Ārmstrongs: "Ja man būtu iespēja, es droši vien krāptos atkal"
Bēdīgi slavenais bijušais riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs atklātā intervijā raidsabiedrībai BBC pavēstījis, ka nožēlo savu izturēšanos pirms atzīšanās dopinga lietošanā un norāda, ka laiki riteņbraukšanā mainījušies, taču - ja būtu vēlreiz jāpieņem izvēle par dopinga lietošana, viņš izvēlētos krāpties arī vēlreiz.
"Es vēlētos mainīt to personu, kura pagātnē darīja visas šīs lietas," Lenss Ārmstrongs izteicās par savu rīcību laikā, kad, cenšoties noliegt dopinga lietošanu, asi aizvainojis vairākus pierādījumu sniedzējus un aizdomu izteicējus. "Varbūt ne tieši lēmumu, ko pieņēma šis cilvēks, taču veidu, kā viņš izturējās, to es vēlētos mainīt. "
"Veids, kādā es attiecos pret citiem cilvēkiem, izturēšanās, kurā vienkārši nespēju beigt cīnīties un pretoties. Tas bija nepieņemami un nepiedodami," sacīja Ārmstrongs. "Esmu bijis īsts pakaļa pret dučiem cilvēku, un pēdējos divus gadus esmu pavadījis, cenšoties nokārtot attiecības, tiesa, ar dažādiem panākumiem."
Ārmstrongam tika uzdots tiešs jautājums - vai viņš, saņēmis izdevību, izvēlētos vēlreiz lietot sniegumu uzlabojošas un aizliegtas vielas? "Ja es piedalītos sacensībās 2015. gadā, es to nedarītu, jo nedomāju, ka tas ir nepieciešams. Taču, ja atgrieztos laikā atpakaļ 1995. gadā, kad dopings bija pilnībā iespiedies sportā, es droši vien to lietotu atkal. "
"Kad es pieņēmu šo lēmumu, kad mana komanda pieņēma šo lēmumu un kad viss peletons pieņēma šo lēmumu, tas bija slikts lēmums, taču pieņemts nepavisam ne perfektos laikos. Taču tas notika. Un es zinu, kādas tam bija sekas, zinu, kas notika ar sportu, redzēju tā visa pieaugumu."
Runājot par savām mājām Ostinā Teksasā, Ārmstrongs atzina, ka kritiens pēc atzīšanās intervijas Opras Vinfrijas šovā bijis diezgan ievērojams un nepieciešama pacietība, lai tiktu tam pāri. Viņš sacīja, ka dzīve kļuvusi daudz tukšāka un no simts jūdžu stundā ātruma nokritusies uz desmit. Ārmstrongs pats vēlētos, lai tā atgriežas 50, 55 jūdžu ātrumā.
"Vai pasaule ir gatava, lai es atgrieztos publiskajā dzīvē? Savtīgi runājot, es teiktu, ka jā, mēs tam tuvojamies. Taču tas esmu tikai es, un mani vārdi vairs neko nenozīmē. Svarīgi ir tas, ko domā sabiedrība, vienalga vai tā būtu riteņbraukšanas sabiedrība, vai vēža slimnieku sabiedrība. Protams, ka vēlos atgriezties no trimdas, kurš gan nevēlētos?"
Ārmstrongs arī pavēstīja, ka par spīti oficiāli atņemtajiem "Tour de France" tituliem joprojām jūtas kā šo sacensību čempions: "Uzvarētājam ir jābūt, un es to saku kā sporta līdzjutējs. Pirmajā Pasaules karā nebija uzvarētāju, Otrajā Pasaules nebija uzvarētāju, un liekas, ka šobrīd risinās vēl viens pasaules karš. Nedomāju, ka vēsture ir muļķe, vēsture noskaidro daudzas lietas. Ja jūs vaicājat man, kā šīs lietas izskatīsies pēc 50 gadiem, es nedomāju, ka uzvarētāja tronis būs tukšs... un domāju, ka Francijas tūrēs uzvarēju es."
Ārmstrongs palika pie sava iepriekš paustā, ka, atgriežoties riteņbraukšanā 2009. un 2010. gadā, viņš izvēlējies nelietot dopingu un uzsvēra, ka gatavs sadarboties, lai to pierādītu. Ārmstrongs arī apstiprināja, ka ir runājis ar attiecīgajām amatpersonām par savas mūža diskvalifikācijas samazināšanu, kas ļautu viņam ne tikai atgriezties zemāko līmeņu sacensībās, bet arī piedalīties labdarības pasākumos.
Izmantotie resursi:
BBC - Homepage
+7 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
Mūsdienās arī notiek tieši tas pats. Nekad nenoticēšu, ka mūsdienu sporta ikonas kā Bolts, Lebrons, Kobe, Džokovičs u.t.t. nelieto. Lebrons aizvada gadā apmēram 100 spēles bez kritumiem, visu laiku ir savā līmenī. Kobe, pirms pāris gadiem, tieši tas pats. Džokovičam (u.c. TOP tenisistiem) ir 11 mēnešu sezona. Tas, ko viņi dara, ir pārcilvēcīgi un neticu, ka farmācija nav iesaistīta.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Tour de France nevarēju neko izdarīt, tad izdarīšu tā, ka varēšu.
Ronaldu, Kobe, Nadals, Federers, Bolts- varēja izdarīt jau 16-20 gados.
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]