Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:813, Did:0, useCase: 3

ATP un WTA atbild Vimbldonai un krievu, baltkrievu diskriminācijas dēļ nepiešķirs ranga punktus

Agris Suveizda

ATP un WTA atbild Vimbldonai un krievu, baltkrievu diskriminācijas dēļ nepiešķirs ranga punktus
Daņiils Medvedevs. Foto: AFP/Scanpix

LETA--STATS Perform/DPA. Tenisa profesionāļu asociācija (ATP) un Sieviešu tenisa asociācija (WTA), atbildot uz lēmumu Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem neļaut piedalīties Vimbldonas čempionātā, lēmušas nepiešķirt ranga punktus par dalību šajā turnīrā.

Aprīlī Vimbldonas čempionāta rīkotāji lēma, ka Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem būs liegts piedalīties sezonas trešajā "Grand Slam" turnīrā, kas norisināsies no 27.jūnija līdz 10.jūlijam. Vimbldonas čempionāts būs pirmais "Grand Slam" turnīrs, kurā Krievijas karadarbības Ukrainā dēļ tiks liegta dalība Krievijas un Baltkrievijas tenisistiem.

Turnīra rīkotāji uzsvēra, ka viņi ir līdzatbildīgi, lai tiktu ierobežota Krievijas ietekme ar dažādu līdzekļu starpniecību. Rīkotāju ieskatā, nav pieļaujams, ka Krievijas režīms gūst kādu labumu no Krievijas vai Baltkrievijas tenisistu dalības turnīrā, tāpēc viņiem būs liegts spēlēt Vimbldonā.

Piektdienas vakarā WTA un ATP paziņoja, ka nepiešķirs ranga punktus par dalību šajos turnīros. Tāpat Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) ranga punktus nesaņems junioru un ratiņtenisisti. Vimbldonas čempionāta rīkotāji "All England Club" šādu lēmumu nosauca par neproporcionālu liegumam šo valstu tenisistiem piedalīties turnīrā. Tomēr turnīra rīkotāji savu lēmumu nemainīs.

Atšķirībā no daudziem citiem sporta veidiem, Krievijas un Baltkrievijas tenisisti var turpināt savas profesionālās gaitas kā neitrāli sportisti. Vimbldonas turnīra rīkotāji atsevišķu valstu sportistiem iepriekš liedza spēlēt pēc Otrā pasaules kara, kad sacensībās nevarēja piedalīties Vācijas, Japānas un vēl vairāku valstu tenisisti. Virknē citu Lielbritānijas tenisa turnīru gan punkti tiks piešķirti, jo krievu un baltkrievu sportistiem tajās nedēļās būs iespēja izvēlēties turnīrus citās valstīs.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2022-05-21 09:17, pirms mēneša
Briti ar mugurkaulu

  +2 [+] [-]

, 2022-05-21 10:14, pirms mēneša
Nedomāju, ka pasaules vadošajās tenisa organizācijās ir tik spēcīga krievijas aizmugure. Vilšanās par šādu attieksmi. Tad tajās sacensībās, kurās nevarēja piedalīties nevakcinētie, arī nevajadzēja piešķirt ranga punktus, jo arī bija diskriminācija.

     [+] [-]

, 2022-05-22 10:52, pirms mēneša
Ja tā noteikts Vimbldonā, tad tā arī bija jānosaka Austrālijā. Iznāk, ka krievi labāki par serbu un pasaules pirmo raketi. Pretīgi, ka sportu pārņem politika. Tas vairs nav sports, diemžēl...sports ir beidzies.