Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

LOK pārskata budžetu un arī krīzes laikā nemazinās finansiālo atbalstu

Agris Suveizda

LOK pārskata budžetu un arī krīzes laikā nemazinās finansiālo atbalstu
Aldons Vrubļevskis. Foto: olimpiade.lv

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde Covid-19 krīzes situācijā pārskatījusi budžeta projektu, lai prioritāri nodrošinātu Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstu un Sporta likumā noteikto programmu izpildi, paziņots komitejas mājaslapā.

"Latvijā un pasaulē ir izveidojies ārkārtas stāvoklis sportā, kas šobrīd aizliedz aizvadīt jebkādas sporta sacensības un organizētas treniņu nodarbības. Ievērojot Latvijas valdības pieņemtos lēmumus, LOK prioritāte ir nodrošināt organizācijas darbību ārkārtas situācijas apstākļos, samazinot administratīvos izdevumus un atalgojumu, uzturēt komunikāciju ar sportistiem un olimpiskajām federācijām, kā arī sniegt visu nepieciešamo atbalstu sporta nozarei aktuālu jautājumu risināšanā," sacīts paziņojumā.

"Mūsu organizācija ir noteikusi savu stratēģiju krīzes pārvarēšanai – solidāra atbildība un komandas saglabāšana, realizējot noteiktās prioritātes – sportistu un olimpisko sporta veidu federāciju atbalsts," atklāj LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. "Vienlaikus esam saskārušies ar neparedzētiem apstākļiem – slēgti olimpiskie centri, diskusija par organizācijas atbalstītāju un sadarbības partneru saglabāšanu. Esam izanalizējuši situāciju, un varu apliecināt, ka LOK realizēs visas atbalsta programmas, kas ir paredzētas olimpiskajām federācijām, savukārt Latvijas olimpiešu sociālais fonds nodrošinās sportistiem, treneriem un veterāniem atbalstu iepriekš plānotajā apmērā."

"Lai pārvarētu šo krīzi, esam spiesti meklēt ekonomijas iespējas savā budžetā, lai spētu kvalitatīvi nodrošināt olimpisko komandu “Tokija 2020” un “Pekina 2022” sagatavošanu un startu gaidāmajās olimpiskajās spēlēs”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Tas nav vienkārši, tomēr uzskatu, ka tikai vienoti komandā mēs varēsim šo krīzi pārvarēt."

Izmantotie resursi:
LOK pārskata 2020.gada budžeta projektu -...