Ostapenko apspēlē "top 10" tenisisti un iesoļo Dohas 1/8 finālā
Kataras galvaspilsētā Dohā turpinās "WTA 1000" uz cietā seguma. Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko šodien otrajā pārspēja Jekaterinu Aleksandrovu - 6:4, 6:2.
# Otrajā kārtā spēkojās Baltijas pirmais numurs Aļona Ostapenko (#24) un Jekaterina Aleksandrova (#10).
→ Pirmajā setā Latvijas tenisiste ar neatvairāmu raidījuma salauza pretinieces servi (2:1), atspēlēja breikbumbu un aizcīnījās līdz 3:1, tomēr Aleksandrova ar tīkla palīdzību panāca 3:3. Devītajā geimā Aleksandrovai nesanāca sitiens (uzreiz divas breika iespējas mūsējai) un beigās vēlreiz sita neprecīzi. Ostapenko aizservēja līdz 15-40, izpildīja teicamu "dropšotu" un ar otro servi panāca 40-40, atspēlēja vēl vienu breikbumbu un finišēja ar divām lieliskām servēm - 6:4. Summārie punkti - 37:35.
• Spēles laikā bija 26-27 grādi.
→ → Otrā seta ievadā Aleksandrova savu geimu noslēdza ar sitienu pāri laukumam, savukārt Ostapenko atspēlēja breikbumbu un noformēja 2:0. Latvijas tenisiste uzvarēja arī nākamajās četrās epizodēs (3:0), kad pretiniece iesita tīklā. Spēles pēdējā setā salīdzinoši viegla uzvara, finišējot ar neatvairāmu raidījumu - 6:2.
• Savstarpējos mačos ir 7-5, tostarp 5-0 pēdējās piecās spēlēs.
• Ostapenko ir 18-14 karjeras bilance pret tā saucamajām neitrālajām tenisistēm, tostarp 8-0 kopš 2024. gada maija.
Top 10 victory secured 💪@JelenaOstapenk8 defeats Alexandrova in straight sets!#QatarTotalEnergiesOpen pic.twitter.com/2HDRssYgOL
— wta (@WTA) February 10, 2026
Spēles statistika
| Ostapenko | Aleksandrova | |
|---|---|---|
| Eisi | 4 | 5 |
| Dubultkļūdas | 3 | 1 |
| 1. serve | 61% | 65% |
| Punkti pēc 1. serves | 72% (31/43) | 62% (21/34) |
| Punkti pēc 2. serves | 44% (12/27) | 39% (7/18) |
| Tīri uzvarētās izspēles | 23 | 16 |
| Nepiespiestās kļūdas | 26 | 24 |
| Breikbumbas | 4/6 | 1/6 |
| Punkti | 66 | 53 |
• Skaitot no 2025. gada sākuma, Latvijas tenisa līderei ir ļoti savdabīga bilance mačos pret dažāda ranga tenisistēm: 13-19 pret ārpus "top 30" esošām, 4-3 pret #11-30 spēlētājām, 5-1 pret "top 10".
• Februāra vidū Ostapenko tiks dzēsti pērnie Dohas punkti, līdz ar to tagad ir svarīgi sakrāt pēc iespējas vairāk. Ja mūsu tenisiste šoreiz būtu zaudējusi, tad pasaules rangā noslīdētu par 15-19 vietām zemāk.
• 1/8 finālā pretī stāsies kolumbiete Kamila Osorio (#80), kura šodien apspēlēja (6:2, 5:7, 6:3) čehieti Kateržinu Siņakovu (#44).
Izmantotie resursi:
wtatennis.com
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+7 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
pēc gadiem, kad nevarēsiet krānu sameklēt zem savas personīgās mučeles, atcerēsieties, ka Osta ir paliela auguma, normāla sieviete, kādu ir pilna pasaule.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]