Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1392, Did:0, useCase: 0

Nevakcinētie tenisisti, visticamāk, varēs piedalīties ''Australian Open''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Nevakcinētie tenisisti, visticamāk, varēs piedalīties ''Australian Open''
Novaks Džokovičs. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Lai arī iepriekš tika pausts, ka nevakcinētiem tenisistiem pret Covid-19 varētu liegt dalību ''Australian Open'', tas tomēr, visticamāk, netiks darīts. Atšķirsies vakcinēto un nevakcinēto sportistu ierobežojumi, otrajiem pēc ierašanās Austrālijā dodoties 14 dienu pašizolācijā.

Iepriekš tika ziņots, ka ''Australian Open'' varētu neļaut piedalīties nevakcinētiem tenisistiem pret Covid-19. Pret to iebildumus pauda pasaules pirmā rakete Novaks Džokovičs, pie reizes savu vakcinācijas statusu medijiem neatklājot: "Situācija ir tāda, kāda ir. Es joprojām nezinu, vai došos uz Melburnu. Es neatklāšu savu vakcinācijas statusu, tā ir privāta lieta un nepiemērots jautājums.''

Kā paudusi tenisa asociācija, tad tā ir saņēmusi informāciju no turnīra organizatoriem, ka visi tenisisti, ieskaitot nevakcinētos, tiks gaidīti ''Australian Open''. Vīriešu tenisistu vidū aptuveni 35 % sportisti joprojām šo pienākumu nav veikuši.

Vakcinētajiem un nevakcinētajiem sportistiem atšķirsies ierobežojumi. Vakcinētajiem 24 stundas pirms ierašanās Austrālijā būs jāveic Covid-19 tests, bet pēc ierašanās valstī tiem nebūs nekādu papildus ierobežojumu. Savukārt nevakcinētajiem pēc ierašanās valstī būs jādodas 14 dienu pašizolācija, un būs jānodod Covid-19 analīzes katru dienu.

''Esam gana optimistiski, ka varēsim noorganizēt ''Australian Open'' pēc iespējas tuvāk tiem apstākļiem, kādi valdīja pirms Covid-19 pandēmijas,'' teikts organizatoru vēstulē.

Pirms gada vīriešu konkurencē par čempionu kļuva Novaks Džokovičs, bet sievietēm triumfēja Naomi Osaka. Pagājušā gada čempions Džokovičs ar deviņiem ''Australian Open'' tituliem ir šī turnīra visvairāk reižu uzvarējušais tenisists vīriešu konkurencē.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/tennis/59...