Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

“Alpha Baltic/Unitymarathons.com” ieguvusi UCI kontinentālās komandas statusu

Rolands Eliņš

“Alpha Baltic/Unitymarathons.com” ieguvusi UCI kontinentālās komandas statusu
Publicitātes foto

Viena no vadošajām Baltijas velokomandām “Alpha Baltic/Unitymarathons.com” ir ieguvusi UCI (Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība) kontinentālās komandas statusu 2015. gada sezonai.

Aizvadītā gada nogalē tika nopietni strādāts pie komandas sastāva komplektācijas, lai jaunajā sezonā varētu cīnīties par augstiem rezultātiem starptautiskās sacensībās. Apzinoties esošā “Alpha Baltic/Unitymarathons.com” kodola – Māris Bogdanovičs, Kristofers Rācenājs, Mārtiņš Savickis, Kaspars Serģis, Lauris Špillers, Sandis Eislers, Ingus Eislers, Ansis Brēmanis un Vitālijs Korņilovs – stiprās puses, tika meklēti riteņbraucēji, kas varētu veikt noteiktus uzdevumus un veiksmīgi papildināt komandu.

Ņemot vērā, ka 2015. gads ir būtisks Nāciju ieskaitē, pēc kuras rezultātiem tiks noteikts valstīm pienākošos vietu skaits 2016. gada Olimpiskajās spēlēs, un UCI kontinentālās komandas ir tās, kuras ar savu sniegumu visbūtiskāk var to ietekmēt, komandas veidošanā tika ņemtas vērā nacionālās intereses.

“Alpha Baltic/Unitymarathons.com” ir pievienojušies divi spēcīgi kontinentālā līmeņa sportisti: 2011. gada Latvijas čempions grupas braucienā Mārtiņš Trautmanis, kurš ar labiem rezultātiem iepriekšējos gadus aizvadījis Francijas pirmās divīzijas klubā “Probikeshop Saint-Etienne Loire”, un 2009. gada Latvijas čempions grupas braucienā U23 vecuma grupā Viesturs Lukševics, kurš iepriekšējās sezonas startēja Ukrainā reģistrētajā itāļu komandā “Amore & Vita – Selle SMP”.

Junioru vecuma grupas riteņbraukšanas absolventiem kontinentālās komandas ir vienīgais iespējamais tramplīns uz profesionāļu rindām un vieta, kur gūt tik ļoti nepieciešamo pieredzi un rūdījumu velosportista karjerai. Tāpēc katru gadu “Alpha Baltic/Unitymarathons.com” dod iespēju kādam jaunajam riteņbraucējam sevi pierādīt. Šogad debitants elites sacensībās būs Murjāņu sporta ģimnāzijas un NN Sporta kluba audzēknis Arnis Lazdiņš.

“Alpha Baltic/Unitymarathons.com” uzsvars 2015. gadā būs uz UCI Eiropas tūres sacensībām un Latvijas čempionātu grupas braucieniem. Starptautisko sacensību sezonu komanda plāno uzsākt martā tepat Eiropā un noslēgt novembrī ar startiem lielākajās Ķīnas daudzdienu sacensībās.

Vienības sastāvā esošie riteņbraucēji – Māris Bogdanovičs, Viesturs Lukševics, Mārtiņš Trautmanis un Kristofers Rācenājs – cīnīsies par iespēju jūnijā pārstāvēt Latviju pirmajās Eiropas spēlēs Baku un septembrī Pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā ASV, Ričmondā.

Informāciju sagatavoja:
Monvīds Pālens
komandas menedžeris