Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Koha: "Raušanā bija tehniska kļūmīte, bet grūšana izdevās ideāli"

Ints Megnis
Ints Megnis

Koha: "Raušanā bija tehniska kļūmīte, bet grūšana izdevās ideāli"
Rebeka Koha kopā ar treneri Eduardu Andruškeviču un fizioterapeitu Arni Noveičuku. Foto no A. Noveičuka Facebook profila

Latvijas labākā svarcēlāja Rebeka Koha atzīst, ka pasaules čempionāta sacensībās raušanas laikā pieļāvusi tehnisku kļūmi, kas traucējis tikt pie nedaudz augstāka rezultāta, tomēr grūšanā gan viss izdevies ideāli, sportiste svētdien izteicās sarunā ar portālu Sportacentrs.com.

Koha otro gadu pēc kārtas tika pie pasaules čempionāta bronzas, paceļot savu personīgo rekordu - 227 (103+124) kg. Raušanā sportiste pacēla visus trīs mēģinājumus, tomēr otro pie 102 kilogramiem tiesneši neieskaitīja. Pēdējā gājienā Koha pacēla jau 103 kilogramus un par sasniegto rezultātu izrādīja lielu prieku.

"Bija neliela tehniska kļūme, negaidīti, ka šādi sanāca," neveiksmīgo gājienu sarunā ar Sportacentrs.com atcerējās Koha. "Tomēr pirms tam sanāca misēklis uz tablo - kaut kas notika sistēmai un tur viss nerādījās pareizi, vienai meitenei pat iedeva ceturto gājienu. Tāpēc starp pirmo un otro gājienu bija aizkavēšanās, vajadzēja ilgāk gaidīt un radās uztraukums. Centos visu izdarīt, it kā izrāvu, tomēr bija tehniska kļūme. Pēc tam to ar treneri izrunājām, saņēmos un trešajā gājienā izliku visus savus spēkus. Ja šis mēģinājums būtu ieskaitīts, iespējams, trešajā būtu cēlusi vairāk, jo tad būtu bijis drošāk, tomēr šoreiz negribējām ļoti riskēt."

"Grūšanā gan viss bija kā vajag - visu izdarīju un esmu priecīga par personīgo rekordu un arī pasaules junioru rekordu. Esmu ļoti priecīga," saka Koha, kura pēc pēdējā mēģinājuma, priecājoties par sasniegto, arī nobučoja vienu no paceltajām ripām.

Uz papīra izskatās, ka Kohas progress pēdējā gada laikā nav bijis liels, jo pērn viņa pasaules čempionātā pacēla 222 (101+121) kilogramus, tomēr sportiste atzīst, ka šobrīd katrs kilograms tiek pielikts klāt vien ar arvien smagāku darbu. "Strādājam un darām visu, lai katru reizi kaut 1-2 kilogrami pienāktu klāt. Katrās sacensībās jānostartē augstā līmenī, lai tiktu uz olimpiskajām spēlēm. Jāturas līdzi pretiniecēm."

Pērn Koha startēja svarā līdz 58 kilogramiem, bet šogad tika veiktas izmaiņas kategorijās un pašlaik viņai jāsacensās svarā līdz 59 kilogramiem. Sportiste atzīst, ka šīs izmaiņas ir ļoti nelielas un viņu pārāk neiespaido. "Ar svaru līdz šim viss bijis kārtībā."

Tāpat šogad veiktas arī citas izmaiņas, piemēram, ja sportisti sasniedz vienādu rezultātu, augstāku vietu izcīna tas, kurš to pacēlis ar mazāku mēģinājumu skaitu un, ja arī šis rezultāts ir vienāds, tad tas, kurš cēlis agrāk. Savukārt 2020. gada Tokijas olimpiskajām spēlēm automātiski kvalificēsies astoņi labākie katras kategorijas sportisti, kamēr iepriekšējos ciklos ceļazīmes tika sadalītas komandu cīņās un Latvijas sportistiem parasti bija jācer uz īpašajiem ielūgumiem.

"Laikam šāda uzvarētāju noteikšana man vairāk patīk - ja aizej un izdari pirmā, esi 100% droša un nevajag skatīties svaru. Tomēr var gadīties, kad cita paceļ pirmā un tad jāveic par kilogramu vairāk. Pagaidām mani tas nav iespaidojis, tomēr būšana augstāk sarakstā tagad ir liels pluss," komentē Koha. "Visvairāk mani iepriecina olimpiskā atlases sistēma, jo bija grūti, ja valstī esi viena un nav komandas. Tagad pati ar savu rezultātu cīnos par vietu. Tas ir liels pluss."

Pasaules čempionāta turpinājumā Latviju pārstāvēs arī Ritvars Suharevs, Vadims Koževņikovs un Artūrs Plēsnieks. "Rīt iešu atbalstīt Ritvaru. Galvenais viņiem izdarīt visu, kas ir plānots, kas ir trenera prātā. To arī viņiem novēlu - izdarīt pašiem savu darbu," saka Koha, kura Rīgā atgriezīsies trešdien, 7. novembrī plkst. 13:15.

"Nav laika atpūsties," Koha teica ar sev raksturīgu nopietnību. "Ja nebūtu tik tuvu olimpiskās spēles, būtu citādāk, bet tagad jāpiedalās daudzos kvalifikācijas mačos, visu laiku jātrenējas, jābūt gatavam. Citu variantu nav. Šogad, iespējams, vēl dosimies uz Kataru (19.-23. decembris), kur arī būs olimpiskajā atlasē iekļautas kvalifikācijas sacensības, bet nākamie lielie mači gaidāmi nākamgad."

  +5 [+] [-]

, 2018-11-04 19:28, pirms 3 gadiem
Kohas attieksme, šķiet, ir kā paraugs visiem, ne tikai jaunajiem sportistiem. Lai veicas arī turpmāk, kaut gan jau pašlaik ir daudz kas sasniegts. Turies, Rebeka! Latvija var!

  +2 [+] [-]

, 2018-11-04 21:08, pirms 3 gadiem
Malacīte! Īsta olimpiete, ar kuru mums lepoties.