Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 3

Ostapenko: "Naktī pirms "French Open" nosapņoju, ka zaudēju šai pretiniecei"

Ints Megnis
Ints Megnis

Ostapenko: "Naktī pirms "French Open" nosapņoju, ka zaudēju šai pretiniecei"
Aļona Ostapenko. Foto: EPA/Scanpix

Aļona Ostapenko naktī pirms šī gada Francijas atklātā čempionāta pirmās kārtas, kur viņai bija jāaizstāv pērn izcīnītais tituls, nosapņojusi, ka zaudē tieši šai pretiniecei, pirmdien intervijā "Sporta studijai" atklāja Latvijas tenisiste. Ostapenko šodien aizvadījusi pirmo treniņa dienu laukumā pēc traumas sadziedēšanas un arī nākamo gadu sāks ar Nīderlandes speciālistu Glenu Shāpu.

"Jau trīs nedēļas taisu fiziskos treniņus, šonedēļ arī nedaudz spēlēju tenisu. Vajadzēja jau pirms divām nedēļām sākt spēlēt, bet tad vēl sāpēja roka. Šodien pirmo dienu spēlēju tenisu," pastāstīja Ostapenko. "Vajadzēja ilgu laiku, lai roka sadzītu, cerams, ka viss būs kārtībā. Esmu sailgojusies, bija forša sajūta, kad paspēlēju, gribās jau braukt uz turnīriem."

Ostapenko pērn guva sensacionālus panākumus, triumfējot Francijas atklātajā čempionātā un WTA rangā paceļoties līdz pat piektajai vietai. Šogad viņa tika līdz pusfinālam Vimbldonā, kā arī finālam Maiami WTA "Premier" turnīrā, bet citur palika bez augstiem sasniegumiem un pašlaik rangā atkāpusies uz 22. vietu, kā arī zaudējusi Anastasijai Sevastovai Latvijas pirmās raketes godu.

Šo sezonu Ostapenko nevarēja pilnvērtīgi pabeigt plaukstas locītavas traumas dēļ un sākotnēji tika ziņots, ka viņa nevarēs trenēties astoņas nedēļas.

"Daudz lielāks spiediens, no tevis vairāk sagaida, kā arī jāpiedalās citās aktivitātēs, bet arī jātrenējas, jāgatavojas. Tāpēc ir gan plusi, gan grūtības," Ostapenko komentēja, kas mainījies pēc "French Open" triumfa, atceroties arī šī gada turnīru, kur viņai vajadzēja aizstāvēt titulu. "Pirms spēles trīs dienas pavadīju aktivitātēs - no rīta treniņš, tad pusi dienas pasākumi, tad izloze. Pirms spēles ļoti nervozēju un man bija sapnis, ka zaudēju meitenei ar kuru jāspēlē pirmajā kārtā. Līdz pēdējam brīdim centos būt pozitīva, bet bija grūti, jo jau sapnī zaudēju tai meitenei."

Šogad Aļona turnīra pirmajā kārtā piekāpās ukrainietei Katerinai Kozlovai, nespējot aizstāvēt 2000 pasaules ranga punktu.

"Kopumā sezona bija diezgan laba. Sāku Austrālijā ar trešo kārtu, kas sezonas sākumam ir labi, tad Maiami fināls. Tam turnīram ļoti labi sagatavojos. Pusfināls Vimbldonā - kad gāju uz maču pret Kerberi, man bija pārliecība, ka ir iespējas uzvarēt, bet viņa bija ļoti, ļoti labā formā, ko varēja redzēt arī finālā, kur Serēnai nebija variantu. Spēlē likās, ka kaut kas nav tā, tikai pēc spēles sapratu, ka centrālais laukums bija ļoti lēns. Pārējos kortos meitenes netika līdzi manam ātrumam, bet centrālais ir daudz lēnāks nekā visi pārējie," atcerējās Ostapenko, atklājot, ka strādā ar psihologu. "Saprotu, ka nevaru katru dienu spēlēt uz 100% un ir dienas, kad kaut kas nesanāk. Katram sportistam ir sliktas dienas, tajās galvenais būt mierīgam."

