Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

"Baltijas ceļa" pirmajā posmā uzvar ukrainis Konoņenko, Vosekalns sestais

Rolands Eliņš

"Baltijas ceļa" pirmajā posmā uzvar ukrainis Konoņenko, Vosekalns sestais
Apbalvošanas ceremonija
Foto: Zigismunds Zālmanis

Trešdien, 20.augustā, Viļņā sākās Baltijas ceļa velobrauciens jeb “Baltic Chain Tour” (UCI 2.2 kategorija), kas šogad veltīts Baltijas ceļa 25.jubilejai. Pirmajā posmā noteicošais bija jau sacensību sākumā uzsāktais vairāku braucēju atrāviens, bet uzvarēja ukrainis Mihailo Konoņenko (“Kolss Cycling Team”).

Pirmajā posmā uz starta stājās 20 komandas un 119 riteņbraucēji. Latviju šajā Baltijas ceļa velobraucienā pārstāv abas Kontinentālās komandas - „Rietumu – Delfin” un „Alpha Baltic/ Unitymarathons.com”.

Baltijas ceļa velobrauciena pirmais posms vijās no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Paņevežai, kur pirms finiša veica četrus apļus pa šīs pilsētas ielām. Kopumā sportisti pirmajā dienā veica 184,5 km garu distanci, kurā bija trīs sprinta starpfiniši.

Neilgi pēc tehniskā starta vairāki braucēji centās izrauties no lielās grupas, bet visi centieni bija nesekmīgi. 20.kilometrā no pelotona izrāvās četri braucēji, starp kuriem bija arī Latvijas čempions Andris Vosekalns (“Rietumu – Delfin”). Līdz pirmajam starpfinišam 57.kilometrā līderiem pievienojās vēl desmit braucēji, starp tiem arī Māris Bogdanovičs no “Alpha Baltic/ Unitymarathons.com” (starpfinišā uzvarēja Martin Laas no Sāremā reģionālās komandas). Pirms otrā starpfiniša 92.kilometrā līderiem centās pietuvoties vēl 10 braucēji, taču viņus drīz jau “apēda” lielā grupa. Otrajā starpfinišā Latvijas sportisti atkal neiesaistījās par uzvaru (ātrākais bija Clemens Fankhauser no “Tirol Cycling Team”), bet tad līderi sāka palielināt atrāvienu. Līdz 100.kilometram atrāviens bija jau 5 minūtes, bet, tuvojoties Paņevežai, - pārsniedza arī 10 minūtes.

Paņevēžā pēdējā sprintā atkal ātrākais bija Clemens Fankhauser, bet pilsētas ielās priekšpēdējā aplī no līderu grupas izdevās atrauties Mihailo Konoņenko (“Kolss Cycling Team”), kurš vienatnē arī finišēja. Otrajā vietā Davids van der Pols (“BKCP-Powerplus”), bet trešais – Klemenss Fankhausers. Labākais no Latvijas braucējiem bija Vosekalns, izcīnot sesto vietu, bet Bogdanovičam – 10.vieta. Detalizēti sacensību rezultāti aplūkojami sacensību mājaslapā – Baltic Chain Tour

Labākais no Latvijas braucējiem Andris Vosekalns: “Sacīkste sākumā bija nervoza. Pirms tehniskā starta un pēc tā tādi nervozi visi. Tad bija neliels atrāviens, vēl daži mēģinājumi. Tad aizbēgām četratā, bija mums 50 sekundes, tad samazinājās starpība un skatījos, ka jau klāt. Tad pateica, ka vēl viena grupa brauc klāt. Teica, ka mums raujas klāt vēl kāds no mūsējiem, bet tā arī nesagaidījām viņus. Tad pateica, ka sekotāji aizbraukuši nepareizi un noņems 5 minūtes, tad nācās sākt strādāt. Līderu grupā ukraiņiem bija pārsvars, jo viņi bija trīs, tas daudz ko dod, bet pārējie bija pa vienam no komandas. Tagad jācenšas uzvarēt nākamos posmos, nekas jau nav zaudēts. Vēl jau četri etapi, katrs posms būs izšķirošs.”

Turpinājumā Baltijas ceļa velobrauciens pārceļas uz Latviju. Jau trešdienas vakarā sportisti ieradīsies Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur ceturtdien startēs otrais posms. Iespaidīgais riteņbraucēju peletons ceturtdien pulcēsies Rīgā. Svinīgais starts pulksten 14.00 tiks dots uz Brīvības ielas lielajā laukumā pie tirdzniecības centrā "Elkor Plaza". Jau no pulksten 12.30 notiks komandu prezentācija. Uz startu aicināti visi Latvijas sporta līdzjutēji, lai atbalstītu pašmāju, kā arī citu valstu riteņbraucējus. No Rīgas sportisti dosies uz Siguldu, kur veiks apļus pa pilsētas apkārtnes ceļiem, pievarot arī tradicionālo Siguldas kalnu. Ikviens siguldietis aicināts uz atbalstīt dalībniekus jau ap pulksten 16.00, kad dalībnieki sasniegs pilsētu. Finišs gaidāms ap pulksten 17.30 pie stacijas pulksteņa. Kopumā riteņbraucējiem jāveic 160 kilometru gara distance.

Trešais posms piektdien sāksies vēl vienā no Latvijas sportiskākajām pilsētām -Valmierā. Jau no pulksten 11.00 visi Vidzemes sporta draugi aicināti pulcēties pie Valmieras pilsētas pašvaldības, kur gaidāma komandu prezentācijai. Tajā priekšā tiks stādītas visas komandas un to braucēji. Starts turpat Valmieras centrā gaidāms pulksten 12.00. Riteņbraucēji vispirms dosies Rūjienas virzienā, bet tad jau iebrauks Igaunijā. Finišs 177 kilometru garajā trešajā posmā gaidāms Pērnavā. „Baltijas ceļa” daudzdienu velobrauciens finišēs 24. augustā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kad arī tiks noskaidrots uzvarētājs.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

     [+] [-]

, 2014-08-20 17:55, pirms 8 gadiem
"Aizbrauca nepareizi". Prieks, ka kaut kas tāds tiek organizēts, taču par organizētības līmenī acīmredzot arī nopietni jādomā. Tāpat par to, ko tūres cilvēks raksta oficiālajā live režīma - "mums ir mazs budžets" noteikti nav īstā lieta.

     [+] [-]

, 2014-08-21 08:26, pirms 8 gadiem
kapēc mājas lapā Bogdans 6 un Vosis 8?
1 72 UKR19871030 KONONENKO, Mykhaylo KLS 3h50'45''
2 101 AUT19850902 FANKHAUSER, Clemens TIR 4''
3 5 NED19950119 * VAN DER POEL, Mathieu BKP 7''
4 143 EST19930915 * LAAS, Martin VKG 22''
5 73 UKR19870829 VASYLYUK, Andriy KLS same time
6 11 LAT19911119 BOGDANOVIČS, Māris ALB 26''
7 91 GER19880330 OELERICH, Jan STG 27''
8 86 LAT19920626 * VOSEKALNS, Andris RBD same time