Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

Latvijas BMX izlasei neveiksmīgs otrais PK posms, Vilobijai otrā uzvara

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Latvijas BMX izlasei neveiksmīgs otrais PK posms, Vilobijai otrā uzvara
Starts Šepartonas BMX trasē PK sacensībās. Foto: Greatershepparton.com.au.

Svētdien, 2. februārī, Austrālijas pilsētā Šepartonā tika aizvadīts otrais Pasaules kausa posms BMX riteņbraukšanā. Latvijas vadošie sportisti Kristens Krīgers un Vineta Pētersone nespēja pārvarēt astotdaļfinālu, kamēr uzvaras svinēja ASV riteņbraucēji.

Kristens Krīgers un Helvijs Babris pirmo kārtu pārvarēja pārliecinoši. Krīgers bija trešais, braucot kopā ar vakardienas uzvarētāju Nīku Kimmanu, savukārt Babris bija pārliecinošā ceturtajā vietā aiz Jorisa Harmsena, Kaja Sakakibaras un Dāvida Grāfa. Daudz grūtāk klājās abām meitenēm. Automātiski astotdaļfinālam nekvalificējās nedz Vineta Pētersone, nedz Vanesa Buldinska (Buldinska zaudēja jau startā, Pētersone kļūdījās pirmajā taisnē uz viena no "pampakiem") un abām bija jāstartē pēdējās cerības braucienos. Tur Vineta Pētersone guva pirmo uzvaru Latvijai kādā no braucieniem šajā nedēļas nogalē Šepartonā, iekļūstot astotdaļfinālā. Bet Buldinskai atkal radās problēmas pirmajā taisnē, kā rezultātā viņai piedzīvota izstāšanās jau pirmajā kārtā. Jāatzīmē, ka šodien laikapstākļi sportistiem bija daudz piemērotāki, jo vakardienas 35 grādu karstums bija pazeminājies līdz +25 grādiem.

Sešpadsmitdaļfinālā Krīgers startēja pa ārējo celiņu un pēc pirmā pagrieziena bija tikai sestajā pozīcijā, tomēr priekšpēdējā taisnē veica lielisku izrāvienu un finišu sasniedza kā ceturtais aiz trim austrāliešiem - Entonija Dīna, Aizaka Kenedija un Kaja Sakakibaras. Gluži tāda pati situācija bija Helvijam Babrim, kuram arī ārējais starta celiņš un sestā vieta pirmajā pagriezienā, taču finišu viņš diemžēl nesasniedza. Šajā pašā braucienā piedalījās arī latviešu izcelsmes austrālietis Mets Kraševskis, kurš finišēja piektais un tāpat kā vakar sacensības pabeidza sešpadsmitdaļfinālā.

Neizdevīgā ārmalas pozīcija startā astotdaļfināla braucienā bija arī Vinetai Pētersonei. Sešu sportistu braucienā viņai pēc pirmā pagrieziena bija nepieciešamā ceturtā pozīcija, tomēr brauciena laikā viņu apsteidza gan ķīniete Lū Jana, gan brazīliete Prisila Karnavala, un Pētersone finišēja pēdējā. Kristens Krīgers savā astotdaļfinālā, startēdams atkal no ārējās starta pozīcijas, visu braucienu turējās 5.-6. vietā, taču ne čīlieti Palominosu Rodrigesu, ne krievu Jevgeņiju Kļeščenko līdz finišam apdzīt nespēja.

130 sportistu konkurencē Kristens Krīgers ierindojās 32. vietā, kamēr Helvijs Babris bija 87. pozīcijā. Sievietēm sacensībās kopā dalību ņēma 54 sportistes, starp kurām Vanesa Buldinska ieņēma 47. vietu, bet Vineta Pētersone - 31. Pirms tam bija plānots, ka šajā nedēļas nogalē sacensībās piedalīsies arī piektais Latvijas sportists Mikus Strazdiņš, taču Austrālijā gūtais rokas savainojums lika viņam šos posmus izlaist.

