Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:538, Did:0, useCase: 1
Zemgus Girgensons
Foto: Romāns Kokšarovs, F64
5

Girgensons: "Pirmā reize Bufalo ģērbtuvē? Pirmā kļūda..."

Brīdī, kad notika šī saruna, Zemgus Girgensons pasaules čempionātā Minskā tikko bija guvis fantastiskus vārtus pret ASV, bet nākamajā dienā bija priekšā mačs ar krieviem - kurā uzbrucējs nesavaldījās un saņēma diskvalifikāciju. Labs? Slikts? Vienkārši - bez kompromisiem... Pilnu Jāņa Matuļa un Jāņa Celmiņa sarunu ar Zemgu iespējams lasīt jūnija "Sporta Avīze" numurā, bet SA+ lasītājiem - 20 minūšu fragments video versijā.
3

Repsis. Labākais hokejists pirms Baldera

26. martā 70. dzimšanas dienu svin hokeja meistars Juris Repsis. Labākais Latvijas hokejists pirms Baldera. Tik daudz PSRS čempionāta medaļu hokejā kā Jurim Latvijā nav nevienam - trīs sudrabi, četras bronzas. Spēlējot Maskavas "Dinamo". Tagad mūsu spēlētājus ārzemēs lepni saucam par leģionāriem, Repsi savulaik tauta sauca par nodevēju... Nospēlējis 20 sezonas (!) meistarkomandās, PSRS virslīgā 504 spēles, 156 vārti. 1969. un 1970. gadā Repsis bija pēdējais, ko atskaitīja no PSRS izlases pirms došanās uz pasaules čempionātu Stokholmā... Sporta leģenda. Cilvēks, kurš nesaprata, ka drīkst arī zaudēt... Plašāks materiāls par mūsu izcilo hokejistu "Sporta Avīzes" jaunajā numurā.
5

Herberts Vasiļjevs: "Es spēlēju tehnisku hokeju"

Herbertam Vasiļjevam Sočos bija trešās olimpiskās spēles. Pirms tam - Turīna un Vankūvera. Pirms Sočiem Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans Vasiļjevu izlasē gribēja redzēt nu ļoti ļoti. Izlases bijušais kapteinis "Sporta Avīzes" jaunajā numurā stāsta par savām hokeja gaitām Latvijā, Vācijā, Amerikā un Krievijā. Šeit neliels ieskats mūsu sarunā.
13

Ozoliņš: "Cenšos būt labs. Ne vienmēr sanāk..."

Šodien pie lasītājiem dodas Sporta Avīzes februāra numurs – ar Sandi Ozoliņu uz vāka. Tajā lasāma arī plaša Ingmāra Jurisona un Ilzes Poles saruna ar pašu Latvijas olimpiskās hokeja izlases kapteini un karognesēju. Padsmit minūtes no intervijas, kas kopā ritēja gandrīz pusotru stundu – īpaši SA+ lietotājiem video versijā.
3

Centīgi un traki: Merzļikins un Punnenovs

Divi 19 gadus veci latviešu vārtsargi Šveices hokeja virslīgā! Tas nevar būt. Bet ir. Ivars Punnenovs Rapersvīlā un Elvis Merzļikins Lugāno. Kurš trakāks no abiem? Punnenovs uzskata, ka Elvis tomēr esot par viņu trakāks... SA+ lietotājiem piedāvājam nelielu sarunas videofragmentu ar Ivaru Punnenovu. Par abiem censoņiem lasiet jaunajā "Sporta Avīzē", kas tirdzniecībā parādīsies 3. februārī.
Oskars Bārtulis
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
4

