Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2840, Did:0, useCase: 3

Tikmers: "Rio olimpiāde bija nepiepildīto cerību un neizmantoto iespēju spēles"

Tikmers: "Rio olimpiāde bija nepiepildīto cerību un neizmantoto iespēju spēles"
Žoržs Tikmers
Foto: Ekrānuzņēmums

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers intervijā Spoertacentrs.com atgādināja, ka ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijai medaļu nav bijis četrās olimpiādēs pēc kārtas, taču pirms diviem gadiem Sočos izcīnīti četri godalgu komplekti.

"Rio olimpiskās spēles bija īpašas spēles. No savas puses tās varu raksturot pavisam īsi - tās bija nepiepildīto cerību un neizmantoto iespēju spēles," secina Žoržs Tikmers. "Pilna atskaite par olimpiskajām spēlēm - par to, kā tika sagatavota Latvijas komanda, kādi bija rezultāti un ko darīt, gatavojoties nākamajām olimpiādēm, visiem interesantiem būs pieejama jau 30. septembrī LOK Ģenerālajā asamblejā. Mēģināsim ieviest nepieciešamās korekcijas, lai nākotnē olimpiādē cerības piepildītos un medaļas atkal būtu."

"Pārdzīvoju par katru Latvijas sportistu. Ļoti pārdzīvoju par Rebeku Kohu un Lauru Ikauniece-Admidiņu, kurām pavisam nedaudz pietrūka līdz medaļai. Kas gan ir viena neizmantota iespēja raušanā vai 32 punkti septiņcīņā? Šīs bija tās iespējas piepildīt savus sportiskos sapņus un līdzjutēju cerības. Lai gan iekšēji gaidīju, ļoti patīkami pārsteigts esmu par mūsu airētāja Alekseja Rumjanceva startu," norāda Tikmers. "Viss, kas notika olimpiskajā airēšanas distancē, bija ļoti sarežģīts jebkuras valsts sportistiem, jo ļoti strauji mainījās laika apstākļi, mainījās vēja virziens un ūdens virsma nemitīgi viļņojās. Ja būtu veiksmīgāka izloze un Aleksejam būtu iespēja startēt nevis pa malējo, bet gan pa vidējo celiņu, viņš būtu juties daudz komfortablāk. Dažas sekundes un metri izšķīra pjedestāla likteni."

"Medaļas ir ļoti vienkāršs un daļai sporta nespeciālistu saprotams jēdziens un mēraukla. Ja runājam par piedalīšanos cīņa par medaļām, tad tā ir komplicēta sistēma, kurā ir iesaistīti ne tikai sportisti un treneri, bet arī medicīniskais personāls, sporta veidu federācijas, valsts ar savu atbalstu un funkcionāri. Valstis konkurē savā starpā un nemitīgi attīstās. Mums kāds no posmiem acīmredzot neizturēja, tādēļ palikām soli no pjedestāla. Protams, medaļa ir vēlama un arī sabiedrība to prasa, bet sports ir sports. Uz pjedestāla var nostāties tikai trīs labākie un kādam ir arī jāzaudē," piebilst Tikmers.

"Jāatceras, ka ziemas olimpiādē Latvijai medaļas nebija līdz pat 2006. gadam, bet, vai tāpēc Latvijas sporta sistēma neattīstījās. Vai nemeklējām jaunus sportistus un trenerus? Katrs turpināja ļoti nopietni strādāt."

Pilnu video interviju ar LOK ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru variet vērot ŠEIT.

  +1 [+] [-]

, 2016-09-12 11:43, pirms 6 gadiem
Tikmera kungs, man šķiet, ka jūs, funkcionāri esat pārāk atrauti no sportistiem, pārāk svarīgi, pārāk nepieejami un augstprātīgi!
Ko Rio darija futbola Mežeckis?
Jo mazāka valsts, jo lielāki baroni...
Vai Rio viss tika darīts sportistu labā?
Varbūt jums klibo izpratne par to, kā ir jāaprūpē olimpiskā (olimpiskā!!!) komanda?

  -2 [+] [-]

, 2016-09-12 11:51, pirms 6 gadiem
Ko var ņemties ap to olimpiadi vis jau ir beidzies ta ir vesture ,domajiet par nakamo kas bijis bijis.

  +4 [+] [-]

, 2016-09-12 11:52, pirms 6 gadiem
Misters 30%?

  +5 [+] [-]

, 2016-09-12 12:14, pirms 6 gadiem
Rio bija Latvijas funkcionāru olimpiāde.

  +1 [+] [-]

, 2016-09-12 12:46, pirms 6 gadiem
Reāli,tā arī bija jābūt, jo nav mums reālu sportistu, kas pasaulē būtu stabili top3!
Top6 ir Palameika, Grigorjeva,Ikauniece,kuras savu maksimumu neparādīja, Samailovs Šmēdiņš ir top3, bet nespēlēja savu spēli! Koha, Rumjancevs izšāva, bet medaļai tāpat pa īsu! Pagājušā olimpiādē jau bija brīnums, ka otreiz izšāva Štrobis un Pļaviņš!
Tā ka beigsim cerēt uz brīnumiem un sāksim reāli strādāt un audzināt sportistus, kas spēs atnest medaļas!

  +2 [+] [-]

, 2016-09-12 12:53, pirms 6 gadiem
Nu, beidziet....Palameika shogad ir top3 ...tas,ka nav medalja Rio - tas ir reaals flop...vinja ir pielikusi fizikaa saliidzinot ar Londonu ....Palameika ir topaa

  +1 [+] [-]

, 2016-09-12 12:56, pirms 6 gadiem
Kolaka Rio zelts 66,18....un kaads ir jaunais Latvijas rekords shjkeepaa? ...66,18? ...mistika?