Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:842, Did:0, useCase: 3

Starptautiskā federācija neiet WTA pēdās un aizstāv tiesnesi Ramosu, nevis Serēnu

Agris Suveizda

Starptautiskā federācija neiet WTA pēdās un aizstāv tiesnesi Ramosu, nevis Serēnu
Karloss Ramoss un Serēna Viljamsa
Foto: AFP/Scanpix

Beidzot oficiālu paziņojumu US "Open" sieviešu vienspēļu fināla skandāla sakarā sniegusi arī Starptautiskā tenisa federācija jeb ITF.

"Karloss Ramoss ir viens no pieredzējušākajiem un cienītākajiem tenisa tiesnešiem. Ramosa kunga lēmumi bija atbilstoši attiecīgajiem tenisa noteikumiem, un to pareizumu apstiprināja US "Open" lēmums sodīt Serēnu Viljamsu par trim pārkāpumiem," teikts Starptautiskās tenisa federācijas paziņojumā.

"Tas ir saprotams, ka šim augsta profila un nožēlojamajam incidentam vajadzētu raisīt diskusiju. Tajā pašā laikā ir svarīgi atcerēties, ka Ramosa kungs savus pienākumus pildīja atbilstoši attiecīgajai noteikumu grāmatai un visos brīžos rīkojās profesionāli un taisnīgi," paziņojumā turpināts, noslēgumā pievienojot saiti uz tenisa noteikumiem un norādot, ka spēlētāju pārkāpumi un par tiem piespriežamās sankcijas atrodamas trešajā nodaļā.

Atšķirībā no ITF, WTA pirms tam nolēma aizstāvēt spēlētāju, savā mājaslapā izplatot izpilddirektora Stīva Saimona paziņojumu: "Spēle priekšplānā izvirzīja jautājumu, vai pret vīriešiem un sievietēm tiesāšanā tiek izmantoti dažādi standarti. WTA uzskata, ka tolerances standartos pret vīriešu un sieviešu emociju paušanu nevajadzētu būt atšķirībām, un mēs vēlamies strādāt, lai nodrošinātu, ka pret visiem spēlētājiem izturas vienādi. Nedomājam, ka šoreiz tā notika.

Mēs tāpat domājam, ka ir jāizskata jautājums par treneru palīdzību spēles laikā un ka tai vajadzētu tikt atļautai visos turnīros. WTA trenēšanu atbalsta ar noteikumu par iespēju pieprasīt trenera pārtraukumu, taču šo tēmu ir nepieciešams izskatīt plašāk. Šajā spēlē pasaule varēja vērot vienu no tenisa jaunajām zvaigznēm, kā arī vienu no izcilākajām visu laiku tenisistēm. Ceram, ka šīs lieliskās sportistes turpinās sagādāt aizraujošas cīņas, un ceram, ka šoreiz piedzīvotais tiesāšanas ziņā vairs nekad neatkārtosies."

Atgādinām, ka Viljamsa vispirms saņēma brīdinājumu par trenera palīdzību, tad tika pie otrā brīdinājuma un automātiski atņemta punkta raketes salaušanas dēļ, bet otrā seta beigās viņa tika sodīta arī par tiesneša apvainošanu. Tā kā tas bija jau trešais pārkāpums, pēc punkta atņemšanas nākamās piespriežamās sankcijas bija tieši geima atņemšana. Strīda laikā Viljamsa tiesnesi nosauca par zagli, jo tas atņēma viņai punktu, un draudēja, ka viņš vairs nekad netiesās viņas spēles.

Viljamsa bija vienīgā visā turnīrā, arī ieskaitot vīriešus, kura tika sodīta par verbāliem apvainojumiem, par ko saņēma arī desmit tūkstošu ASV dolāru (8,6 tūkstošu eiro) lielu sodu, kas bija lielākais individuālais sods visā turnīrā. Vēl četrus tūkstošus ASV dolāru lielu sodu Viljamsa finālā saņēma par trenera palīdzību un vēl trīs tūkstošus – par raketes salaušanu.

Izmantotie resursi:
https://www.itftennis.com/news/2911...

 +18 [+] [-]

, 2018-09-10 20:56, pirms 4 gadiem
Respect, tā arī jābūt.

 +11 [+] [-]

, 2018-09-10 21:00, pirms 4 gadiem
ja aizrādi melnai rasei- rasisms, ja sievietei- sexisms, ja pazemo balto- liberālisms, ja sevi- visiem pohuisms
Slēpts komentārs: Matīss2014

  +2 [+] [-]

, 2018-09-10 21:14, pirms 4 gadiem
Tiesu darbi - ļoti svarīgi būtu noskaidrot, kuram tad te taisnība, precedents!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2018-09-10 21:26, pirms 4 gadiem
HMB- KOLHOZ 2018!!! rakstīja: Aizraadi funim - funisms
tas- labi
Slēpts komentārs: Matīss2014

 +17 [+] [-]

, 2018-09-10 22:16, pirms 4 gadiem
Re, beidzot arī korekts verdikts. Tā tam jābūt! Un lai iet WTA ar savu seksismu uz lielo pļavu...

