Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Ivanova pirmoreiz Latvijas labākā svarcēlāja, Plēsnieks minimāli pārspēj Suharevu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Ivanova pirmoreiz Latvijas labākā svarcēlāja, Plēsnieks minimāli pārspēj Suharevu
Daniela Ivanova un Artūrs Plēsnieks. Foto: Latvijas Svarcelšanas federācija

Maija sākumā Dobelē noslēdzās Latvijas čempionāts svarcelšanā. Par valsts labāko svarcēlāju oficiāli kļuvusi Daniela Ivanova, savukārt vīriešu ieskaitē Artūrs Plēsnieks pārspēja Ritvaru Suharevu. Vadoties no Sinklēra koeficientiem, tika izveidots rezultātu rangs no visām svara kategorijām, sekmīgākā un sekmīgākais saņēma lielu kausu.

Valsts čempionāta vīriešu sacensībās bija liela intriga cīņā par Latvijas labākā svarcēlāja titulu. Galvenie pretendenti bija tikai divi. Pēdējo divu Eiropas čempionātu bronzas medaļnieks Ritvars Suharevs šoreiz izrādījās 80.20 kg smags un pacēla 340 (160+180) kilogramus. 2016. gada Eiropas čempions Artūrs Plēsnieks (110 kg) tika galā ar 388 (168+220). Vadoties no Sinklēra koeficientiem, tika izveidots rezultātu rangs no visām svara kategorijām, tādējādi pieredzes bagātākais minimāli pārspēja gados jaunāko censoni (416.67 pret 415.40), nopelnīja lielu kausu un Latvijas čempionāta labākā svarcēlāja nosaukumu. Kopējā ieskaitē trešo vietu nopelnīja Armands Mežinskis, kurš aizvadītajās Eiropas meistarsacīkstēs ierindojās 11. pozīcijā.

Iepriekš bija pierasts, ka Latvijas labākā svarcēlāja ir Rebeka Koha, tomēr pagājušajā vasarā titulētā atlēte 22 gadu vecumā priekšlaicīgi beidza karjeru. Tika lēsts, ka stafeti varētu pārņemt talantīgā Daniela Ivanova, tomēr nesenajā Eiropas čempionātā viņa nepiedalījās.

19 gadu slieksnim tuvu esošā Daniela Ivanova (67.70kg) pēc ilgāka pārtraukuma nupat atgriezās sacensībās un Latvijas čempionātā sakrāja 183 (80+103) kilogramus. Eiropas kontekstā tas nav augstvērtīgs rezultāts, taču valsts čempionātā nav uzdevuma pietuvoties personīgajam rekordam, turklāt jāņem vērā ilgais laiks bez sacensībām. Nesen aizvadītājās Eiropas meistarsacīkstēs 183 kilogramu summa dotu 14. vietu 64 kg svara kategorijā. Vadoties no Sinklēra koeficientiem, tika izveidots rezultātu rangs no visām svara kategorijām, līdz ar to Ivanova saņēma lielu kausu un Latvijas čempionāta labākās svarcēlājas titulu.

Kā jau ziņots, 2019. gada U17 Eiropas čempionātā Daniela Ivanova izcīnīja zeltu [video], turklāt sasniedza U17 Eiropas rekordu grūšanā un summā - 190 (84+106) kg.

Izmantotie resursi:
lsfed.lv

  +1 [+] [-]

, 2021-05-04 20:14, pirms 9 mēnešiem
Sieviešu svarcelšanas jaunā flagmane!