"Man gribētos būt ranga līderei, uzvarēt vēl "Grand Slam" turnīros. Vienu reizi sajutu uzvaras garšu, gribas atkal. Mēģinu izbaudīt katru brīdi lielajos kortos, tie man ir vispatīkamākie brīži," saka tenisiste, kura atklāja, ka nākamgad mēģinās iestāties kādā ASV universitātē un mācīties tālmācībā. "Joma saistīta ar biznesu vai menedžmentu."

Jau februārī Latvijas sieviešu tenisa izlase spēlēs "Arēnā Rīga" pret Slovākijas izlasi, Ostapenko atzīstot, ka tas ir viņas sapnis jau daudzus gadus. "Šogad izcīnījām svarīgas uzvaras un ļoti ilgi esmu gaidījusi spēlēšanu Rīgā, jo man ļoti patīk būt Latvijā - spēlēšana "Arēnā Rīga" būs viens no foršākajiem brīžiem. Būs spiediens, bet ļoti patīkami. To gaidu no 8-10 gadu vecumā, kad pēdējo reizi spēlēju turnīrā Latvijā. Jau tagad nevaru sagaidīt."

Ostapenko atzīst, ka arī nākamās sezonas sākumā viņas treneris būs Shāps, kas sportistes komandai pievienojās uzreiz pēc "French Open". "Viņš jau ir ieradies Rīgā. Tāpat turpināšu strādāt ar fizioterapeitu Mihalu Novotniju."

"Sev un citiem novēlētu labu veselību un garastāvokli," Ostapenko teica par gaidāmo svētku laiku, atzīstot, ka pati vēlētos iegādāties vēl vienu sunīti. "Dzīvot ar suni ir kaut kas citādāks. Ir daudzi tenisisti, kuri brauc kopā ar suņiem."

Slēpts komentārs: truestory

  +7 [+] [-]

, 2018-12-10 23:15, pirms 5 gadiem
Lietotājs "truestory" = da*nis

  -1 [+] [-]

, 2018-12-10 23:16, pirms 5 gadiem
Lai izdodās. Šķiet ir laiks muteri atstāt mājās jo var hust ka viņa pārāk meitu vada. Pēdējie sezonas turnīri nebija vajadzīgi jo bija trauma bet izskatījās ka mamma bija tā kas lika spēlēt.

  +1 [+] [-]

, 2018-12-10 23:30, pirms 5 gadiem
pūce rakstīja: Lai izdodās. Šķiet ir laiks muteri atstāt mājās jo var hust ka viņa pārāk meitu vada. Pēdējie sezonas turnīri nebija vajadzīgi jo bija trauma bet izskatījās ka mamma bija tā kas lika spēlēt.
Šamanis? Tūkstošiem kilometru attālumā redzi!

  -4 [+] [-]

, 2018-12-10 23:44, pirms 5 gadiem
truestory rakstīja: Gulbis=Ostapenko=Rastorgujevs
Atšķirībā no Gulbja un Rastija Aļona ir izcīnījusi lielu uzvaru. To varētu salīdzināt,ja piemēram Rastorgujevs būtu kādas 5 medaļas olimpiādē izcīnījis. Bet Aļonai ir šis FO tituls.
Slēpts komentārs: truestory

  +1 [+] [-]

, 2018-12-11 01:25, pirms 5 gadiem
Sunīti no patversmes, jau laikam, slabo paņemt Grand Slam čempionei... Ir jānopērk. Ja ne raketei par spriegotāju, tad vismaz džīnu aizmugurējā kabatā iestūķēt. Šovbiznesa vergi... Eh... Amen.

  +4 [+] [-]

, 2018-12-11 05:18, pirms 5 gadiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Atšķirībā no Gulbja un Rastija Aļona ir izcīnījusi lielu uzvaru. To varētu salīdzināt,ja piemēram Rastorgujevs būtu kādas 5 medaļas olimpiādē izcīnījis. Bet Aļonai ir šis FO tituls.
Tu slims??? 5 medaļas olimpiādē? Galīgi novirzīta vērtību skala!

