Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Saramotins trešdien uzsāks dalību "Tirreno - Adriatico" velobraucienā

Toms Markss
Toms Markss

Saramotins trešdien uzsāks dalību "Tirreno - Adriatico" velobraucienā
Aleksejs Saramotins
Foto: Bora Hansgrohe

Trešdien Itālijā esošajā Lido di Kamaiore pilsētā ar komandu braucienu sāksies prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens "Tirreno – Adriatico", kurā Vācijas komandas "Bora – Hansgrohe" sastāvā startēs arī pieredzējušais Latvijas izlases riteņbraucējs Aleksejs Saramotins.

"Tirreno – Adriatico" velobraucienu dēvē arī par divu jūru sacensībām. Tas tādēļ, ka velobrauciena maršruti savieno Tirēnu un Adrijas jūru krastus. Sacensības daļa sportistu izmanto, lai sagatavotos "Milāna – Sanremo" velobraucienam, kas notiks 18. martā. Tikmēr, daļai citu dalībnieku šī būs gatavošanās “Giro d Italia” velobraucienam.

Šajā gadā "Tirreno – Adriatico" velobraucienā iekļauti septiņi posmi, to vidū arī komandu brauciens (1. posmā) un individuālais brauciens (7. posmā). Izteiktāks kalnu etaps gaidāms ceturtajā posmā, kura beigās sportistiem jāpievar stāvs un garš kāpums, kura spice atradīsies 1675 metru augstumā virs jūras līmeņa. Par uzvaru kopvērtējumā var cīnīties gan kalnu speciālisti, gan arī klasiku meistari, ko pierādīja pagājušais, kad uzvarēja vēlāk par olimpisko čempionu kļuvušais Gregs Van Avermets, bet otrais bija Peters Sagans. Abi sportisti dalībnieku vidū arī šajā gadā.
Runājot par kalnu speciālistiem, jāizceļ "Movistar" komandas sportista Nairo Kvintanas dalība. Kolumbijas sportists triumfēja kopvērtējumā 2015. gadā. Šogad sīvu konkurenci viņam sola izrādīt arī pazīstamais Itālijas riteņbraucējs Vinčenzo Nibali, kurš šosezon pārstāv "Bahrain Merida" komandu. Startēs arī "Astana" vienības itāļu sportists Fabio Aru, "FDJ" komandas riteņbraucējs Tibo Pinots, 2013. gada pasaules čempions Rui Košta ("UAE Team Emirates"), Rafals Majka ("Bora – Hansgrohe") un citi.

Trešo reizi "Tireno – Adriatico" velobraucienu aizvadīs 34 gadus vecais Latvijas izlases un Vācijas komandas "Bora – Hansgrohe" riteņbraucējs Aleksejs Saramotins. Pērn rīdzinieks kopvērtējumā ierindojās 128. vietā, lielāko uzmanību veltot komandas līderu atbalstam. Individuāli labāko rezultātu Aleksejs sasniedza individuālajā braucienā, uzrādot 39. labāko laiku, bet komandu braucienā viņa pārstāvētā "IAM Cycling" bija augstajā piektajā vietā. 2015. gadā Aleksejs izstājās no sacensībām sestajā posmā.

"Bora – Hansgrohe" sastāvā līdzenuma etapos lielākās cerības saistītas ar pasaules čempionu Peteru Saganu, kā arī itāļu sprinteri Mateo Peluki, kuram izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Alekseju Saramotinu. Latvijas sportists allaž bijis viens uzticamākajiem Peluki partneriem tieši pirms lielās grupas finišiem. Kalnu etapos un individuālajā braucienā sevi labi var apliecināt polis Rafals Majka.

Izmantotie resursi:
lrf.lv