Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Koronavīrusa dēļ pārcelti divi regbija-7 Pasaules sērijas posmi

Juris Miņins
Juris Miņins

Koronavīrusa dēļ pārcelti divi regbija-7 Pasaules sērijas posmi
Foto: AFP/Scanpix

Dēļ pieaugušajiem riskiem saistībā ar Āzijā izplatīto koronavīrusu (COVID-19), Starptautiskā regbija savienība ("World Rugby") ir nolēmusi uz rudeni pārcelt aprīlī ieplānotos regbija-7 Pasaules sērijas posmus, kam bija jānotiek Singapūrā un Honkongā.

Tā kā vēl aizvien ārstiem un zinātniekiem nav izdevies ierobežot koronavīrusa izplatību, kā arī vēl aizvien nav izstrādātas zāles tā ārstēšanai, Starptautiskā regbija savienība, sekojot daudzu citu sporta organizāciju piemēram, ir nolēmusi vismaz uz laiku atcelt Āzijā notiekošos turnīrus, precīzāk, uz rudeni pārcelt divus regbija-7 Pasaules sērijas posmus, kam bija jānotiek Singapūrā un Honkongā. Abiem šiem turnīriem bija jānorisinās aprīļa pirmajās divās nedēļās, no sākuma, 3. līdz 5. aprīlī, komandām būtu jāspēlē Honkongā, bet nedēļu vēlāk – Singapūrā.

Pašlaik jau ir zināms, ka Honkongas turnīrs, ja vien tas būs iespējams, norisināsies no 16. līdz 18. oktobrim, bet par Singapūras posmu informācija vēl nav publiskota.

Honkongas septītnieks bieži vien tiek saukts par prestižāko posmu Pasaules sērijas kalendārā, jo tam ir diezgan sena vēsture (turnīru aizvada kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem), kā arī līdzjutēji vienmēr nodrošina lielisku atmosfēru stadionā.

Tāpat ir jāatzīmē, ka Honkongā bez Pasaules sērijas mačiem parasti notiek kā vietējā bērnu čempionāta cīņas, tā arī kvalifikācijas mači tām izlasēm, kas pretendē uz iekļūšanu nākošās sezonas Pasaules sērijas pamatsastāvā.

Jāatgādina, ka šī regbijam-7 ir olimpiskā sezona un tāpēc komandas Pasaules sēriju izmanto tajā skaitā arī, lai sagatavotos Tokijas turnīram. Savukārt, tā kā pašlaik divi Āzijas posmi ir pārcelti uz rudeni, desmit līdz olimpiskajām spēlēm komandas vēl tikai četras reizes, paredzēto sešu reižu, tiksies savā starpā.

2019./2020. gada sezonas kopvērtējumā pašlaik vadībā atrodas Jaunzēlandes izlase, kas ir uzvarējusi divos no četriem posmiem. Atpaliekot par deviņiem punktiem, otrajā vietā ir ierindojusies DĀR izlase, bet olimpiskie čempioni un "svaigākie" posmu uzvarētāji, Fidži, ieņem ceturto vietu.

Izmantotie resursi:
https://www.world.rugby/