Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Sevastova: "Tas tiešām ir lieliski, ka stadionā kliedz Latvija, Latvija"

Sevastova: "Tas tiešām ir lieliski, ka stadionā kliedz Latvija, Latvija"
Anastasija Sevastova. Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Anastasija Sevastova "Merks Cup" tenisa turnīrā piedzīvoja zaudējumus abās vienspēlēs un kopā ar Aļonu Ostapenko sīvā cīņā piekāpās vakara dubultspēlē. Sarunā ar Sportacentrs.com latviešu tenisiste atklāja, ka patīkami spēlēt pie pilnām tribīnēm, kur dzirdams sauklis "Latvija, Latvija".

Anastasija Sevastova dienas pirmajā spēlē ar 6:7(1), 6:2 un 5:10 piekāpās 35 gadus vecajai igauņu Dzelzs lēdijai Kajai Kanepi. "Domāju, ka spēlēju labāk nekā vakar, ko varēja redzēt, tomēr abus taibreikus aizvadīju slikti."

Pēc tam vakarā viņa duetā ar Aļonu Ostapenko piekāpās Kajas Kanepi un Anetes Kontaveitas tandēmam - 6:4, 5:7 un 7:10. " Labā puse man nav tā pateicīgākā, tomēr trīs setus nospēlēju labi. Viss man gāja, daudz kļūdas nepieļāvu, un arī nepaveicās taibreikā. Mēs zaudējām ar 1:8, tomēr, kad Kanepi servēja, nebija daudz iespēju. Ja servētu Kontaveita, iespējams, būtu vairāk iespēju. No 1:8 panācām 7:8, tomēr domāju, ka varējām uzvarēt arī divos setos."

Sevastova atzina, ka izbaudīja dubultspēli. "Gāja labāk nekā vienspēlē. Ļoti labi pieņēmu serves, pati labi servēju, nebija stresa, nepieļāvu daudz kļūdu. Varbūt vēl jaukto dubultspēli uzspēlēšu. Es vēl nezinu, kura spēlēs," teic Sevastova. Viņa atzina, ka spēlēšana dubultspēlēs kopā ar Ostapenko "Fed Cup" turnīros palīdzēja. "Zinu, ko viņa var. Viņa zina, ko es varu. Domāju, ka bija iespējas, tikai nepaveicās."

Sevastova neizslēdza iespēju, ka varētu spēlēt kopā ar Ostapenko arī dubulspēles Tokijas olimpiādē, tomēr viņa atzina, ka par to vēl nedomā, jo ir vēl viens gads, lai to apsvērtu. "Šodien spēlējām dubultspēli labāk nekā Sietlā Federācijas kausā. Tas ir atkarīgs arī no pretiniecēm. Ja ir pāris, kas visu laiku spēlē kopā, tad ir grūti, bet Kanepi un Kontaveita arī ikdienā nespēlē kopā. Ja mēs trenēsimies un kaut kad spēlēsim kopā olimpiskajās spēlēs, domāju, ka mums ir iespējas."

Sevastova sacīja, ka pirms tam neredzēja Kārļa Ozoliņa vienspēli, jo tobrīd viņai masēja sāpošo muguru, bet viņa minēja, ka tas netraucēja dubultspēlē. Tenisiste vēl norādīja, ka sāpes varētu rasties cietā laukuma dēļ. "Ja divās dienās spēlē trīs mačus, tu jūti kaut ko. Laukums arī ir citādāks - nav tikforšs ķermenim. Arī rītdien būtu gatava spēlēt. Vajadzētu tikai tagad uzlikt ledu uz kājām. Man vienalga - spēlēšu kaut katru dienu."

Šodien Latvijas tenisistes treneris un dzīvesbiedrs Ronalds Šmits bija ieradies "I Love Liepāja" cepurītē, tomēr vakardien viņam galvā bija cita. "Viņš samainīja, jo es vakar zaudēju. Viņš pats izvēlas, es to neietekmēju." Spēļu laikā ar Šmitu Sevastova sarunājas vācu valodā, un viņa norāda, ka vislabāk runā tieši vāciski. "Visvairāk runāju vācu valodā, kad esmu kopā ar viņu. Ja pāris mēnešus esmu Latvijā, tad man ir viegli runāt latviski. Daži saka, ka man esot vācu akcents, arī, kad krieviski runāju."

Vienspēlē blakus Šmitam sēdēja Sevastova mamma Diāna Golovanova. "Viņa bija klāt arī Berlīnē. Tagad viņa ir šeit, jo viņai ir brīvdienas. Bija uz pāris turnīriem, tomēr viņai ir arī darbs. Cenšos ar mammu arī kaut kur aizbraukt. Mēs dažreiz pēc spēlēm sarakstāmies vai sazvanāmies. Viņa arī skatās pa televizoru spēles, tomēr ne visas vienmēr rāda."

Spēļu laikā Tallinā var novērot, ka latviešu un igauņu fani dažbrīd sacenšas, kurš spēj skaļāk bļaut. Ja latvieši skandē "Latvija, Latvija", tad igauņi - "Eesti, Eesti". "Tas ir forši. Labāk tā, nevis kā Ķīnā, kur dažos turnīros nav skatītāju. Ceru, ka varam ko tamlīdzīgu rīkot katru gadu - Igaunija pret Latviju. Prieks, ka cilvēki nāk un atbalsta," teic Sevastova. Turnīra abās dienās tribīnes bija pilnas, maksimumu sasniedzot vakara sesijās, kamēr no rīta bija redzams krietni vairāk brīvu vietu. "Tas tiešām ir lieliski, ka stadionā kliedz "Latvija, Latvija". Tas ir sports, ko visi grib redzēt. Emocijas. Nedomāju, ka bez skatītājiem būs tā. Tas vairāk tad būtu kā treniņš."