  +5 [+] [-]

, 2018-12-11 06:18, pirms 5 gadiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Atšķirībā no Gulbja un Rastija Aļona ir izcīnījusi lielu uzvaru. To varētu salīdzināt,ja piemēram Rastorgujevs būtu kādas 5 medaļas olimpiādē izcīnījis. Bet Aļonai ir šis FO tituls.
Nu, nezinu, zeltu olimpiādē biatlonā iemainītu pret šo titulu. Tīri personiski.

     [+] [-]

, 2018-12-11 08:15, pirms 5 gadiem
Леонидс Грецкис rakstīja: Sunīti no patversmes, jau laikam, slabo paņemt Grand Slam čempionei... Ir jānopērk. Ja ne raketei par spriegotāju, tad vismaz džīnu aizmugurējā kabatā iestūķēt. Šovbiznesa vergi... Eh... Amen.
No kurienes izlīdi?

  -1 [+] [-]

, 2018-12-11 08:27, pirms 5 gadiem
Boston United rakstīja: Šamanis? Tūkstošiem kilometru attālumā redzi!
zini mums ir televizors. tās pārrunas spēles laikā ar muteri nemaz neliek būt par šamani tuklāt mutere intervijās izskatās dikti iedomīga

     [+] [-]

, 2018-12-11 08:33, pirms 5 gadiem
Леонидс Грецкис rakstīja: Sunīti no patversmes, jau laikam, slabo paņemt Grand Slam čempionei... Ir jānopērk. Ja ne raketei par spriegotāju, tad vismaz džīnu aizmugurējā kabatā iestūķēt. Šovbiznesa vergi... Eh... Amen.
Nu, ar rotveileru vai kaukazieti jau pasauli neapcelosi.. Pie viņas dzīvesveida, ja vispār to lopiņu gribas, nekādas baigi lielās izvēles jau nav kā pseidosuni ņemt. Un, ja par patversmes suņiem - cik pats lopiņus no patversmes esi paņēmis? Lielākā daļa patversmes suņi ir psiholoģiski traumēti, es iedomājos savu patversmes kucīti, kurai sākas panika, ja virtuvē šķīvi paņem rokā un, nedod dies, vēl sadomās ēst gatavot vai traukus mazgāt.. Ar tādu ceļot tiešām varētu būt superaizraujosi

  +1 [+] [-]

, 2018-12-11 08:39, pirms 5 gadiem
neputns rakstīja: Nu, ar rotveileru vai kaukazieti jau pasauli neapcelosi.. Pie viņas dzīvesveida, ja vispār to lopiņu gribas, nekādas baigi lielās izvēles jau nav kā pseidosuni ņemt. Un, ja par patversmes suņiem - cik pats lopiņus no patversmes esi paņēmis? Lielākā daļa patversmes suņi ir psiholoģiski traumēti, es iedomājos savu patversmes kucīti, kurai sākas panika, ja virtuvē šķīvi paņem rokā un, nedod dies, vēl sadomās ēst gatavot vai traukus mazgāt.. Ar tādu ceļot tiešām varētu būt superaizraujosi
Jāņem kucēni, un tas ir tikai stereotips, ka tikai milzīgi suņi ir patversmēs un 2 veida...

     [+] [-]

, 2018-12-11 08:47, pirms 5 gadiem
eevelee rakstīja: Jāņem kucēni, un tas ir tikai stereotips, ka tikai milzīgi suņi ir patversmēs un 2 veida...
Man teica, ka viņai ir 4 mēneši, domāju, ka drīzāk varēja pusgads būt. Tici man, es labi zinu, kas notiek patversmēs, esmu strādājusi ar privāto patversmi, palīdzējusi to iekārtot, un tie lopiņi pa 90% ir traumēti, es nesaku, ka nevajag ņemt no patversmes, bet cilvēkiem ir jāsaprot, ar ko viņiem būs darīšana. Mana konkrētā atbilde bija cilvēkam, kas ieteica jaunai meitenei, kas nemitīgi ir ceļā un praktiski nav mājās, plus, gandrīz visu laiku atrodas augstos spriedzes apstākļos, ņemt sev patversmes suni, vai nu viņš vnk troļļo vai absolūti nesaprot, par ko runā.

