Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Dienvidkoreja ceļu uz regbija PK sāk ar graujošu uzvaru

Juris Miņins
Juris Miņins

Dienvidkoreja ceļu uz regbija PK sāk ar graujošu uzvaru
Foto:Reuters/Scanpix

Šajā nedēļas nogalē tika dots starts Āzijas zonas 2023. gada regbija Pasaules kausa kvalifikācijas turnīram. Pirmajā spēlē Dienvidkoreja ar 55:10 pārspēja Malaiziju.

Sestdien, 4. jūnijā, tika izspēlēta pirmā 2023. gada Āzijas kausa regbijā spēle. Tas bija zīmīgs notikums ne tikai tāpēc, ka starptautiskā līmenī šī reģiona komandas savā starpā, Covid-19 pandēmijas dēļ, nebija spēlējušas jau vairākus gadus, bet arī tāpēc, ka šis turnīrs kalpo kā viens no kvalifikācijas posmiem uz 2023. gada Pasaules kausu regbijā.

Jāsaka, ka, lai arī Āzijā regbijs ir gana zināms sporta veids, bet reģiona spēcīgākā izlase, Japāna, pēdējos gados sevi piesaka kā, iespējams, pirmā ešelona komanda, Starptautiskā regbija savienība, jeb "World Rugby", ir lēmuši, ka no šī reģiona automātiskā ceļazīme uz PK pienākas vien japāņiem, kamēr pārējām izlasēm ir jācīnās sarežģītā četru pakāpju turnīrā.

Vakardien notika pirmais kvalifikācijas posms, jo Dienvidkoreja cīnījās pret Malaiziju. Šīs spēles uzvarētāji gan neko uzreiz nesaņēma, vienīgais labums bija iespēja stāties pretim Honkongai un cīnīties par Āzijas kausa ieguvēju titulu.

Nevar teikt, ka spēle bija sīva, jo Dienvidkoreja, neapšaubāmi, ir spēcīgāka komanda pār Malaiziju. Par to liecina gan pozīcijas "World Rugby" reitingā, kur korejieši ir 29. vietā, bet Malaizija – 51., gan arī fakts, ka līdz šai cīņai korejieši bija uzvarējuši visās 11 iepriekš notikušajās spēlēs.

Brīnumi nenotika arī divpadsmitajā mačā, t.i., Dienvidkoreja bez lielām problēmām, gūstot 55 punktus, nolika uz lāpstiņām Malaizijas regbija izlasi un nu var gatavoties spēlei pret Honkongu (22. vieta WR reitingā), kas norisināsies 9. jūlijā.

Šis tituls, ja mēs runājam par iespējām nonākt līdz 2023. gadā ieplānotajam Pasaules kausam, gan neko būtisku nedos, taču dos iespēju tikties ar vājāko kvalifikācijas turnīrā palikušo Okeānijas reģiona komandu, t.i., Tongu. Tieši šī spēle, kas paredzēta 23. jūlijā, noteiks to, kura komanda jau laicīgi varēs gatavoties ceļojumam uz Franciju, bet kurai vēl būs jācīnās par pēdējo biļeti uz PK pēdējās cerības turnīrā.

Jāatgādina, ka šajā vasarā noskaidrosies teju visas komandas, kuras būs tikušas uz 2023. gada Pasaules kausu, jo tiks izspēlēti gan Amerikas zonas izslēgšanas mači (Čīle pret ASV), gan Āzijas kausa izslēgšanas mači, gan arī, kā minēts Āzijas/Okeānijas zonas spēles. Savukārt, katras zonas pirmā "aiz borta" palikusī komanda saņems iespēju piedalīties pēdējās cerības turnīrā. Pagaidām tajā ir zināma tikai viena dalībniece – Portugāle.

Tiesa, arī portugāļu vieta nav akmenī kalta, jo viņi pie iespējas turpināt cīņu par PK biļeti tika pēc Spānijas sodīšanas par neatļautu spēlētāju laišanu laukumā Eiropas čempionātā. Spāņi sodu ir pārsūdzējuši un pagaidām nav zināms vai viņu apelācija tiks apmierināta. Ja tiks, tad Portugāli pēdējās cerības turnīrā nomainīs Rumānija, kas pagaidām ir ar provizorisko automātisko biļeti uz Francijas rīkoto turnīru.

Izmantotie resursi:
https://www.world.rugby/
https://www.asiarugby.com/