from competing again; only the team doctor was banned for a number of years.
Avots: en.wikipedia.org: Pseudoephedrine - Wikipedia, the free encyclopedia
Morāle: Atkal aizliegts no 1.janvāra, bet laikam jau nekāds superboosts nav.
Morāle 2: Pats vainīgs, ka nečekoja sarakstus, apzināti lietoja vai ārsts parakstīja?
-1 [+] [-]