     [+] [-]

, 2018-12-11 09:57, pirms 5 gadiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Atšķirībā no Gulbja un Rastija Aļona ir izcīnījusi lielu uzvaru. To varētu salīdzināt,ja piemēram Rastorgujevs būtu kādas 5 medaļas olimpiādē izcīnījis. Bet Aļonai ir šis FO tituls.
GS protams ir izcils sasniegums, bet tādi turnīri notiek 4 reizes katru gadu un olimpiskā zelta medaļa noteikti ir daudz vērtīgāka, te es nedomāju tieši tenisu, jo tenisā GS tituls laikam skaitās prestīžāks, bet par to vēl var diskutēt. Ir tenisisti, kuriem ir bijuši pat vairāki GS tituli, bet kuri ļoti lepojas tieši ar olimpisko medaļu!

  -1 [+] [-]

, 2018-12-11 09:58, pirms 5 gadiem
Bet kāpēc atkal jāliek tik drausmīga bilde?

  -3 [+] [-]

, 2018-12-11 10:41, pirms 5 gadiem
Alpaville rakstīja: Tu slims??? 5 medaļas olimpiādē? Galīgi novirzīta vērtību skala!
A tu slims? Drīzāk ar nerviem problēmas. Es jau saprotu,patīkamāk ir lasīt visādus spamus komentāros. Drīz te vispār vairs neviens neko normālu nekomentēs,ja uz viņu komentāriem tā reağēs. Un prestiža ziņā uzvara GS turnīrā tenisā to ir grūti salīdzināt ar kādu panākumu citā individuālajā sporta veidā. Kad uzvari GS turnīrā tavs vārds atrodas visu lielāko laikrakstu pirmajās lappusēs. Diez vai uzvarot biatlonā būs tāpat, kaut arī tas ir top3 ziemas sporta veids. Der tikai atcerēties Ziemas Olimpiskās spēles nav tik prestižas kā Vasaras Olimpiskās spēles.

  +3 [+] [-]

, 2018-12-11 11:15, pirms 5 gadiem
neputns rakstīja: Nu, ar rotveileru vai kaukazieti jau pasauli neapcelosi.. Pie viņas dzīvesveida, ja vispār to lopiņu gribas, nekādas baigi lielās izvēles jau nav kā pseidosuni ņemt. Un, ja par patversmes suņiem - cik pats lopiņus no patversmes esi paņēmis? Lielākā daļa patversmes suņi ir psiholoģiski traumēti, es iedomājos savu patversmes kucīti, kurai sākas panika, ja virtuvē šķīvi paņem rokā un, nedod dies, vēl sadomās ēst gatavot vai traukus mazgāt.. Ar tādu ceļot tiešām varētu būt superaizraujosi
Esmu no ielas paņēmis vairākus kustoņus.

  +4 [+] [-]

, 2018-12-11 11:42, pirms 5 gadiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: A tu slims? Drīzāk ar nerviem problēmas. Es jau saprotu,patīkamāk ir lasīt visādus spamus komentāros. Drīz te vispār vairs neviens neko normālu nekomentēs,ja uz viņu komentāriem tā reağēs. Un prestiža ziņā uzvara GS turnīrā tenisā to ir grūti salīdzināt ar kādu panākumu citā individuālajā sporta veidā. Kad uzvari GS turnīrā tavs vārds atrodas visu lielāko laikrakstu pirmajās lappusēs. Diez vai uzvarot biatlonā būs tāpat, kaut arī tas ir top3 ziemas sporta veids. Der tikai atcerēties Ziemas Olimpiskās spēles nav tik prestižas kā Vasaras Olimpiskās spēles.
Vārds visu lielo laikrakstu pirmajās lappusēs- tā drīzāk ir publicitāte, kas atkarīga no attiecīgā medija caurmēra lasītāja interešu loka (piemēram, dzeltenajā presē Kardašjanu ģimene ). Vismaz es neteiktu, ka tas ir tas pats, kas prestižs