Uepa uzstāda jaunu pasaules rekordu pietupienos ar stieni
Nauru salu pārstāvis Džeza Uepa atkal uzstādīja jaunu pasaules rekordu pietupienos ar stieni. Austrālijas pilsētā Melburnā notiekošajās sacensībās Uepa bez ekipējuma pietupās ar 415 kg smagu svaru stieni.
Džeza Uepa sevi pieteica kā pasaules rekordistu jau pagājušajā gadā, kad Sidnejas pilsētā notiekošajos mačos bezekipējuma divīzijā pietupās ar 413 kg smagu svaru uz pleciem. Tomēr, ar to 35 gadus vecajam sportistam bija par maz un šorīt pēc Latvijas laika jau citā Austrālijas pilsētā, Melburnā, viņš savu nu jau veco rekordu laboja par diviem kilogramiem, tādējādi sasniedzot 415 kg rezultātu.
Interesanti, ka šīs sacensības notiek pēc IPF noteikumiem, kas paredz gan konkrētu pietupiena dziļumu, gan dopinga kontroles.Jāpiemin, ka visu laiku labākais rezultāts pietupienos bez ceļgalu saitēm pieder Deonam Reinhoudtam no ASV, kurš nu jau tālajā 1975. gadā spēja pietupties ar 425 kg smagu svaru stieni. Savukārt visu laiku labākais RAW rezultāts, taču jau ar ceļgalu saitēm ir 460 kg, ko ir uzstādījis Krievijas sportists Andrejs Malaničevs.
Visbeidzot visu laiku labākais rezultāts pietupienos ekipējuma divīzijā ir 570 kg, ko uzstādījis spēka trīscīņas leģendas statusu ieguvušais Donijs Tompsons no ASV.
Jāpiebilst, ka sacensības, kurās Džeza Uepa uzstādīja jauno rekordu notika Austrālijas Fitnesa un veselības izstādes ietvaros, kur paralēli norisinājās arī vairāki sportiski pasākumi. Konkrēti Uepa piedalījās "International Pacific Invitational" pasākumā, kur tika uzaicināti atlēti no visas pasaules, lai mēģinātu uzstādīt jaunus pasaules rekordus. Tāpat, paralēli, šajā izstādē notika arī Austrālijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā.
Izmantotie resursi:
Fitness & Health Expo
International Powerlifting Federation IPF: Home
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Uepa startē IPF, kuri ir SOK atzīta pauerliftinga federācija (vienīgā), kas atbilst visām vispārpieņemtajām prasībām. Teiksim, ir WPC, bet tur PRO grupā dopinga kontroles nav. Vai ir siemtiem dažādu sīk-federāciju ASV, kur sportistus saģērbj n-to slāņu ekipējumā (jo vairāk slāņu, jo vairāk palīdz) un skaita visādus ceturtdaļpietupienus. Tāpat ir federācijas, kur bez ekipējuma skaitās VISPĀR bez nekā, t.i., pat jostu nedrīkst izmantot vai kkādas ortozes.
Tb ir ļoti daudz federāciju, katrai savi noteikumi, čempioni un rekordi. Mēģinot dot priekšstatu par to kas ir kas šajā sporta veidā, uzskatu par noderēigu pieminēt dažādu info, taču par oficiāliem rekordiem juridiski var tikt atzīti tikai IPF (bez tā, ka tā ir atzīta starptautiski, daudzās valstīs oficiāli tā arī ir vienīgā reģistrētā federācija, tai skaitā Latvijā - LPF). Visi pārējie rezultāti ir ok, taču pēc mūsdienu sporta uzstādījumiem juridiski ne vienmēr drīkst būt atzītiem kā rekordi.
[+] [-]
[+] [-]
Ja lielāki svari, lielāka publikas interese, publicitāte, bet tas dod lielāku naudu.
Tāpat jāsaprot, ka ekipējums maksā naudu. Viens spiešanas krekls, teiksim, maksā pārsimts dolārus. Tāpat vajag visādus kombinezonus, ceļu saites, plaukstu locītavu saites utt. Savukārt sacensībās nevar piedalīties ar jebkādu ekipējumu, bet konkrētu firmu ražojumiem (tas saucas - IPF apstiprinātais ekipējums).
Tā sākotnējā pauerliftinga ideja arī bija pacelt daudz. Noasacīti - vairāk nekā svarcēlāj. Tad viņiem arī bija 3 kustības, taču (tam es ar piekrītu) liftingā cilvēka spēks kopumā atklājas labāk un tiešāk. Tāpēc arī sports aizgāja pa ekipējuma ceļu. Pašlaik IPF atgriežas pie bezekipējuma, t.i., klasiskā pauerliftinga, idejām un rīko čempionātus taču pamatā liftings vēl aizvien ir ar ekipējumu (Latvijā pat visi IPF normatīvi ir TIKAI ekipējumam, lai gan solīja jaunos, bezekipējuma... lai gan iespējams, ka kkas ir tikko mainījies).
[+] [-]
vai ir lapa, kur var redzēt LAT sportistu rezultātus/rekordus?
reizēm pavīd ziņas, ka no kautkādiem čempjiem ved medaļas, bet gribētos salīdzināt rezultātus..
[+] [-]
WPC Latvijas pārstāvniecības lapa: "WPC – WPO Latvija"
Tās ir divas vadošās federācijas vispār un, ja nemaldos, vienīgās Latvijā. Lai gan vispārībā runājot ar spēka sporta federācijām ir tāpat kā ar skaistumkonkursiem - kam ir nauda un gribēšana, sataisa savu federāciju, reģistrē savus rekordus utt. Nesaku, ka tas ir švaki vai labi, taču šāda situācija veido ļoti lielu sadrumstalotību (ir simtiem federāciju) un tāpēc tāda viena oficiāla pasaules rekorda nav.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Drīzāk - mani interesē šis (neviennozīmīgais) sports overall, tāpēc arī uzskatu, ka labāk ir visu pateikt uzreiz, nekā pēc tam skaidrot kāpēc tā un ne savādāk.
[+] [-]