Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:346, Did:0, useCase: 0

Šogad sešus finālus sasniegušais Norijs Kalifornijā izcīna pirmo "Masters" trofeju

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Šogad sešus finālus sasniegušais Norijs Kalifornijā izcīna pirmo "Masters" trofeju
Kamerons Norijs. Foto: AFP/Scanpix

Pārsteigumiem bagātais Indianvelsas ATP "Masters 1000" turnīrs beidzās ar ranga 26. vietā esošā Lielbritānijas tenisista Kamerona Norija triumfu. Viņš finālā ar 3:6, 6:4, 6:1 apspēlēja reitingā 10 pozīcijas zemāko gruzīnu Nikolozu Basilašvili, kurš nenosargāja seta un breika pārsvaru.

Kamerons Norijs uzvarējis abos savstarpējos dueļos, šogad esot pārāks arī martā ATP 500 turnīrā Roterdamā ar 6:0, 6:3. Nikolozs Basilašvili Kalifornijā tuvojās revanšam, taču neprata nosargāt seta un breika pārsvaru – 6:3 un 2:1.

Abi spēlētāji iepriekš bija bez panākumiem Indianvelsā – Norijs zaudēja abos mačos, bet Basilašvili visos trijos. Abiem arī "Masters" līmenī nebija izdevies tikt līdz ceturtdaļfinālam.

Indianvelsā bija otrais gadījums šīs sezonas "Masters" turnīros, kad abi tenisisti pirmoreiz spēlēja šī līmeņa sacensību finālā. Huberts Hurkačs aprīlī Maiami ar 7:6(4), 6:4 pieveica Janniku Sinneru.

Norijam Indianvelsā bija jau sezonas sestais fināls (2-4). Kreilis pirmo panākumu titulu cīņās guva jūlijā ATP 250 turnīrā Loskabosā (pirmais ATP tituls). Norijs ir otrais spēlētājs, kurš šogad spēlējis sešos finālos. Tikpat ir arī ranga līderim Novakam Džokovičam (4-2).

Basilašvili neizdevās iegūt gada trešo trofeju. Gruzīns šogad uzvarēja ATP 250 turnīros Dohā un Minhenē. Svētdienas zaudējums pārtrauca viņa piecu uzvaru sēriju finālos (5-3).

"BNP Paribas Open", ATP "Masters 1000" turnīrs Indianvelsā uz cietā seguma

Fināls

SpēleRezultāts
(21) Cameron Norrie – (29) Nikoloz Basilashvili

Pusfinālu rezultāti

SpēleRezultāts
(21) Cameron Norrie – (23) Grigor Dimitrov6:2 6:4
(29) Nikoloz Basilashvili – (31) Taylor Fritz7:6(5) 6:3

Ceturtdaļfinālu rezultāti

SpēleRezultāts
(29) Nikoloz Basilashvili – (2) Stefanos Tsitsipas6:4 2:6 6:4
(31) Taylor Fritz – (3) Alexander Zverev4:6 6:3 7:6(3)
(23) Grigor Dimitrov – (8) Hubert Hurkacz3:6 6:4 7:6(2)
(21) Cameron Norrie – (11) Diego Schwartzman6:0 6:2

4. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(23) Grigor Dimitrov – (1) Daniil Medvedev4:6 6:4 6:3
(2) Stefanos Tsitsipas – (22) Alex de Minaur6:7(3) 7:6(3) 6:2
(3) Alexander Zverev – (14) Gael Monfils6:1 6:3
(11) Diego Schwartzman – (6) Casper Ruud6:3 6:3
(8) Hubert Hurkacz – (19) Aslan Karatsev6:1 6:3
(31) Taylor Fritz – (10) Jannik Sinner6:4 6:3
(21) Cameron Norrie – Tommy Paul6:4 4:6 6:2
(29) Nikoloz Basilashvili – (24) Karen Khachanov6:4 7:6(6)

3. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Daniil Medvedev – (27) Filip Krajinovic6:2 7:6(1)
(2) Stefanos Tsitsipas – (25) Fabio Fognini2:6 6:3 6:4
(3) Alexander Zverev – Andy Murray6:4 7:6(4)
Tommy Paul – (4) Andrey Rublev6:4 3:6 7:5
(31) Taylor Fritz – (5) Matteo Berrettini6:4 6:3
(6) Casper Ruud – (26) Lloyd Harris6:7(4) 6:4 6:4
(8) Hubert Hurkacz – Frances Tiafoe6:3 6:2
(19) Aslan Karatsev – (9) Denis Shapovalov7:5 6:2
(10) Jannik Sinner – (20) John Isnerw/o
(11) Diego Schwartzman – (18) Daniel Evans5:7 6:4 6:0
(24) Karen Khachanov – (12) Pablo Carreno Busta6:0 6:4
(22) Alex de Minaur – (13) Cristian Garin6:4 6:2
(14) Gael Monfils – Kevin Anderson7:5 6:2
(21) Cameron Norrie – (15) Roberto Bautista Agut6:4 5:7 6:3
(23) Grigor Dimitrov – (16) Reilly Opelka6:3 6:4
(29) Nikoloz Basilashvili – Albert Ramos-Vinolas4:6 7:6(2) 6:2

2. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Daniil Medvedev – Mackenzie McDonald6:4 6:2
(2) Stefanos Tsitsipas – Pedro Martinez6:2 6:4
(3) Alexander Zverev – Jenson Brooksby6:4 3:6 6:1
(4) Andrey Rublev – Carlos Taberner6:3 6:4
(5) Matteo Berrettini – Alejandro Tabilo6:4 7:5
(6) Casper Ruud – Roberto Carballes Baena6:1 6:2
Albert Ramos-Vinolas – (7) Felix Auger-Aliassime6:4 6:2
(8) Hubert Hurkacz – Alexei Popyrin6:1 7:5
(9) Denis Shapovalov – Vasek Pospisil3:0 RET
(10) Jannik Sinner – John Millman6:2 6:2
(11) Diego Schwartzman – Maxime Cressy6:2 3:6 7:5
(12) Pablo Carreno Busta – Emilio Gomez6:1 6:4
(13) Cristian Garin – Ernesto Escobedo7:5 6:2
(14) Gael Monfils – Gianluca Mager6:4 6:2
(15) Roberto Bautista Agut – Guido Pella7:5 6:3
(16) Reilly Opelka – Taro Daniel7:5 6:3
Kevin Anderson – (17) Lorenzo Sonego7:6(7) 7:6(3)
(18) Daniel Evans – Kei Nishikori4:6 6:3 6:4
(19) Aslan Karatsev – Salvatore Caruso6:0 6:2
(20) John Isner – Yoshihito Nishioka6:3 6:4
(21) Cameron Norrie – Tennys Sandgren6:4 5:7 6:0
(22) Alex de Minaur – Aleksandar Vukic6:4 7:5
(23) Grigor Dimitrov – Daniel Altmaier6:4 6:2
(24) Karen Khachanov – Emil Ruusuvuori6:2 7:5
(25) Fabio Fognini – Jan-Lennard Struff6:4 4:6 6:3
(26) Lloyd Harris – Alejandro Davidovich Fokina6:3 6:3
(27) Filip Krajinovic – Marcos Giron7:6(2) 7:5
Tommy Paul – (28) Dusan Lajovic6:2 6:3
(29) Nikoloz Basilashvili – Christopher Eubanks6:4 6:3
Andy Murray – (30) Carlos Alcaraz5:7 6:3 6:2
(31) Taylor Fritz – Brandon Nakashima6:3 6:4
Frances Tiafoe – (32) Sebastian Korda6:0 6:4

1. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
Daniel Altmaier – Sam Querrey6:2 6:4
Kevin Anderson – Jordan Thompson7:5 6:2
Jenson Brooksby – Cem Ilkel7:6(5) 6:4
Roberto Carballes Baena – Renzo Olivo7:5 7:5
Salvatore Caruso – Zachary Svajda6:3 6:1
Maxime Cressy – Laslo Djere6:7(3) 6:1 7:5
Alejandro Davidovich Fokina – Steve Johnson6:7(5) 6:3 7:5
Taro Daniel – Philipp Kohlschreiber6:2 6:4
Ernesto Escobedo – Holger Rune6:4 6:1
Christopher Eubanks – Egor Gerasimov6:3 6:3
Marcos Giron – Botic van de Zandschulp6:7(7) 6:2 6:4
Emilio Gomez – Facundo Bagnis6:3 6:1
Gianluca Mager – Marton Fucsovics1:6 6:3 6:2
Pedro Martinez – Roberto Marcora6:4 6:0
Mackenzie McDonald – James Duckworth6:3 6:3
John Millman – Jack Sock7:5 4:6 6:3
Andy Murray – Adrian Mannarino6:3 6:2
Brandon Nakashima – Federico Coria6:3 6:2
Kei Nishikori – Joao Sousa6:7(5) 6:3 6:2
Yoshihito Nishioka – Federico Delbonis6:3 3:6 7:6(2)
Tommy Paul – Feliciano Lopez6:3 7:6(3)
Guido Pella – Soonwoo Kwon1:6 6:3 6:4
Alexei Popyrin – Miomir Kecmanovic6:3 7:6(4)
Vasek Pospisil – J.J. Wolf6:4 4:6 6:4
Albert Ramos-Vinolas – Lorenzo Musetti6:1 6:3
Emil Ruusuvuori – Dominik Koepfer6:7(3) 6:2 6:0
Tennys Sandgren – Thiago Monteiro6:4 6:3
Jan-Lennard Struff – Daniel Elahi Galan7:6(4) 6:3
Carlos Taberner – Jaume Munar6:3 6:3
Alejandro Tabilo – Denis Kudla6:1 7:6(0)
Frances Tiafoe – Benoit Paire6:4 6:4
Aleksandar Vukic – Pablo Andujar7:5 6:4

Pēdējo 10 turnīru fināli

GadsFinālsRezultāts
2011.Novaks Džokovičs – Rafaels Nadals4:6 6:3 6:2
2012.Rodžers Federers – Džons Isners7:6(7) 6:3
2013.Rafaels Nadals – Huans Martins del Potro4:6 6:3 6:4
2014.Novaks Džokovičs – Rodžers Federers3:6 6:3 7:6(3)
2015.Novaks Džokovičs – Rodžers Federers6:3 6:7(5) 6:2
2016.Novaks Džokovičs – Milošs Raoničs6:2 6:0
2017.Rodžers Federers – Stens Vavrinka6:4 7:5
2018.Huans Martins del Potro – Rodžers Federers6:4 6:7(8) 7:6(2)
2019.Dominiks Tīms – Rodžers Federers3:6 6:3 7:5
2021.Kamerons Norijs – Nikolozs Basilašvili3:6 6:4 6:1

"Masters 1000" titulu ieguvēju Top 8

VTenisistsValstsSk.
1.Novaks DžokovičsSerbija36
Rafaels NadalsSpānija36
3.Rodžers FederersŠveice28
4.Andrē AgasiASV17
5.Endijs MarejsLielbritānija14
6.Pīts SamprassASV11
7.Tomass MustersAustrija8
8.Maikls ČangsASV7

     [+] [-]

, 2021-10-18 17:06, pirms 2 mēnešiem
Ko viņš Norija?!