Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Latvijas svarcēlājam Griškovam četru gadu diskvalifikācija par dopinga lietošanu

Rolands Eliņš

Latvijas svarcēlājam Griškovam četru gadu diskvalifikācija par dopinga lietošanu
Jānis Griškovs pozitīvo analīžu konstatēšanas dienā 16. martā ar LSF valdes priekšsēdētāju Eduardu Andruškeviču. Foto: Aivars Ķesteris/f64

Pavasarī dopinga lietošanā pieķertais svarcēlājs Jānis Griškovs par savu pārkāpumu saņēmis četru gadu diskvalifikāciju, vēsta Latvijas Antidopinga birojs.

Jānim Griškovam, kurš aprīlī tika pie piektās vietas Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 102 kilogramiem, piespriesta četru gadu diskvalifikācija. Pirms nedēļas 22. dzimšanas dienu atzīmējušais Griškovs nevarēs startēt līdz 2023. gada 24. aprīlim.

Griškovs sodu saņēmis par endogēna AAS lietošanu. Šis anabolais steroīds ir aizliegto vielu sarakstā, un pozitīvās analīzes tika ņemtas šī gada martā, vēl pirms Eiropas čempionāta sākuma. Tiesa, Griškovam tika noteikta pagaidu diskvalifikācija no 25. aprīļa, kas ir jau pēc Eiropas meistarsacīkstēm, un šis periods iekļauts arī galīgajā soda apmērā.

Jāatgādina, ka vasarā pagaidu diskvalifikāciju saņēma arī Griškova treneris Vladislavs Hamiduļļins, kurš tiek vainots par līdzdalību. Pēc tam, kad Antidopinga birojs uzsāka lietu, Hamiduļļins aizgāja no darba Ogres sporta centrā.

Kā liecina Latvijas Antidopinga biroja publicētā informācija, šogad par aizliegto vielu lietošanu sodīti 15 sportisti, bet 11 lietas vēl tiek izskatītas.

Izmantotie resursi:
https://antidopings.gov.lv/antidopi...

     [+] [-]

, 2019-09-19 20:30, pirms 2 gadiem
Kaut kā latvieši sākuši atkal izskatīties slikti (lietot) dopinga sakarā.

     [+] [-]

, 2019-09-19 20:55, pirms 2 gadiem
svarcelšana un dopings iet roku rokā kur problema?

     [+] [-]

, 2019-09-19 22:15, pirms 2 gadiem
boleks rakstīja: Kaut kā latvieši sākuši atkal izskatīties slikti (lietot) dopinga sakarā.
Visu laiku tā ir bijis. Vienkārši antidopinga cilvēki sākuši strādāt labāk