Oskars Bārtulis - stabila vērtība

Oskars Bārtulis ir stabila vērtība visās komandās, kur viņš spēlē. Latvijas izlasē Teds Nolans viņam uztic kapteiņa pienākumus, "Donbasa" galvenais treneris Andrejs Nazarovs labprāt aicinātu uz Ukrainas izlasi, kur nule trīs naturalizētie Krievijas spēlētāji jau bija, vēl trīs donbasieši ir ceļā pēc Ukrainas pases. Oskaram Doņeckā rit otrā sezonā un viņš tiek cienīts. Par vīrišķību, atklātību un dzīves gudrību, kas 26 gadus vecajam hokejistam nekad nav trūcis.(Intervija pilnībā tiks publicēta 19. novembra "Sporta Avīzes" numurā.)
Elvis Merzļikins
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
4

Elvis ciparus neskatās. Elvis dzied

Latvijas hokejā visos laikos bijuši labi vārtsargi, taču uzreiz divi vārtsargi Šveices virslīgā - tā gan nav bijis. Rapersvīlas kluba vārtus sargā Ivars Punnenovs, bet Raiņa un Aspaziijas trimdas pilsētā Lugāno - Elvis Merzļikins. Kuru Lugāno komandas fani jau sauc par karali un salīdzina ar pašu popularāko Elvisu pasaulē.(Intervija pilnībā tiks publicēta 12. novembra "Sporta Avīzes" numurā.)
Edgars Masaļskis
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
7

Masaļskis: Salīdzinot ar Kerču, es esmu tautas teātra aktieris

Uz dienvidiem jau aizlidojuši stārķi, prom devušies arī lielākā daļa Latvijas hokeja leģionāru. Edgars Masaļskis pēc trim veiksmīgām sezonām Hantimansijskas "Jugra" vienībā šobrīd vēl ir bez darba. Kaut kad kaut ko it kā gribējis Rīgas "Dinamo", taču tādas konkrētas sarunas nemaz neesot bijis. Varbūt tam par cēloni neveiksmīgais pasaules čempionāts Helsinkos, uz kuru Edžus rāvās kā uz mūža nozīmīgākajām sacensībām? Varbūt kāds cits iemesls, taču Edgars uz "Dinamo" ļaunu prātu netur. Nav taču "Dinamo" obligāti savās rindās jāsavāc pilnīgi visi Latvijas hokejisti... Ja nevajag, nevajag. (Intervija pilnībā tiks publicēta "Sporta Avîzes" nākamajā numurā.)
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
6

Koba šad tad tusējot kopā ar Kobi

Ja Koba Jass nespēlētu hokeju, viņam noteikti būtu vieta uz kāda no Latvijas teātru skatuvēm. Atraisīts, izskatīgs, smaidīgs - dzīvesprieks 23 gadus vecajam jauneklim nāk ārā pa visām porām. Bērnībā hiperaktīvs, arī tāpēc sūtīts uz hokeju, kļūstot par ceturto no Jasu klana Latvijas hokejā. Ar Kobi Braientu šad tad kopā atpūšoties, taču pie vārda gan ticis par godu savam gruzīnu vectēvam.(Intervija pilnībā tiks publicēta "Sporta Avîzes" nākamajā numurā.)
Zemgus Girgensons
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
19

Uh, kāds Girgensons!

Zemgum Girgensonam pagaidām ir ļoti labi - vasaras tērpā tauta viņu neatpazīst, klāt nelīp, autogrāfus neprasa, līdz ar to arī Zemgus gultā un alus glāzē neviens nelien. Pērn pagājis garām Vermontas universitātei, lai spēlētu hokeju NHL. Par 1,6 miljoniem dolâru sezonâ. Jauneklis ar savu galvu uz pleciem. Tik laba 19 gadus veca spēlētāja mums ilgi nav bijis un dies' to zina, vai vispār ir bijis. Sarunā atraisīts, brīvs, vienmēr interesants un ar savu domu, kā kāds cits mūsu hokejists - Sandis Ozoliņš.Paldies "Alfas" kafejnîcai "Salas" meitenēm par atsaucību, gan jau kādreiz tur būs plāksnīte, ka te savas pirmās intervijas sniedzis NHL zvaigzne Girgensons.(Intervija pilnībā tiks publicēta "Sporta Avīzes" nākamajā numurā.)
Ģirts Ūdris un Ēriks Miļuns.
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64.
10

