Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Velo ultra maratonists Arvis Sprude dodas pretī pasaules rekordam

Rolands Eliņš

Velo ultra maratonists Arvis Sprude dodas pretī pasaules rekordam
Arvis Sprude. Foto: No sportista Instagram profila

Velo ultra maratonists Arvis Sprude ir ceļā uz pasaules rekorda sasniegšanu ar visvairāk nobrauktajiem kilometriem septiņu dienu laikā, ko plāno sasniegt sacensībās Polijā jau 24. jūlijā. Starptautiskajam WUCA (World ultra cycling association) rekordam plānots nobraukt 2800 kilometrus bez apstājas.

Lai gan pandēmija krietni pabojājusi sportista ieceres un plānotās pasaulē garākās un visekstrēmākās šosejas riteņbraukšanas sacensības  “Red Bull Trans-Siberian extreme” ir atkal pārceltas, tas tomēr nav bijis šķērslis uzstādīt jaunu rekordu, līdzšinējo rekordu pārsniedzot par vairāk kā tūkstoš simts kilometriem.

Neskatoties uz sarežģītajiem treniņa apstākļiem, Arvis šogad ieguva 7. vietu Eiropas čempionātā, kas deva iespēju piedalīties sacensībās apkārt Polijai ar kopējo sacensību garumu 3600 km.

“Man ir žēl, ka nav bijusi iespēja startēt Red Bull izaicinājumā, kuram gatavojos nu jau vairākus gadus, bet mans jaunais mērķis – pasaules rekords - ir pierādījums, ka arī neiespējamais ir iespējams, neskatoties uz apstākļiem mums apkārt,” stāsta sportists.

Pašlaik norit pēdējais treniņu un sagatavošanās process, kur bez intensīvas pedāļu mīšanas ir vingrošana, iešana pirtī, lai palielinātu organismam slodzi, un pašu sacensību plānošana.

Sacensībām un pasaules rekorda sasniegšanai būs iespēja sekot līdzi online režīmā vietnē https://bbtracker.pl/live

Arvis Sprude ir sporta skolotājs no Kuldīgas, kas riteņbraukšanu uzskata par savu kaislību un ar to cenšas aizraut ne vien vietējos kuldīdzniekus, bet arī visus, kam mājās pieejami velosipēdi.

Informāciju sagatavoja:
Laura Zvejniece
D e e p W h i t e
Stratēģiskā konsultante

  -1 [+] [-]

, 2021-07-20 20:08, pirms 2 nedēļām
Īsti nesapratu - kādu rekordu viņš taisās pārspēt? Un kā to darīs?

     [+] [-]

, 2021-07-20 20:38, pirms 2 nedēļām
Tad izlasi

     [+] [-]

, 2021-07-21 11:42, pirms 2 nedēļām
Speciaalists rakstīja: Tad izlasi
Bet tiešām - raksts ir diezgan bezsakarīgs. Sāksim ar ievadu... "visvairāk nobrauktie km 7 dienu laikā" ir principāli atšķirīgi no "nobraukt 2800 kilometrus bez apstājas". Vai močīs non-stop tikai ar čurāšanas/food pauzēm, vai tomēr gulēs ik pēc 400 km/diennaktī.
Vai viņš tur brauks viens, vai tās tomēr normālas sacensības? Kā var piedēvēt sev rekorda laurus ("ir ceļā uz pasaules rekorda sasniegšanu"), ja arī citi pretendēs uz rekordu? Lauri parasti tiek pirmajam, atrākajam. Es lasu, ka "Arvis šogad ieguva 7. vietu Eiropas čempionātā"... neizklausās pēc pareizā rekorda pretendenta.
Ja Speciaalists ir iekšā procesā un pārzina aizkulises, lieliski. Bet interesentam no malas - pilnīgs sviests.