Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Ivanova un Mežinskis uzvar svarcelšanas sacensībās Tartu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Ivanova un Mežinskis uzvar svarcelšanas sacensībās Tartu
Daniela Ivanova uzvar Tartu. Foto: Vladimir Bashkirov Memorial / instagram.com/danjuta1350

Latvijas labākā svarcēlāja Daniela Ivanova uzvarējusi Vladimira Baškirova piemiņas sacensībās, kas risinājās Igaunijas izglītības galvaspilsētā Tartu. Vīriešu konkurencē labākais izrādījās mūsu Armands Mežinskis.

Atgādinām, ka maija sākumā Dobelē par valsts labāko svarcēlāju oficiāli kļuva Daniela Ivanova. Iepriekš bija pierasts, ka Latvijas labākā svarcēlāja ir Rebeka Koha, tomēr pagājušajā vasarā titulētā atlēte 22 gadu vecumā priekšlaicīgi beidza karjeru.

19 gadu slieksnim pārkāpusī Daniela Ivanova (68kg) bija sekmīga visos sešos mēģinājumos un summā sakrāja 194 (84+110) kilogramus. Vadoties no Sinklēra koeficientiem, tika izveidots rezultātu rangs no visām svara kategorijām, līdz ar to Ivanova izrādījās pārliecinoši labākā. Aprīlī aizvadītajā Eiropas čempionātā viņa nepiedalījās veselības apsvērumu dēļ.

Kā jau ziņots, 2019. gada U17 Eiropas čempionātā Daniela Ivanova izcīnīja zeltu 59 kilogramu svara kategorijā [video], turklāt sasniedza U17 Eiropas rekordu grūšanā un summā - 190 (84+106) kg.

Tartu sacensībās, vadoties no Sinklēra koeficientiem, vīriešu konkurencē sekmīgākais bija 20 gadus vecais Armands Mežinskis (92.7kg), kurš summā pacēla 247 (154+193) kilogramus. Turklāt vīriešu absolūtajā ieskaitē otro vietu ieņēma 23 gadīgais Artūrs Vasiļonoks (84.2kg) ar 313 (137+176) kilogramiem. Latviju pārstāvēja arī Iļja Sokolovs, Jevgeņijs Haustovs, Dmitrijs Fedotovs un Ēriks Sakovičs.

Izmantotie resursi:
tosteliit.ee