Hokeja profesionāļi pie apaļā galda

Pasaules hokeja čempionāta laikā tauta daudz runāja, ka Latvijas hokejā vajagot pārmaiņas. Dažs pat aizrunājās, ka tikai izkrišana uz 1. divīziju var šīs pārmaiņas stimulēt. Par to un daudz ko citu runājam ar diviem hokeja smagsvariem - "Volvo" halles direktoru Ēriku MIĻUNU un hokeja skolas "Rīga" direktora vietnieku Ģirtu ŪDRI. Abi divi joprojām strādā par treneriem, Ēriks savulaik ar "LB-67", to pašu, kur spēlēja Artūrs Irbe, ir bijis divkārtējs Latvijas čempions, joprojām spēlē Rīgas čempionātā "Hanzas" komandā, kā treneris ar ar Latvijas U-18 un U-20 izlasēm piedalījies septiņos pasaules čempionātos. Ģirts spēlējis "Dinamo" jauniešu komandā, kur PSRS čempionātā bija savas vienības rezultatīvākais uzbrucējs, pēc tam hokeju tiesājis, bijis RASMS/Energo meistarkomandas menedžeris, trenējis arī Latvijas sieviešu izlasi.(saruna domāta "Sporta Avīzes" nākamajam numuram, līdz ar to arī attiecīgi veidota)
25

Šuplers par pavadītajiem trīs gadiem Rīgas "Dinamo"...

Šuplers par pavadītajiem trīs gadiem Rīgas "Dinamo"...
25

"Ejam ciemos" - Pie hokeja veterāniem

SA+ žurnālists Jānis Matulis pagājušajā nedēļā viesojās Latvijas hokeja veterānu Ziemassvētku pasākumā. Aprunājāmies ar 92 gadus veco leģendu Elmāru Bauri (13:22), vienīgo sievieti, kura izpelnījusies vissavienības kategorijas tiesneses godu Birutu Plūmi (02:24), "Daugavas" savu laiku līderiem Juri Repsi (08:47) un Andri Bušu (05:08), "Dinamo" pirmssākumu liecinieku Anatoliju Kuzņecovu (06:40) un LHF veterānu komitejas vadītāju Uldi Opitu (00:04).
58

Valters stāsta: par jaunību, dzeršanu, izlasi, mērķiem...

Šoreiz Armands Puče un Jānis Matulis uz sarunu aicināja personu, kurai papildu pieteikums Latvijas basketbolā un sportā, šķiet, nav nepieciešams - Valdi Valteru. Tad nu viņš arī stāsta visu, kas uz sirds - ko darītu citādāk, ja būtu izlases galvenais treneris, kā dzēra PSRS laikos, ko domā par saviem dēliem, vairākiem citiem spēlētājiem un basketbola parādībām. Turpat pusotras stundas laikā tēmu tika izcilāts daudz...
94

Ozoliņš stāsta, kā ir: par izlasi, CSKA, alkoholu...

Lipmans saka, ka Ozoliņu vēl var pierunāt spēlēt izlasē. CSKA ģenerālmenedžeris zvana ar priekšlikumu Ozoliņam. Fani tikmēr lauza galvu, vai tik Ozo nebūs paslīdējusi kāja uz veciem netikumiem. Vai tiešām komanda spēlē labāk bez viņa!? Pēdējo nedēļu laikā par "Dinamo" kapteini sakrājies daudz neatbildētu jautājumu. Jānis Matulis un Armands Puče tos uzdod pašam Sandim.
97

SA+ diskusija: Koziols, Puče, Matulis par "Dinamo"

Sporta Avīze + sarunā atklāti par Rīgas "Dinamo" spriež Viesturs Koziols, Armands Puče un Jānis Matulis.