Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Krūmiņš: "Biju gatavs iet laukumā ar traumu. Kad tad, ja ne tagad?"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Krūmiņš: "Biju gatavs iet laukumā ar traumu. Kad tad, ja ne tagad?"
Edgars Krūmiņš. Foto: f64

LETA. Latvijas 3x3 basketbola izlases spēlētājs Edgars Krūmiņš trešdien Tokijas olimpisko spēļu finālā bijis gatavs spēlēt ar lauztu kāju, titulcīņas mirkļus atceras viņa komandas biedrs Nauris Miezis.

Latvijas basketbolisti zelta medaļas izcīnīja, spītējot tam, ka daļu no mača nevarēja aizvadīt kājas savainojumu guvušais Krūmiņš. Pirmie novērojumi liecina, ka viņam varētu būt ieplīsis apakšstilba kauls. "Šī spēles situācija nedaudz izsita no līdzsvara. Redzējām sejā, ka viņš gatavs iet laukumā ar visu lauztu kāju. Kad vajadzēja, iedevām viņam atpūtu," sarunā ar Latvijas žurnālistiem teica Miezis. Latvijas komanda finālā ilgi pakaļdzinās saviem pretiniekiem, mača otrajā pusē laužot cīņas gaitu.

"Spēles sākumā iedzina mūs stūrī ar trakiem tālmetieniem. Plus vēl mums sita elpu ciet, un visi gribējām ātri mainīties. Bija tiešām ļoti grūti skriet, taču pēkšņi ieslēdzām otrajā ātrumā. Mums nebija vairs, ko zaudēt - gājām uz maksimumu," stāstīja Miezis.

Apzinoties savu varējumu, Latvijas izlases mērķis cīnīties par zeltu tika izvirzīts jau brīdī, kad 3x3 basketbolu iekļāva olimpisko spēļu programmā. "Visu laiku gribējām uz olimpiskajām spēlēm, bet, ja tu brauc tikai piedalīties, tad tā nav īstā vieta. Mēs braucām tikai pēc zelta. Šī medaļa ir piecu gadu darbs, bet tāda sajūta, ka pagājuši visi 25 gadi," skaidroja Miezis.

Latvijas izlases basketbolists arī izmantoja iespēju pateikties saviem pirmajiem treneriem. "Jānis Rimbenieks pirms katra mača sūta ziņas ar laba vēlējumiem. Gribētu pateikt paldies pirmajam trenerim Andrim Eglītim, kurš parādīja man ceļu uz basketbolu. Vienmēr būšu viņam parādā. Tāpat arī fizioterapeits Oskars Urbanovičs - MVP," atzīmēja Miezis.

Arī Krūmiņš pateica paldies treneriem, kuri viņam palīdzējuši ceļā uz olimpisko virsotni. "Mans pirmais treneris bija Pēteris Lagzdiņš, milzīgs viņam paldies. Tāpat arī Jānis Vītols, Varis Krūmiņš, Juris Umbraško... Visi kaut ko man ir devuši. Arī treneris Kaspars Vilcāns, kurš visatraktīvāk mūs atbalsta," uzsvēra Krūmiņš.

Savukārt Čavars pēc fināla secināja, ka Krievijas 3x3 basketbolisti bija labi analizējuši Serbijas spēli, taču arī latviešiem bija veiksmīgs skautings. "Treneris parādīja epizodes, kā izsist bumbu, kad garais spēlētājs ir ar muguru pret savu pretspēlētāju. Pielietojām to 3-4 reizes un tas pamainīja spēles ritējumu. Beigās paņēmām grožus savās rokās un ar gribasspēku to panācām," uzsvēra Čavars.

Latvijas izlasei grupu turnīrā bija arī neveiksmīgi brīži, kad pēc zaudētām spēlēm šķita, ka komandā ieviesušās nesaskaņas. "Pēc apakšgrupas spēles pret Krieviju aizgājām vakariņās. Paskatījāmies viens otram acīs un sapratām, ja gribam kaut ko sasniegt, tad vajag maukt. Pēc tam jau mačā pret Nīderlandi viss aizgāja citā virzienā. Tad laukumā jau bija pavisam cita komanda," atcerējās Čavars. Arī viņš atklāja, cik smagi bija spēlēt, apzinoties, ka Krūmiņš guvis smagu traumu.

"Līdz pēdējam brīdim turējām neizmantotu taimautu. Edgars vienubrīd iznāca laukumā un uzreiz saļima. Tas ir ļoti sāpīgi - redzēt savu komandas biedru savainotu. Beigās tomēr visu izturējām," teica Čavars.

