Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:6, Did:0, useCase: 3

Monfīss: "Plānoju spēlēt līdz 40 gadiem, kaitinot jaunākus cilvēkus"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Monfīss: "Plānoju spēlēt līdz 40 gadiem, kaitinot jaunākus cilvēkus"
Gaels Monfīss. Foto: Nicolas Luttiau / lequipe.fr

Francijas tenisa pirmā rakete Gaels Monfīss (35) jūtas pietiekami svaigs un motivēts, lai turpinātu spēlēt vēl vairākus gadus.

Atgādinām, pasaules ranga kādreizējais piektais numurs Žo Vilfrīds Congā (#254) šonedēļ 36 gadu vecumā aizvadīja karjeras pēdējo spēli.

Francijas tenisā 35 gadu slieksni pārkāpuši arī Gaels Monfīss (35, #21, savulaik bija #6), Rišārs Gaskē (35, #84, savulaik bija #7) un Žils Simons (37, #154, savulaik bija #6).

Vai savā starpā runājat par karjeras noslēgšanu? "Mēs par to runājam atklāti, jokojam: tev vairs nav nekāda progresa, ko tu te vēl dari?" atklāj Gaels Monfīss. "Bet galu galā mēs visi mīlam tenisu, nav viegli aiziet. Esmu fiziski svaigāks, man ir sieva [ukrainiete Elina Svitoļina], kura mani ļoti spiež. Ja viss būs labi, es aiziešu pēdējais."

Neliela pēdas savainojuma dēļ Monfīss tagad nepiedalās Monako notiekošajā ''ATP 1000'' turnīrā. "Plānoju spēlēt vēl četrus gadus, piecus, skaitot šo gadu, lai spiestu līdz 40, ja mans ķermenis to atļaus. Tāpēc pievēršu uzmanību, ieklausos sevī mazliet vairāk. Kad ir mazas sāpes, es nespēlēju, cenšos būt gudrāks. Man vēl ir četri gadi, lai kaitinātu jaunākus cilvēkus!"

Izmantotie resursi:
AFP / lefigaro.fr
lequipe.fr

     [+] [-]

, 2022-04-13 08:58, pirms 2 mēnešiem
Tas labs. Vinam sanak gan kaitinat, gan priecet mani

     [+] [-]

, 2022-04-13 17:23, pirms 2 mēnešiem
Skaitlim pasē ir vajadzīgs konteksts. Ja Monfīss ir vesels, fiziski formā un var labi spēlēt, tad vecums nav iemesls, lai beigtu karjeru. Šajā vecumā daudzi līdzgaitnieki pārtrauc spēlēt profesionāli un tas rada spiedienu, bet pieaugušo sports nav tika priekš "jaunajiem". Drīzāk tie jaunie ienāk Monfīsa u.c. pieredzējušo teritorijā, nevis otrādi. Tādēļ nedomāju, ka tā ir kaitināšana, bet arī no šāda aspekta tam var pieiet.