Spānijas treniņu pārtrauc, jo izsvilpj Katalonijas atbalstītāju Pikē
Spānijā emocijas sit augstu vilni – Katalonijas referendumu par neatkarības iegūšanu policija mēģināja izjaukt ar spēku. "Barcelona" aizsargs Žerārs Pikē kritizēja notikumus, tāpēc izlases treniņā tika pamatīgi izsvilpts. Treniņš pēc 23 minūtēm tika apturēts, futbolistiem dodoties uz ģērbtuvēm.
Katalonija, kuras lielākā pilsēta ir Barselona, vairākus gadus plānoja referendumu par neatkarības iegūšanu no Spānijas. Balsošanai vajadzēja notikt svētdien, bet Spānijas valdība nevēlējās to pieļaut, tāpēc tika mobilizēti pamatīgi policijas spēki, kuri ielauzās vēlēšanu iecirkņos, bet uz ielām izmantoja gumijas lodes.
Vardarbību nosodīja "Barcelona" centra aizsargs Žerārs Pikē, kurš arī paziņoja, ka gatavs aiziet no Spānijas izlases, ja viņa viedoklis kļūs neērts. Pikē ir viens no futbolistiem, kurš ir spēlējis arī neoficiālās Katalonijas izlases rindās.
Spānijas valstsvienība sākusi gatavošanos 2018. gada Pasaules kausa atlases spēlēm (līdz finālturnīram palicis tikai mazs solis), un Pikē tika uzņemts ar svilpieniem un nelabvēlīgiem plakātiem.
"Pikē, neaizej no izlases. Gribu, lai tevi izmet." "Pikē, tava valsts ir Spānija." "Pikē, maitasgabals, vācies prom!" Treniņu apmeklēja aptuveni tūkstoš līdzjutēju, un drošībnieki centās konfiscēt visus plakātus.
Pikē arī iepriekš ticis izsvilpts, kad pārstāvējis Spānijas izlasi, tāpēc trenerim priekšā ir lēmums, vai viņam tas netraucēs un vai viņu laist laukumā. Jāņem vērā arī tas, ka ģērbtuvēs starp Pikē un citu centra aizsargu Serhio Ramosu izcēlies strīds. Ramoss sacījis, ka Pikē attieksme nepalīdzēs uzlabot jau tā saspīlētās attiecības ar faniem.
Izmantotie resursi:
marca.com
Pikē dodas laukumām un pēc 23 minūtēm izlase to pamet
Sale Piqué pic.twitter.com/F61hBh1mYk
— Eduardo J. Castelao (@EJCASTELAO) October 2, 2017
Tras 23 minutos España deja de entrenar pic.twitter.com/LjD3Jvjx81
— Eduardo J. Castelao (@EJCASTELAO) October 2, 2017
+6 [+] [-]
+9 [+] [-]
-1 [+] [-]
+9 [+] [-]
Nevajag muļķības runāt. Barselona ir viena no bagātākajām Spānijas pilsētām, ik gadu ap 8 miljoniem tūristu. Kataloniešiem ir sava valoda, izglītības sistēma, kultūra un tradīcijas. Šī jezga jau viņiem gadu desmitiem ir, ka neļauj paust savu viedokli. Arī nodokļu nauda aizplūst visur citur, ne tikai pie Kataloniešiem, kas arī lielāku daļu no viņiem sadusmo, ka viņus tā čakarē spānijas valdība.
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
Prettiesisks tas bija tādēļ, ka bija pretrunā Spānijas konstitūcijai. No sākuma vajadzēja konstitūciju mainīt un tad referendumu rīkot.
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
+8 [+] [-]
Tauta tomēr cita bez savas "mātes valsts" (kur visi var mierīgi pārcelties dzīvot, ja kaut kas traucē), mēģinājums rīkot referendumu notiek bez tankiem vai ārvalstu karaspēka klātbūtnes. Ja Madride jau pirms vairākiem gadiem būtu labprātīgi to atļāvusi rīkot, tad no visiem atnākušajiem (arī kaislīgiem palikt-gribētājiem) varbūt pat izdotos savākt 51% palicējiem par labu (kā saka - ekonomiskie ieguvumi īstermiņa palikšanai būtu lielāki un valsts izveide kā tāda 21.gs. būtu "dārgs prieks"). Tagad ar policejiskām metodēm panākts pretējais - vairs nekad nevarēs atrast variantu, kurā visi mierīgi varētu dzīvot zem viena jumta.
Bet nu nekas, Barselona tad varētu pievienots Čempionu līgai
+8 [+] [-]
-2 [+] [-]
+5 [+] [-]
I DAĻA
1. pants
1. Visām tautām ir pašnoteikšanās tiesības. Pamatojoties uz šīm tiesībām, tās brīvi nosaka savu politisko statusu un brīvi nodrošina savu ekonomisko, sociālo un kultūras attīstību.
2. Visas tautas savu mērķu sasniegšanai var brīvi rīkoties ar savām dabas bagātībām un resursiem, nepārkāpjot nekādas saistības, kas izriet no starptautiskās ekonomiskās sadarbības, kura balstās uz savstarpēja izdevīguma principu, un no starptautiskajām tiesībām. Nevienai tautai nekādā gadījumā nedrīkst atņemt tai piederošos eksistences līdzekļus.
3. Visām šā pakta dalībvalstīm, arī tām, kas ir atbildīgas par nepastāvīgo un aizbilstamo teritoriju pārvaldīšanu, saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Statūtu principiem jāsekmē pašnoteikšanās tiesību īstenošana un jācienī šīs tiesības.
+3 [+] [-]
[+] [-]
kas: beidzot, esi tu?
— Es — spēka daļa, kas mūžam ļaunu grib un mūžam dara labu.
Gēte. «Fausts»
+10 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+8 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+5 [+] [-]
[+] [-]
Interesanta šo konkrēto spāņu attieksme, iespējams, ir tieši dēļ tā, ka tā ir neticami konsekventa - pretenzijas pret Tevi tiek izteiktas tikai tad, ja sociāli/politiski aktīvi, publiski aizstāvi Katalonijas neatkarības ideju. Pretenzijas pret Tevi netiek izteiktas par to, ka vienkārši esi katalānis.
Tā nu ir konsekvence, kas daudziem (nejau tautām, bet indivīdiem) nav raksturīga. Un šeit es runāju par "visi latvieši fašisti", "visi krievi okupanti", "visi romi zagļi", "visi no musulmaņu tuvo austrumu zemēm teroristi", utt.
Tādēļ nekādu pretenziju pret spāņiem par konsekvenci saistībā ar to, ka sankcijas tiek vērstas tikai pret sociāli aktīviem katalāņu neatkarībniekiem, nevis pret tautu kā tādu tīri etnisku principu dēļ.
+2 [+] [-]
+4 [+] [-]
-1 [+] [-]
Mums Latvijā neizprast to situāciju,kas tur ir apakšā. Tas viss krājies gadu desmitiem noteikti. Jāpiedzimst par Spāni vai Katalāni, lai saprastu. Daļēji saprotu abas puses, bet tik pat daudz nesaprotu. Kurā pusē būt.... ne mazākas jausmas. Bet nenosodu arī šos fanus.
Patiesībā Katalonijas un Spānijas politiķi ir līdzatbildīgi, viņi ir pavilkuši līdzi tautas masas un nu vairs to nekontrolē. Kaut kādu savu interešu pēc tas viss. Un salīdzināt ar okupācijas laikiem to nevar, situāciju tur nav ne tuvu, kā bija Baltijā.
[+] [-]
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]