Latvijai olimpisko spēļu titulu nodrošināja Lasmanis, kurš 28 sekundes pirms mača beigām guva 21. punktu. "Paņēmu un metu groza virzienā. Treniņos šādā situācijās esmu bijis tūkstošiem reižu," par zelta metienu teica Lasmanis.

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

Skaties visus olimpisko spēļu notikumus tiešraidēs, abonējot discovery+ pie Go3!

Izmantotie resursi:
LETA

  +6 [+] [-]

, 2021-07-28 19:32, pirms 2 mēnešiem
Malači!!! Prieks vienreizējs!!!

     [+] [-]

, 2021-07-28 20:10, pirms 2 mēnešiem
Ieplīsis kauls un viņš var paiet?
Man bija kaula plēves plīsums lielam liela kaulam un es nevarēju kāju pie zemes nolikt, kur nu vēl paiet...

     [+] [-]

, 2021-07-28 20:12, pirms 2 mēnešiem
Raitcha rakstīja: Ieplīsis kauls un viņš var paiet?
Man bija kaula plēves plīsums lielam liela kaulam un es nevarēju kāju pie zemes nolikt, kur nu vēl paiet...
Sastiepums visticamākais.

  -1 [+] [-]

, 2021-07-28 20:23, pirms 2 mēnešiem
Īstais "Tagad vai nekad" moments, lol.

  +3 [+] [-]

, 2021-07-28 20:33, pirms 2 mēnešiem
Raitcha rakstīja: Ieplīsis kauls un viņš var paiet?
Man bija kaula plēves plīsums lielam liela kaulam un es nevarēju kāju pie zemes nolikt, kur nu vēl paiet...
Var! Pie tā adrenalīna līmeņa var. Pats ar plīsušu pēdas kaulu esmu nospēlējis klasiskā basīša ceturtdaļu (10min.) kaut kādos studentu mačos. Sāpes nežēlīgas, visi lēcieni no vienas kājas. Nākamajā dienā kāju pie zemes pielikt nevar. Olimpiskajās spēlēs ne to vien var, ja vajag!

  +7 [+] [-]

, 2021-07-28 20:54, pirms 2 mēnešiem
Man diezgan iespaidīgs likās moments, kad Krūmiņš, uz vienas kājas lecot nost no laukuma, noteica " Di*sā kāja", bet pēc pusminūtes jau rāda, kā viņš ar sāpju grimasi sev teipo kāju, lai nepieciešamības gadījumā dotu atpūtu komandas biedriem. Apbrīnojams cīņasspars, un prieks, ka tas nepalika bez rezultāta.

     [+] [-]

, 2021-07-28 20:58, pirms 2 mēnešiem
Raitcha rakstīja: Ieplīsis kauls un viņš var paiet?
Man bija kaula plēves plīsums lielam liela kaulam un es nevarēju kāju pie zemes nolikt, kur nu vēl paiet...
Ir vīri un tad vēl ir vīriņi...

  +1 [+] [-]

, 2021-07-28 22:26, pirms 2 mēnešiem
Krūmiņam vēl medāli par vīrišķību un cīņassparu.

  +3 [+] [-]

, 2021-07-28 22:36, pirms 2 mēnešiem
Internetā redzams, ka daudzi jaunie basketbola censoņi ir sekojuši šim mačam līdzi. Lielisks piemērs, kā nepadoties visas spēles ietvaros. Izcils piemērs, ka pat ar lielu traumu komandas biedrs neatstās otru nelaimē, jo tiešām strītbola basītis ir reāli grūts un elpu sit nost, ja nevar rotēt sastāvu Krūmiņs labi saprata, ka vajag dot maiņu komandas biedriem un viņam nav ko zaudēt tā ir pēdējā spēle šajā turnīra un iespējams viņa karjerā, jo savs vecums jau ir uz robežas. Ne viena pārmetuma čaļiem par turnīru. Grupu turnīrā mums bija aklimatizācija, bet jau grupas pēdējā spēlē redzējām ļoti labu 3x3 getiņu LV izpildījumā. Par lielu Latviju.

     [+] [-]

, 2021-07-29 05:09, pirms 2 mēnešiem
Malači! Izšķirošās spēles nospēlēja kā gudra, fiziski un tehniski labi sagatavota KOMANDA! Paldies viņiem par to!

Par Krūmiņu - OS finālā ir jāmauc, ārstēties varēs mājās!

     [+] [-]

, 2021-07-29 09:41, pirms 2 mēnešiem
Raitcha rakstīja: Ieplīsis kauls un viņš var paiet?
Man bija kaula plēves plīsums lielam liela kaulam un es nevarēju kāju pie zemes nolikt, kur nu vēl paiet...
Es ar lauztu kàju vēl 10 minūtes spēlēju, futbolu....adrenalīns dara savu. Pēc tam gan ir vàks