 +13 [+] [-]

, 2018-09-10 22:50, pirms 4 gadiem
Vismaz visa pasaule vēl nav jukusi...
Slēpts komentārs: dakots

 +11 [+] [-]

, 2018-09-11 00:14, pirms 4 gadiem
dakots rakstīja: Skaidrs, ka tiesneši aizstāv savējos....tas ir normāli un pareizi!
Tikai šis tiesnesis NEKAD vairs netiesās GS finālus un arī citus nozīmīgus mačus, izņemot savu valsti....tā sapurgāt US open finālu
Manuprāt Serēna par daudz iedomīga. Par to pašu ja sodītu citu šī pirmā būtu kas mestos tiesāt par nesportisku uzvedību

  +9 [+] [-]

, 2018-09-11 00:25, pirms 4 gadiem
dakots rakstīja: Skaidrs, ka tiesneši aizstāv savējos....tas ir normāli un pareizi!
Tikai šis tiesnesis NEKAD vairs netiesās GS finālus un arī citus nozīmīgus mačus, izņemot savu valsti....tā sapurgāt US open finālu
ITF ir Starptautiskā tenisa federācija nevis Starptautiskā tiesnešu federācija. Varu ar tevi saderēt, ka Ramoss arī turpmāk tiesās nozīmīgus mačus un ne tikai Portugālē. Amerikā gan viņam vairs nav ieteicams rādīties, drošības apsvērumu dēļ. Vismaz tik ilgi, kamēr Serēna neatzīs, ka pati bija vainīga (viņas treneris atzinās, ka deva norādījumus), bet tas laikam nenotiks, viss jau ir aizgājis pārāk tālu.
Slēpts komentārs: dakots

  +3 [+] [-]

, 2018-09-11 07:26, pirms 4 gadiem
dakots rakstīja: Man žēl, ka nesaproti manis teikto. Teniss ir liels bizness un arì šovs! Protams, ka ir noteikumi, bet tie nedrīkst sabojāt šovu!
Ok, Ramoss jau visu darīja pēc noteikumiem un Serēnai nav taisnība, bet viņš sabojāja šovu! Un tā ir arī nauda! Tagad lielu turnīru organizētāji negribēs, lai viņš viņiem sabojā šovu! Saprati domu?
Patiesībā tam visam tagad ir tāda ažiotāža, kādu neviens cits tenisa mačs tuvākajā pagātnē nav spējis radīt. Drīzāk organizatori gribētu, lai Ramoss tiesā un Serēna spēlē katrā finālā.

  +3 [+] [-]

, 2018-09-11 07:27, pirms 4 gadiem
dakots rakstīja: Man žēl, ka nesaproti manis teikto. Teniss ir liels bizness un arì šovs! Protams, ka ir noteikumi, bet tie nedrīkst sabojāt šovu!
Ok, Ramoss jau visu darīja pēc noteikumiem un Serēnai nav taisnība, bet viņš sabojāja šovu! Un tā ir arī nauda! Tagad lielu turnīru organizētāji negribēs, lai viņš viņiem sabojā šovu! Saprati domu?
Galīgi dumja doma! Pat cirkā ir noteikumi kurus visi,visi ievēro!!!!

  +2 [+] [-]

, 2018-09-11 09:42, pirms 4 gadiem
neputns rakstīja: Patiesībā tam visam tagad ir tāda ažiotāža, kādu neviens cits tenisa mačs tuvākajā pagātnē nav spējis radīt. Drīzāk organizatori gribētu, lai Ramoss tiesā un Serēna spēlē katrā finālā.
O, jā, tas nu viņiem patiktu

  +3 [+] [-]

, 2018-09-11 10:19, pirms 4 gadiem
Visi tie slimie murgi par seksismu jau sāk konkrēti besīt !!!
Te takš ar Serēnu viss skaidrs -
Viņa neprot cienīgi zaudēt un cenšas savu vainu uzgāzt tiesnesim,kurš rīkojās absolūti korekti un noteikumu ietvaros!
Viss vienkārši - S.Viljamsa iedomājas ka viņa tenisā ir neaizskarama persona,kurai atļauts tas,kas nav atļauts citām !
Ne velti jau senajā Romā radās izteiciens - Quod licet Iovi non licet bovi ( burtiski tulkojot - kas atļauts Jupiteram nav atļauts vērsim)
Tieši tāpat notiek arī mūsdienās - daži iedomājas,ka viņiem ir atļauts vairāk nekā citiem!

  +1 [+] [-]

, 2018-09-11 12:24, pirms 4 gadiem
Absolūta taisnība un Serēnu vajadzētu sodīt par šo sarīkoto"cirku" ar pieklājīgu naudas sodu,pieliekot treknu punktu šai izrādei.

     [+] [-]

, 2018-09-11 12:30, pirms 4 gadiem
O,izrādās ,ka bija sodījuši.Nebiju rakstu izlasījis līdz beigām.Viss loģiski.Rodiks var sūkāt pirkstu,jeb palīdzēt nomaksāt sodu.

     [+] [-]

, 2019-10-29 05:59, pirms 3 gadiem
jocker rakstīja: Respect, tā arī jābūt.
Nav gan. ITF ir lielākie nejēgas pasaulē. Kad vīrieši tenisti apsaukā tiesnešus, tad nekas, bet ja sievietes tenisistes tā dara, tad sods. Manuprāt ITF lēmums aizstāvēt Ramosu irt negodīgs, jo viņi tādā veidā atbalsta tenisistu dzimumum nevienlīdzību. WTA taisnība, un nevis ITF. ITF vajag kārtīgu prezidentu, kurš neatbalstītu tenisistu dzimumu nevienlību.

     [+] [-]

, 2019-10-29 06:41, pirms 3 gadiem
alguns rakstīja: Absolūta taisnība un Serēnu vajadzētu sodīt par šo sarīkoto"cirku" ar pieklājīgu naudas sodu,pieliekot treknu punktu šai izrādei.
Nē. Serēnas sodīšana par šo incidentu = tenistu dzimumu nevienlīdzīguma aizstāvēšana un atbalstīšana. Ja te kādu vajadzēja sodīt, tad tas ir Karloss Ramoss, jo viņš šādi aptraipīja Serēnas godu, tu dfolbajob un pamuļķi, kurš neko nezina. Var redzēt pēc tava komentāra ka Tu esi Serēnas nīdējs.