Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Šahistam Putkam 37. vieta Eiropas čempionātā ātrspēlē

Ints Megnis
Ints Megnis

Šahistam Putkam 37. vieta Eiropas čempionātā ātrspēlē
Verners Putka. Foto: Latvijas Šaha federācija

Latvijas šahists Verners Putka ceturtdien un piektdien izcīnīja 37. vietu Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē notikušajā Eiropas čempionātā ātrspēlē jeb blicā.

11 dubultās blica kārtas aizvadīja 311 šahisti no 37 valstīm. Latviju pārstāvēja 11 sportisti, no kuriem labākais bija Putka (2365 reitinga punkti), kurš ar 14 punktiem no 22 ieņēma 37. vietu.

Putka šo čempionātu aizvadīja ļoti labi, visu turnīru cīnoties turnīra tabulas augšdaļā. Ar septiņiem punktiem pēc astotās kārtas viņš pat bija viens no līderiem. No vienpadsmit viņa pretiniekiem astoņi bija lielmeistari, pie kam titulēto čehu Viktoru Lāzničku (2658) viņš pieveica abās savstarpējās partijās.

Nespēlējot vadošajiem Latvijas lielmeistariem un starptautiskajiem meistariem, citu valsts šahistu sekmes bija pieticīgākas. Pa 9,5 punktiem iekrāja Ivans Koļesņikovs (2057) un Jurijs Agafonovs (2101), kuri ierindojās attiecīgi 213. un 218. vietā, bet pārējie Latvijas pārstāvji bija vēl zemāk.

Sestdien un svētdien turpat Skopjē notiks Eiropas čempionāts ātrajā šahā jeb rapidā.

Izmantotie resursi:
https://www.sahafederacija.lv/rakst...