Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1392, Did:0, useCase: 0

Nevakcinēti tenisisti ''Australian Open'', visticamāk, piedalīties nevarēs

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Nevakcinēti tenisisti ''Australian Open'', visticamāk, piedalīties nevarēs
Novaks Džokovičs šogad Daniilu Medvedevu uzvarēja "Australian Open" finālā. Foto: Zuma Press/Scanpix

LETA--AFP/DPA. Austrālijas atklātajā tenisa čempionātā, visticamāk, nevarēs startēt sportisti, kuri nav saņēmuši vakcīnu pret Covid-19, tādējādi ir apdraudētas serba Novaka Džokoviča iespējas aizstāvēt savu čempiona titulu.

Viktorijas štata premjerministrs Dens Endrjūss otrdien paziņoja, ka neparedz iespējas attiecibā uz janvārī gaidāmā "Grand Slam" turnīra dalībniekiem pieļaut izņēmumus noteikumiem par obligāto vakcināciju.

"Nedomāju, ka nevakcinēti tenisisti saņems vīzu, lai ierastos šajā valstī," pauda Endrjūss.

"Vīrusam ir vienalga, kurā vietā tenisa rangā esi, vai cik daudz "Grand Slam" turnīrus esi uzvarējis," piebilda politiķis.

"Un, ja viņi saņems vīzu, iespējams, viņiem būs jāievēro vairāku nedēļu karantīna, kas uz citiem spēlētājiem netiks attiecināta," klāstīja Viktorijas štata premjers.

Pasaules pirmā rakete Džokovičs publiski paudis iebildumus pret vakcīnām un atteicies atklāt, vai ir vakcinējies pret Covid-19. Pēdējo trīs gadu "Australian Open" čempions Viktorijas štata galvaspilsētā Melburnā notiekošajā turnīrā varētu gūt savu 21.uzvaru kādā no lielajiem tenisa turnīriem, kas būtu jauns rekords.

"Situācija ir tāda, kāda ir. Es joprojām nezinu, vai došos uz Melburnu," sportists teicis Serbijas laikrakstam "Blic". "Es neatklāšu savu vakcinācijas statusu, tā ir privāta lieta un nepiemērots jautājums," viņš uzsvēra.

"Pašlaik cilvēki iet par tālu, uzdodot jautājumus un nosodot cilvēku. Gan sakot jā, gan nē, gan varbūt un es domāju par to, tas tiks ļaunprātīgi izmantots," sūkstījās serbs, kurš kopumā deviņas reizes uzvarējis "Australian Open".

"Protams, ka es vēlos doties, Austrālija man ir veiksmīgākais "Grand Slam" turnīrs. Es vēlos piedalīties. Man patīk šis sporta veids un man joprojām ir motivācija," sacīja Džokovičs. Viņš piebilda, ka viņa rīcībā esošā informācija liecina, ka galīgais lēmums par nosacījumiem Austrālijā tiks pieņemts divu nedēļu laikā.

Tāpat Endrjūss pieļāva, ka vakcinācija pret Covid-19 tiks prasīta visiem, kas vēlētos apmeklēt Pirmās formulas Austrālijas "Grand Prix" izcīņu. ""Grand Prix" ir aprīlī, nedomāju, ka "Grand Prix" apmeklēs pūļi cilvēku, kas nav saņēmuši divas vakcīnas devas," paziņoja Viktorijas štata premjerministrs.

Viktorijas štatā ir noteikts, ka profesionāliem sportistiem, kā arī daudzās citās nozarēs strādājošajiem ir jābūt vakcinētiem pret Covid-19.

Izmantotie resursi:
LETA