Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 3

Bergmanis: "Daži cilvēki lec augstāk par sēžamvietu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Bergmanis: "Daži cilvēki lec augstāk par sēžamvietu"
LOK trešais viceprezidents Raimonds Bergmanis un LOK prezidents Aldons Vrubļevskis
Foto: Gints Ivuškāns, F64

Raimonds Bergmanis (46) savulaik bija svarcēlājs, pēc tam nodarbojās ar spēkavīru sportu, bet tagad viņš veic dažādus sabiedriskos pienākumus. Intervijā jaunākajam žurnālam "Sestdiena" viņš atzīst, ka šobrīd vairs nav labā formā un savu ietekmi atstājušas arī sportista karjerā gūtās traumas, tomēr lielais sports viņam palīdzējis nokļūt tur, kur viņš ir tagad.

Bergmanis ar sportu vairs nenodarbojas, viņam ir daudz dažādu citu pienākumu. "Man grūti spriest, kas ir spēkavīrs, bet labā fiziskā formā tiešām neesmu. Man galīgi neatliek tam laika. Nav variantu, pārāk daudz sabiedrisko pienākumu. Ja tevī ir kaut kripatiņas pienākuma, nevar tā vienkārši izslēgt telefonu un pazust no apvāršņa," skaidro bijušais sportists. "Pašlaik man ir tik daudz sabiedrisko amatu, ka jau sāku baidīties, vai nesanāks kā Ikaram laisties lejā. Neizmantot iespējas nebūtu pareizi. Ja arī kaut kas nesanāk, tad vismaz zini, ka esi mēģinājis. Diemžēl lielākā daļa cilvēku nemaz nemēģina, tikai sūkstās."

Sportista karjerā gadās traumas. Sports prasa upurus, bet par nevajag domāt, ja gribi sasniegt mērķi. "Traumas man bijušas diezgan smagas. Tās redzamas uz rokām, ko traumēju Sidnejas olimpiskajās spēlēs 2000. gadā. Ja vairākas stundas iznāk nekustīgi sēdēt uz vietas, tad ceļi sāk kaukt. Ikdienā to vēl neizjūtu, bet lielajā sportā gūtās kaites ar gadiem tikai progresēs. Ja cilvēks grib kaut ko sasniegt savā dzīvē, tad viņš nedrīkst domāt par upuriem, ko prasīs mērķis. Man vienmēr gribējies kaut ko izdarīt, nevis neizdarīt," atzīst Bergmanis. "Ir daži cilvēki, kuri lec augstāk par savu sēžamvietu, kaut vai pasaules rekordisti augstlēkšanā. Man arī vienu brīdi piederēja pasaules rekords, ko pirms desmit gadiem uzstādīju Maskavā, tikai - baļķa celšanā."

Ko dzīvē devis fiziskais spēks? "Triviāli atbildot, tas devis man iespēju redzēt pasauli, iegūt jaunus draugus un nokļūt tur, kur pašlaik atrodos," atklāj Bergmanis. "Būtībā šis spēks man ļāvis izveidot arī ģimeni - 1993. gada Melnburnas pasaules čempionātā iepazinos ar draugiem, kuru kompānijā pēc tam Latvijā satiku savu nākamo sievu."

Svarcēlāja karjeras laikā viņš trīs reizes piedalījās olimpiskajās spēlēs (1992, 1996, 2000), izcīnīja sudraba medaļu 1997. gada Eiropas čempionātā. Vēlāk guva panākumus spēkavīru sacensībās - izcīnīja trešās vietas "World's Strongest Man" (2002) un "Arnold Strongman Classic" (2003, 2004).

Šogad viņš ievēlēts arī par Latvijas Olimpiskās komitejas trešo viceprezidentu.

Izmantotie resursi:
Žurnāls "Sestdiena"

  +2 [+] [-]

, 2013-05-17 16:07, pirms 12 gadiem
Kas ir Bergmaņa sieva?

     [+] [-]

, 2013-05-17 18:39, pirms 12 gadiem