Bijušais tenisists: Spēļu sarunāšana ir visiem zināms noslēpums
Kāds bijušais Dienvidamerikas tenisists anonīmā intervijā britu raidsabiedrībai BBC apstiprinājis pēdējās dienās izskanējušo informāciju par plaša mēroga spēļu sarunāšanu visaugstākajā līmenī, kā arī pastāstījis par šīs krāpšanās niansēm.
BBC intervijā piedalījās kāds Dienvidamerikas tenisists, kurš vēl pagājušajā sezonā startēja „ATP World Tour” turnīros, bet šobrīd strādā kā treneris. Viņš pieprasīja anonimitāti, taču publiski pauda savu versiju par pirms pāris dienām publicēto informāciju, kurā BBC un „Buzz Feed” paziņoja par 16 augstākā līmeņa tenisistu (arī „Grand Slam” uzvarētāju) saistību maču sarunāšanā.
„Tas ir tenisa tūres noslēpums, ko visi tomēr zina,” izteicies tenisists, kura identitāti zina tikai BBC. „Mēs vienkārši par to nerunājam. Redzam, ka tas notiek, un turpinām strādāt.”
Viņš norādīja, ka likmju veikšanu tenisā kontrolē trīs lielas grupas, kuras ar iesaistītajiem spēlētājiem norēķinās skaidrā naudā, kamēr jebkādu bankas pārskaitījumu izmantošana ir stingi aizliegta "pasākuma" drošības labad. „Katrā grupā ir daudzi cilvēki, kas iet un runā ar spēlētājiem. Tur iesaistīti daudzi puiši. Tāpat viņiem ir arī daudzi konti. Pastāv kādi 50-60 konti, kur katrā tiek noglabāta neliela nauda, bet summā sanāk jau ļoti liela nauda. Patiešām milzīga.”
„Zinām, kurš sportists ar to nodarbojas un kurš ne,” turpināja anonīmais intervijas sniedzējs. „Kā spēlētājs es labi redzu, kurš speciāli aizsit autā vai arī speciāli padod bumbiņu tieši laukumam pa vidu. Redzu, kurš cenšas un kurš ne. Tad nu tā arī strādājam. Zinām, kas notiek.” Tika arī apgalvots, ka tenisisti spēles laikā par rezultāta ietekmēšanu mēdz pavēstīt ar šifrētiem smaidiem un izteikumiem, tādējādi nododot signālus attiecīgajām personām.
„Es pats sāku ticēt šīm lietām pirms dažiem gadiem, kad kāds čalis man pastāstīja divu nākamo turnīru rezultātus. Viņš skaidri pateica, kurš uzvarēs un kā tas notiks. Sākumā likās, ka viņš vienkārši lielās un tādējādi cenšas mani pierunāt iesaistīties šajās spēlītēs. Bet tad man atlika tikai pasmieties, jo katrs mačs norisinājās tieši tā, kā viņš bija man teicis... Un šeit tiek runāts par „Masters” turnīriem, kuros piedalās tikai elites tenisisti.”
Anonīmais spēlētājs apstiprināja, ka ne vien zinājis uzvarētājus jau iepriekš, bet viņam tikusi arī precīzi izklāstīta mača gaita: „Pašam skatoties spēles, nespēju noticēt notiekošajam. Nav nemaz tik viegli spēlēt, zinot, ka tev ir jāzaudē. Tad sāc veikt sitienus, kuri gribot negribot sanāk precīzi un viss notiek tev par labu. Tādā brīdī var iestāties panika. Redzēju puišus, kuri spēlē lieliski un ir pārliecinošā vadībā un tad pēkšņi sāk speciāli visu sist garām, kamēr pretinieks uzvar. Tobrīd venkārši nespēju tam noticēt.”
Tenisa Integritātes biedrība (TIU) pēc skandāla sākuma bija noliegusi iespējamību, ka spēļu sarunāšana tenisā būtu piesegta, un atgādināja, ka sagaida sūdzību un novērojumu iesniegumus, taču BBC intervijā izskanēja citāda versija. „Pie TIU mēs varētu vērsties, ja vien to vēlētos, taču viņi paši nevēlas, lai tas beigtos. Tenisa pasaules vadība labi zina, kurš ko dara. Ja viņi vēlētos, viņi to varētu ātri apturēt, nebūtu nekādu problēmu to paveikt. Taču viņi vienkārši nevēlas.”