Interesantas cīņas risinājās pusfinālos. Sieviešu konkurencē sāpīgu kritienu pirms pašas finiša līnijas piedzīvoja japāniete Kanami Tanno, tādējādi pazaudējot vietu finālā. Savukārt vīriešiem vilšanās gan vakardienas uzavrētājam Nīkam Kimmanam, gan talantīgajam Kajam Sakakibaram, gan 2017. gada pasaules čempionam Korbenam Šarā, kuri visi nespēja kvalificēties finālam.

Finālā sievietēm dubultuzvaru izcīnīja amerikānietes - uzvarēja Alise Vilobija, kura atkārtoja vakardienas panākumu, bet aiz viņas ierindojās Feliša Stensila. Neiztika arī bez kritieniem, kas dānietei Simonei Kristensenai beidzās ar finiša nesasniegšanu. Vīriešu konkurencē sīvā cīņā uzvaru svinēja 2016. gada olimpiskais čempions Konors Fīldss no ASV.

Vīriešu fināls, PK 2. posms

V.SportistsValstsRezultāts
1.Konors FīldssASV33.869
2.Karloss Ramiress JepessKolumbija+0.091
3.Dāvids GrāfsŠveice+0.140
4.Entonijs DīnsAustrālija+0.403
5.Reno BlānsŠveice+0.549
6.Silvians AndrēFrancija+1.067
7.Žeremī RenkurelsFrancija+1.956
8.Nikolass ToressArgentīnaDNF

Sieviešu fināls, PK 2. posms

V.SportisteValstsRezultāts
1.Alise VilobijaASV37.129
2.Feliša StensilaASV+0.277
3.Manona ValentinoFrancija+1.052
4.Saja SakakibaraAustrālija+1.431
5.Zoe KlēsensaŠveice+1.830
6.Lorena ReinoldsaAustrālija+17.901
7.Aksela EtjēnaFrancija+18.334
8.Simone KristensenaDānijaDNF

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriešiem līderis ar 250 punktiem ir amerikānis Konors Fīldss, kuram seko austrālietis Entonijs Dīns (230), holandietis Nīks Kimmans (215) un šveicietis Dāvids Grāfs (190). Kristens Krīgers ir 43. vietā ar 25 punktiem. Tikmēr sieviešu konkurencē līdere, protams, ir abu posmu uzvarētāja Alise Vilobija no ASV ar 300 punkriem, otrajā vietā ir austrāliete Saja Sakakibara (230), trešajā vietā francūziete Manona Valentino (190), bet ceturtajā - amerikāniete Feliša Stensila (185). Vinetai Pētersonei 25. pozīcija (60), bet Vanesai Buldinskai - 41. (25).

Nākamie divi PK posmi norisināsies 8. un 9. februārī Batērstas trasē Austrālijā.

     [+] [-]

, 2020-02-02 09:32, pirms gada
Kaut kā nesanāk mūsējiem nopietnā konkurencē...

     [+] [-]

, 2020-02-02 10:04, pirms gada
šis ir tas Lakuča darba rezultāts..

     [+] [-]

, 2020-02-02 10:33, pirms gada
Šie ir rezultāta augļi. Dodiet man 7ņus gadus, nu varbūt vēl 7ņus , ar 6iem iedotajiem jau būs gana. Paldies, ka autors raksta par sporta veidu un raksta interesanti, tikai vajdzētu mazas korekcijas, šiem PK posmiem nav nekas kopīgs ar Latvijas izlasi, bet to arī var nezināt, izlasi veido tikai uz PČ un EČ, ir bijuši laikam arī gadījumi, kad uz PK, bet ne šogad. Bet braucēji ieskriesies, sezonas sākums pēc ziemas, kamēr citi brauc, vienmēr tāds. Gan jau kāds vai kāda uz Tokiju tiks.

     [+] [-]

, 2020-02-02 11:54, pirms gada
Dāmu uzvarētāja - paralizētā čempiona Sema Vilobija sieva. Pieejama ļoti skopa informācija par viņa rehabilitāciju. Bija daži video, kur viņš pat lēnām brauca ar riteni (reāli gan minot pedāļus ar citiem muskuļiem, ne kāju).