Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource628 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource628), Fid:2914, Did:0, useCase: 3

Video: Ārpus kadra #157: Eiropas vēsturisko cīņu māksla (HEMA) jeb zobenu cīņas

Andris Liepa
Andris Liepa
Raidījums "Ārpus kadra" šonedēļ veltīts mazāk zināmai nozarei un sportam, kas pamazām pulcē arvien vairāk interesentu, jo apvieno vēsturi, cīņu un fiziskās aktivitātes, proti, Eiropas vēsturiskās cīņu mākslas (HEMA) jeb, vienkāršāk sakot, seno zobenu cīņas. Studijā viesojās "HEMA Riga" vadītājs Reinis Rinka, iepazīstinot ar savu sporta veidu, skaidrojot tā atšķirības no paukošanas, apgāžot dažus mītus par zobenu cīņām (piemēram, zobenu svaru) un arī ieskicējot savu vīziju par šīs nozares pārtapšanu skatītājiem pievilcīgākā sporta veidā. "HemaRankings" pasaules rangā šobrīd 13 tūkstoši reģistrētu zobenmeistaru (tādu, kas piedalījušies vismaz vienā rangā iekļautā turnīrā), un starp viņiem 33 ir no Latvijas.

"Ārpus kadra" pilnā garumā skaties trešdienas vakarā, 26. jūnijā, plkst. 22.15 TV4 kanālā, kā arī klausies populārākajās audio straumēšanas vietnēs.

Podkāstu "Ārpus kadra" atbalsta Aizdevums.lv.
Vērtējums: