Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Atlaists Tokijas olimpisko spēļu atkāšanas ceremonijas režisors

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Atlaists Tokijas olimpisko spēļu atkāšanas ceremonijas režisors
Foto: imago images/Xinhua/Scanpix

Piektdien paredzētā Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks bez tās režisora, jo Kontaro Kobajaši atlaists antisemītisku joku dēļ.

Kā vēsta britu sabiedriskā raidorganizācija BBC, par atlaišanas iemeslu kalpojis kāds vēl pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados izdarīts videoieraksts, kurā toreizējais komiķis Kobajaši redzams, jokojot par holokaustu. Pats režisors pēc atlaišanas izplatījis paziņojumu, kurā uzsvēris, ka joki nedrīkstot raisīt ļaudīs negatīvas emocijas. "Saprotu, ka man nebija taisnība. Es to nožēloju," atzinis Kobajaši.

Tikai dažas dienas iepriekš ceremonijas sagatavošanas komandu bija spiests pamest komponists, jo atklājies, ka skolas gados viņš ņirgājies par klases biedriem invalīdiem. Savukārt martā atlūgumu iesniedza radošais direktors Hiroši Sasaki, kurš nogrēkojās, pajokojot, ka ar savu korpulenci pazīstamā aktrise un komiķe Naomi Vatanabe varētu uzstāties "Olympig" (Olimpiskā sivēna) lomā.

Visbeidzot februārī amatu zaudēja orgkomitejas priekšsēdētājs Josiro Mori, kas izteicies, ka sievietes pārlieku daudz runājot un ka sanāksmes viņu dēļ ieilgstot.

Izmantotie resursi:
LETA

  +4 [+] [-]

, 2021-07-22 17:44, pirms nedēļas
Tas, ka tiek atlaisti dēļ senas pagātnes, ir vnk muļķīgi... ko tad nepārbaudīja viņu pagātni pirms pieņēma darbā?

  +1 [+] [-]

, 2021-07-22 18:52, pirms nedēļas
Idioti, holoizjokošanas stāstiņi taču ir super smieklīgi

     [+] [-]

, 2021-07-23 01:57, pirms nedēļas
Nu, tas jau par traku. Par seniem jociņiem šitādi sūdi, tad jau teju jebkuram var pagātnē atrast kaut ko "nepiedienīgu" un izsist krēslu apakš pakaļas. Ja būtu nopietns pārkāpums, tad citādi, bet te... Tad jau sanāk, ka vārda brīvība eksistē tikai līdz zināmām robežām, kamēr neaizskar kādu no modernās pasaules tabu. Kuru, izrādās, ir saradies varen daudz, tāpat kā senajiem.