Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 3

Cīrule: "Divas stundas pirms naktsmiera sportists nedrīkst skatīties telefonā"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Cīrule: "Divas stundas pirms naktsmiera sportists nedrīkst skatīties telefonā"
Līga Cīrule. Foto: Rīga TV24

Svētdien demonstrētajā "Rīga TV24" raidījumā "Dr. Apinis" pieredzējusī sporta ārste Līga Cīrule akcentēja, ka lielajā sportā ir ļoti svarīgi ievērot sportisko režīmu.

Atlēti arī ir cilvēki un mēdz pieļaut atkāpes no sportiskā režīma - neiet laicīgi gulēt, pārāk aizraujas ar viedtālruņiem, nepareizi ēd un tā tālāk.

Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs sūdzējās, ka viņa sportisti pārāk daudz darbojas telefonā. "Šausmīgi cīnās, treneris Eduards Andruškevičs cīnās kā var. Protams, visu nakti nevar nosēdēt viņiem blakus. Bet tad vienkārši atņem šīs ierīces, jo nav variantu," atklāj Latvijas Olimpiskās vienības ārste Līga Cīrule, kura tostarp strādā ar vieglatlētiem un svarcēlājiem.

Kā izrādās, jau ilgu laiku pirms gulēšanas zilie ekrāni nav ieteicami. "Pirms naktsmiera divas stundas nedrīkst skatīties televizorus, telefonus, aifonus, pilnīgi neko. Jo tā zilā gaisma ļoti slikti ietekmē miega pirmo fāzi, kad izdalās augšanas hormons," norāda pieredzes bagātā sporta ārste. Sportistam ir ļoti svarīgi labi izgulēties, līdz ar to jāpievērš uzmanība arī laikam pirms naktsmiera.

Bet kā gan neielūkoties telefonā un mierīgu sirdi doties gulēt, ja instagramā ir tik daudz sekotāju? "Lielais sports nozīmē to, ka nekāda privātā dzīve gandrīz nav iespējama," informē daktere Cīrule.

Izmantotie resursi:
"Rīga TV24" raidījums "Dr. Apinis"

  +4 [+] [-]

, 2020-02-03 16:35, pirms 2 gadiem
Ja divas stundas pirms nakts nedrīkst skatīties telefonā vai televizorā, tā vairs nav dzīve

  +4 [+] [-]

, 2020-02-03 16:38, pirms 2 gadiem
Ja visu ievēro un vēl paliek bez medaļas, vispār šausmas

  +3 [+] [-]

, 2020-02-03 16:52, pirms 2 gadiem
Es vispār guļu ar ieslēgtu televizoru.

  +2 [+] [-]

, 2020-02-03 17:01, pirms 2 gadiem
Tas jau ir par traku! Ko tad tās 2 stundas iesākt, ja arī TV liedz? Otrkārt, zilajai gaismai nav ne vainas, es pirms gulētiešanas speciāli zilo spuldzi slēdzu, tās gaisma palīdz relaksēties un ātrāk miegu piesaukt. Protams, es neesmu profesionāls sportists, bet sportisti arī ir tikai cilvēki... Daudzas mūsdienu ārstu atziņas vispār ir no pirksta izzīstas, ka tikai atbilstu valdošajai teorijai par veselīgu dzīvesveidu.

  +4 [+] [-]

, 2020-02-03 17:19, pirms 2 gadiem
Ja jānomet svars, ir jāieslēdz 2 vai 3 televizori, lai apturētu vēdera augšanas hormonu

  +5 [+] [-]

, 2020-02-03 17:29, pirms 2 gadiem
Kas vēl nebūs, logā vismaz drīkst skatīties?

  +1 [+] [-]

, 2020-02-03 18:50, pirms 2 gadiem
denebs rakstīja: Tas jau ir par traku! Ko tad tās 2 stundas iesākt, ja arī TV liedz? Otrkārt, zilajai gaismai nav ne vainas, es pirms gulētiešanas speciāli zilo spuldzi slēdzu, tās gaisma palīdz relaksēties un ātrāk miegu piesaukt. Protams, es neesmu profesionāls sportists, bet sportisti arī ir tikai cilvēki... Daudzas mūsdienu ārstu atziņas vispār ir no pirksta izzīstas, ka tikai atbilstu valdošajai teorijai par veselīgu dzīvesveidu.
āā ja? es atkal biju lasijis manliekas ka zila gaisma traucee moska kludijos un ko divas stundas darit? ieiet dusaa, sagatavoties nakamajai dienai, palasit gramatu, vai avizi. un 2h bus pagajusas

     [+] [-]

, 2020-02-03 20:49, pirms 2 gadiem
Nu ja sportists labi pelna ar sportu, tad tā var darīt. Bet amatierim, kuram ir jāiet uz darbu vai jāstudē, nav iespējams 2h pirms gulēšanas neskatīties ekrānā.

     [+] [-]

, 2020-02-03 21:05, pirms 2 gadiem
Bzh rakstīja: Ja jānomet svars, ir jāieslēdz 2 vai 3 televizori, lai apturētu vēdera augšanas hormonu
Ceru ka tas ir joks.

     [+] [-]

, 2020-02-03 21:10, pirms 2 gadiem
ikri rakstīja: Ja divas stundas pirms nakts nedrīkst skatīties telefonā vai televizorā, tā vairs nav dzīve
tas nav reali, ka vispar to kads varetu ieverot.

     [+] [-]

, 2020-02-03 21:14, pirms 2 gadiem
RHS rakstīja: Nu ja sportists labi pelna ar sportu, tad tā var darīt. Bet amatierim, kuram ir jāiet uz darbu vai jāstudē, nav iespējams 2h pirms gulēšanas neskatīties ekrānā.
Kads tur sakars ar finansem? Neviens tev ar linealu nesez un nebaksta, lai sedi telefona un nesit ikreiz kad noliec telefonu uz galda un aizej nosnaust.

Cirules doma ir laba, bet vina aizmirsa ka sis viedoklis musu laika nevienam neinterese, jo strada tikai teorija.

     [+] [-]

, 2020-02-03 21:35, pirms 2 gadiem
RIODEJANEIRO2016 rakstīja: Kads tur sakars ar finansem? Neviens tev ar linealu nesez un nebaksta, lai sedi telefona un nesit ikreiz kad noliec telefonu uz galda un aizej nosnaust.

Cirules doma ir laba, bet vina aizmirsa ka sis viedoklis musu laika nevienam neinterese, jo strada tikai teorija.
Ar finansēm tāds sakars, ja kāds tevi uztur, tad tikai vari atļauties 2h pirms gulēšanas neko nedarīt.

     [+] [-]

, 2020-02-03 22:58, pirms 2 gadiem
RHS rakstīja: Ar finansēm tāds sakars, ja kāds tevi uztur, tad tikai vari atļauties 2h pirms gulēšanas neko nedarīt.
traki ka tev jastrada 24/7