Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Bahs plāno kandidēt uz otru termiņu SOK prezidenta amatā

Rolands Eliņš

Bahs plāno kandidēt uz otru termiņu SOK prezidenta amatā
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

Vācietis Tomass Bahs apliecinājis savus nolūkus pretendēt uz Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidenta amatu arī nākamajās SOK vēlēšanās, kas notiks 2021. gadā.

Tomass Bahs par SOK prezidentu kļuva 2013. gadā un šajā amatā nostrādājis septiņus gadus. Viņa pilnvaras ir līdz 2021. gadam, kad būs nākamās vēlēšanās, un jau iepriekš tika plaši prognozēts, ka Bahs būs gatavs uzņemties šos pienākumus uz vēl astoņiem gadiem.

Portāls „Insidethegames” ziņo, ka Bahs nākamā gada vēlēšanās, visticamāk, būs vienīgais kandidāts uz prezidenta amatu.

Bahs savā uzrunā SOK virtuālajā sesijā apgalvoja, ka vairāki SOK biedri aicinājuši viņu uz šādu soli: „Ja SOK biedri to patiešām vēlas, esmu gatavs vēl vienam prezidenta pilnvaru termiņam.”

Bahs pirms septiņiem gadiem stājās amatā Žaka Roges vietā. Toreiz gan viņam vēlēšanās netrūka pretinieku, ieskaitot slaveno bijušo Ukrainas sportistu Sergeju Bubku. Baham šajos gados nav trūcis izaicinājumu un liela mēroga problēmu – Krievijas dopinga skandāla sekas, pieaugošās grūtības olimpisko spēļu organizēšanai un tagad Tokijas OS pārcelšana koronavīrusa pandēmijas dēļ. Taču Baha vadībā SOK izdevās panākt, ka reizē tiek piešķirtas tiesības divu OS rīkošanai – Parīzē 2024. gadā un Losandželosā 2028. gadā.

Izmantotie resursi:
https://www.insidethegames.biz/arti...