Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:15, Did:0, useCase: 3

Kad e-sports tiks iekļauts olimpiskajās spēlēs?

Mārcis Martini
Mārcis Martini

Sporta veidā, kurš pavisam drīz varētu tikt iekļauts olimpisko spēļu sarakstā, bieži vien spēlētāji pat nenosvīst. Viņi pat nepieceļas no saviem krēsliem. Arī sporta likmes šajā virzienā ir kļuvušas par ļoti populāru izklaides veidu, līdz ar to sekmējot kopējo sporta nozares popularitāti.

Organizēta videospēļu sacensība, saukta arī par e-sportu, nepastāvēja līdz pat 2010. gadam. Šobrīd tā sasniedz 500 miljonus skatītāju un pelna vairāk nekā miljardu dolāru. Līdz ar to, ir skaidrs, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja met savas acis šī sporta veida virzienā.

Vairāki šķēršļi neļauj SOK oficiāli sankcionēt e-sportu kā olimpisko spēļu dalībnieku. Šī sporta veida spēlētājiem nav globālas pārvaldes institūcijas, kas Starptautiskajai olimpiskajai komitejai jeb SOK ir nepieciešama sporta veida apstiprināšanai. Daudzas no pasaulē populārākajām e-sporta spēlēm, piemēram, League of Legends un Counterstrike, ir vardarbīgas un tādējādi pārkāpj iespējamās olimpiskās draudzības un cieņas vērtības. Citas sporta spēles, piemēram, šahs, kurām ir daudz mazāk šķēršļu nekā e-sportam, arī ir cīnījušās, lai iegūtu atzinību olimpisko vārtsargu vidū.

Otrs šķērslis? Lai e-sports būtu likumīgs, tam nav vajadzīgas olimpiskās spēles. Tas jau ir ieguvis milzu atbalstītāju un spēlētāju bāzi, kas ar katru mirkli kļūst lielāka.

Skaties tālāk par 2028. gadu!

E-sportisti iespējams nav sportisti tradicionālajā šī vārda izpratnē, taču daudzi trenējas tāpat, kā šī sporta veida pārstāvji. Un viņu prasmes neapšaubāmi ietver roku un acu koordināciju, veiklību, komandas darbu un garīgo izturību.

SOK šogad atbalstīja pirmo “Olympic Virtual Series”, e-sporta pasākumu grupu, gatavojoties Tokijas spēlēm. SOK sacīja, ka 2024. gads ir “pāragrs”, lai Olimpiskajās spēlēs iekļautu e-sportu, taču durvis ir atvērtas 2028. gadam, kad spēles tiks rīkotas Losandželosā. Keisijs Vasermans, Los Andželosas Olimpiskās komitejas vadītājs, ir e-sporta atbalstītājs.

Patiesība ir tāda, ka nevienai pusei otra nav vajadzīga. Vismaz pagaidām. Ja e-sports mūsu dzīves laikā pievienosies olimpiskajām spēlēm, tas būs naudas dēļ. SOK nopelna daudz, taču, ja tas kādreiz izsīkstēs, tad zinās, kur vērsties, lai iegūtu skaidras naudas pieplūdumu.

     [+] [-]

, 2022-05-02 17:26, pirms 7 mēnešiem
Kāda jēga.Labāk lai maļas savā sulā.Nauda apgrozas ko vairāk vajag.Neesmu dzirdēji,ka šautriņmetēji taisītos uz OS.Datorspēles tā ir izklaide.Tie kas grib ar to pelnīt naudu tad tā ir cita lieta ar sportu to nevajag jaukt.Tā jau būtu neveselīga dzīvesveida propaganda.Autosports,motosports,F1 kā piemēri ka katram sava niša un nav ko OS bāzt visun pēc kārtas.

     [+] [-]

, 2022-05-02 18:00, pirms 7 mēnešiem
Man šķiet, ka pēdējā rindkopa ļoti labi apkopo pamatdomu. Esportam ir ļoti izteikta virzība uz komerciju un tas ir pašpietiekams. Esportam OS nav nepieciešamas.

Spēļu vardarbīguma aspekts gan ir diskutabls, jo tā tomēr ir virtuālā vide.

     [+] [-]

, 2022-05-02 18:11, pirms 7 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Man šķiet, ka pēdējā rindkopa ļoti labi apkopo pamatdomu. Esportam ir ļoti izteikta virzība uz komerciju un tas ir pašpietiekams. Esportam OS nav nepieciešamas.

Spēļu vardarbīguma aspekts gan ir diskutabls, jo tā tomēr ir virtuālā vide.
Labāk pastāsti - kādas sajūtas pārņēma, nobanojot Neputnu?