Kā galveno iemeslu dalībai šādā krāpšanā anonīmais tenisists min finanšu rocību, uzsverot, ka ATP ranga 400. numurs nevar nodrošināt sev iztiku ar tenisa palīdzību vien. Šo izteikumu atbalsta 2013. gadā veiktais Starptautiskās tenisa federācijas pētījums, ka 45% aktīvo tenisistu, kas piedalās visu līmeņu profesionālajās sacensībās, negūst peļņu un ka tikai 10% aktīvo spēlētāju var nosegt savus izdevumus. Par aptuveno robežu nosaukta 336. vieta ATP rangā, proti, zemāk esoši tenisisti ar savām prēmijām vairs nevar nosegt savus izdevumus (pārbraucienus, uzturu, treniņus, dzīvošanu ārzemēs). Savukārt WTA sieviešu rangā līdzīgi tiek piesaukta 253. vieta.
Intervijas audio ieraksts pilnā apjomā pieejams šeit - BBC World Service - World Have Your Say,...
+7 [+] [-]
Kā tiek aiztransportētas lielas summas skaidrā naudā? Tenisa somā. Bet tenisa somā ir maz vietas, tā ir pilna ar raketēm? Nav problēmu. Raketes var salauzt...
P.S. Visas personas šajā stāstā ir komentāra autora izdomātas. Ikviena līdzība ar reālām personām un notikumiem ir nejauša.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+7 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Atceroties to pēdējo, episko kauju ar Novāku. Kad Ernestam bija mačbumbas, tie, kas ticēja Novāka kambekam, varēja dabūt diezgan pieklājīgu koeficientu.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Jācer jau, ka Gulbim nekas tāds nav intereses pēc satīkojies, jo pēdējās spēles 5. seta geims, kur bija jāservē par uzvaru bija maigi sakot - "vājš"
[+] [-]
Diezgan ticami, ka šādas lietas notiek. Diemžēl...
+4 [+] [-]
[+] [-]
Ja arī Gulbis ir tīrs, viņš noteikti zina daudz
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Head To Head | Nikolay Davydenko vs Martin...
Ar ko tā spēle slavena, pateiks Gūgle.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
Savukārt, ja tas ir kāda zemāka ranga ierēdnis, kurš, pa lielam, nemaz nerunā par ATP tūri, tad tā jau ir pavisam cita lieta. Jo par futures un challenger tūrēm točn ne vienam nav noslēpums. Domāju, vietu, kur viņš saka, ka zin tikai vienu, kurš kategoriski atsakās iesaistītites.
+2 [+] [-]
Meanwhile, Ernests Gulbis echoed Roger Federer’s voice in demanding specific names implicated in the alleged match-fixing.
The Latvian former top-10 player, who lost a four-hour 43-minute 7-5, 2-6, 6-7(5), 6-3, 13-11 first round clash to Jeremy Chardy on Tuesday, has not read the article but knows it lacked detail.
“What I heard is that they made an article, they tried to make a big deal out of it, they didn’t mention one name. Somebody is cheating? Give me some names, I want to know,” Gulbis said laughing.
“I see no point of even talking about it. Everybody is stressed out, article coming, this and that, no names, nothing… I can say only about myself that nobody ever approached me. I don’t know if they’re a little bit scared of me somehow, or they think that I don’t need some money, so there’s nothing I know.”
[+] [-]
"Volandri
Vassallo Arguello
Davydenko
Chela
Tursunov
Oscar Hernandez
Tipsarevic
Istomin
Andreev
Gabashvili
Kohlschreiber
Dolgopolov
Berloqc
Olivier Rochus (pieminētais dubultspēļu GS uzvarētājs)
Christophe Rochus."
[+] [-]
"Igor Andreev (RUS), Lukas Lacko (SVK), Ivan Dodig (CRO), Andrey Golubev (KAZ), Juan Ignacio Chela (ARG), Lleyton Hewitt (AUS), Jan Hajek (CZE), Albert Montanes (ESP), Daniel Gimeno-Traver (ESP), Janko Tipsarevic (SRB), Alex Bogomolov Jr (RUS), Matthew Ebden (AUS), Denis Istomin (UZB), Teymuraz Gabashvili (RUS) and Michael Russell (USA).
These names include a former Grand Slam winner (Lleyton Hewitt, US Open 2001) and 8 out of 15 players have played in the 2016 edition of the Australian Open."
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]