Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 3

Lakučs apstrīd LRF piešķirto sešu mēnešu aizliegumu un vēršas LSFP

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Lakučs apstrīd LRF piešķirto sešu mēnešu aizliegumu un vēršas LSFP
Ivo Lakučs. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

BMX riteņbraukšanas treneris Ivo Lakučs ir vērsies Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP) ar sūdzību par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) 2022. gada 14. septembra lēmumu, ar kuru LRF piemērojusi Ivo Lakučam sešu mēnešu aizliegumu piedalīties jebkādā statusā LRF, Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) un Starptautiskās Riteņbraucēju savienības (UCI) rīkotajās sacensībās.

Lēmums bija saistīts ar to, ka Ivo Lakučs UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā 11. un 12. posmā (2022. gada 25. – 26. jūnijā) pēc oficiālajiem treniņbraucieniem esot atradies Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera”, kamēr citiem sportistiem un treneriem trase bija slēgta. Tāpat Ivo Lakučam tiek pārmesta manipulācija ar starta barjerām.

Ivo Lakučs uzskata, ka LRF Lēmums ir nepamatots un prettiesisks. Savā sūdzībā Ivo Lakučs vērsis LSFP uzmanību uz faktu, ka konkrēto sacensību organizators bija UEC, nevis LRF. Atbilstoši UCI Starptautisko riteņbraukšanas sacensību noteikumiem pārkāpums, par kuru Ivo Lakučs ir sodīts, sacensību ietvaros netika fiksēts. Turklāt LRF nemaz nav kompetenta lemt ne par UCI Starptautisko riteņbraukšanas sacensību noteikumu pārkāpumu UEC sacensību ietvaros, ne arī par disciplinārsodu piemērošanu sacensību dalībniekiem vai sportistu personālam.

Tāpat Ivo Lakučs norādījis, ka sešu mēnešu diskvalifikācija no LRF, UEC un UCI rīkotām sacensībām ir piemērota patvaļīgi un nav pamatota ne ar vienu normatīvo aktu. Arī pēc būtības nav pamatots, kā Ivo Lakuča pārkāpums izpaudies un kādi pierādījumi to apstiprina. Ivo Lakuča trenētais sportists Kristens Krīgers neieguva nekādas priekšrocības pret saviem sāncenšiem, savukārt starta barjeru ražotāji neapstiprināja, ka būtu veiktas kādas manipulācijas ar starta barjerām.

Visbeidzot, Ivo Lakučs kā fiziska persona un kā BMX sportistu treneris nemaz nav LRF biedrs. Līdz ar to LRF Padome vispār nav tiesīga piemērot disciplinārsodu konkrētam trenerim par pārkāpumiem, kas it kā pieļauti UEC rīkotajās sacensībās.

Minēto iemeslu dēļ Ivo Lakučs lūdzis LSFP uzlikt par pienākumu LRF atcelt lēmumu par piemēroto diskvalifikāciju.

Ivo Lakučs BMX sporta aprindās ir atpazīstams kā daudzu talantīgu audzēkņu, tai skaitā divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga, treneris. Līdz ar to ar šādu Lēmumu tiek būtiski aizskarta Ivo Lakuča kā BMX trenera un jomas speciālista reputācija sporta aprindās, ko viņš ir gatavs aizsargāt ar visiem tiesiskiem līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja:
Anita Galdiņa
ZAB Sorainen