Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 3

Sarunāto spēļu dēļ tenisiste diskvalificēta uz 16 gadiem

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Sarunāto spēļu dēļ tenisiste diskvalificēta uz 16 gadiem
Ksenija Palkina. Foto: Antonio Milesi / bergamoesport.it

Par piedalīšanos sarunātajās spēlēs Kirgizstānas tenisiste Ksenija Palkina diskvalificēta uz 16 gadiem, no kuriem seši ir nosacīti (10+6), šīs nedēļas nogalē informēja Starptautiskā tenisa integritātes aģentūra (ITIA).

Ksenija Palkina atzinās, ka 2018. un 2019. gadā izdarīja pārkāpumus saistībā ar spēļu sarunāšanu. Sportiste tika atstādināta jau pirms vairāk nekā diviem gadiem, sekoja juridiskās procedūras, bet tagad ir arī nolēmums.

Diskvalifikācija stājās spēkā 2019. gada novembrī. Ja minētās atstādināšanas laikā nepieļaus attiecīgu pārkāpumu, tad tenisistes karjeru varēs atsākt 2029. gada 21. novembrī. Ja šajā laikā Palkina veiks tenisa pretkorupcijas programmas pārkāpumu, tad sešu gadu nosacītais sods tiks aizstāts ar reālu. Patlaban 32 gadus vecajai Palkinai arī uzlikts naudas sods 100 000 ASV dolāru apmērā.

Diskvalifikācijas laikā Palkinai ir aizliegts ne tikai spēlēt tenisu, bet arī apmeklēt jebkuru tenisa pasākumu kādas starptautiskās vai nacionālās tenisa organizācijas paspārnē.

Savu augstāko punktu pasaules rangā Ksenija Palkina sasniedza 2010. gada aprīlī, pakāpjoties uz 164. vietu.

ITIA ir neatkarīga organizācija, ko izveidojušas starptautiskās tenisa pārvaldes institūcijas, lai veicinātu, uzlabotu un aizsargātu profesionālā tenisa integritāti visā pasaulē.

Izmantotie resursi:
itia.tennis

  -6 [+] [-]

, 2022-05-01 12:23, pirms 3 nedēļām
Spēcīgs vēstījums jebkuram, kurš vēlēsies kaut ko tādu darīt. Tenisa karjera principā ir beigusies. Un tā arī ir jābūt, šim nav vietas sportā.

     [+] [-]

, 2022-05-01 17:13, pirms 3 nedēļām
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Spēcīgs vēstījums jebkuram, kurš vēlēsies kaut ko tādu darīt. Tenisa karjera principā ir beigusies. Un tā arī ir jābūt, šim nav vietas sportā.
Mēs varētu parunāt, kad būtu iesaistīti Top5. Kā tautā parunā, par maizes kukuļa nozagšanu cietumā, par miljona - ceļ godā. Šeit ITIA parādīja savu "noderīgumu" un iegrieza nevienam nezināmai veterānei 16 gadi