Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Brāļi Šmēdiņi pirms LČ sezonas starta stāsta par saviem pirmajiem turnīriem Ventspilī

Jānis Celmiņš

Brāļi Šmēdiņi pirms LČ sezonas starta stāsta par saviem pirmajiem turnīriem Ventspilī
Jānis Šmēdiņš. Foto: FIVB

Jau šajā nedēļas nogalē, 4. un 5. jūlijā, Ventspils pludmales volejbola stadionā, tiks atklāta ERGO Open jeb Latvijas čempionāta pludmales volejbolā 2020. gada sezona. Pirmā posma vēstneši – brāļi Toms un Jānis Šmēdiņi.

Pirmā posma vēstneši – brāļi Toms un Jānis Šmēdiņi – atklāj, ka Ventspils viņu karjeras pirmsākumos bijusi nozīmīga sacensību norises vieta.

Ņemot vērā, ka atceltas vairākas starptautiskas sacensības, šovasar Latvijas čempionātā pulcēsies visi labākie Latvijas pludmales volejbolisti, tostarp arī divi olimpiskie pāri – Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka. Kopumā ERGO Open tūrē šovasar plānoti pieci posmi vīriem un četri dāmām.

Ventspils posma vēstneši – brāļi Toms un Jānis Šmēdiņi – atklāj, ka pirmos soļus pludmales volejbola sacensībās spēruši tieši Ventspils pludmales smiltīs.

“Pirmie turnīri mums bija deviņu vai desmit gadu vecumā. Es spēlēju ar tēvu, bračka ar Ilmāru Vensbergu. Vēlāk jau kopā,” atceras Ventspilī dzimušais Toms Šmēdiņš, kurš šogad sezonu plāno atklāt kopā ar Artūru Kiseļevu. “Patiesībā jau sākumā mēs bumbojām ar mammu. Tētis piedalījās turnīros, bet mēs ar kotlešu grozu braucām atbalstīt viņu un paralēli ar mammu uzspēlējām,” vecāko brāli papildina Jānis Šmēdiņš, neslēpjot, ka Ventspils ir viena no viņa iecienītākajām turnīra norises vietām Latvijā. “Kad mēs sākām, laukumi nebija tādi, kā tagad. Tagad Ventspilī pludmales volejbolam radīti lieliski apstākļi – labiekārtots stadions,” turpina titulētākais no Latvijas pludmales volejbolistiem Jānis Šmēdiņš.

Tāpat Ventspils posma vēstneši atminas U18 izlases nometnes, kuras toreiz organizējis treneris Aigars Birzulis. “Dzīvojām augstskolas kopmītnēs, forši laiki. Braucām ar tandēma ričukiem, ēdām ļoti foršā vietā “Ērmanītis”, slodzes bija pamatīgas, taču arī progress ievērojams, gājām soli pa solītim,” atceras Toms, kurš, līdzīgi kā brālis, šobrīd pārstāv Ventspils pludmales volejbola klubu “Bloks”.

Jānis atminas, ka pirmie turnīri pieaugušo konkurencē bijuši grūti: “Priecājāmies par katru gūto punktu. Bija spēles, kurās guvām vienu, divus vai trīs punktus, taču prieks bija liels,” neslēpj Jānis, kurš kopā ar Aleksandru Samoilovu būs viens no Ventspils posma favorītiem.

Brāļi savulaik Ventspilī izcīnījuši godalgas arī Latvijas Olimpiādē: pludmales volejbolā – sudrabu, klasiskajā volejbolā – zeltu! Jānis neslēpj nožēlu, ka koronavīrusa pandēmijas rezultātā šī pludmales volejbola sezona ir tāda, kāda tā ir. Pirmssezonas nometnēs ielikto darbu dueta Samoilovs/Šmēdiņš jaunā galvenā trenera Marko Solustrī vadībā pa īstam šosezon pārbaudīt neizdosies, taču Jānis neslēpj, ka labprāt spēlēs Latvijas čempionātā.

Latvijas čempionāta ERGO Open organizatoriem rīkojoties atbildīgi un ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus, kas nepieciešami koronavīrusa “Covid-19” izplatības risku mazināšanai, skatītāju vietu skaits klātienē būs ierobežots, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šogad nedrīkstēs būt. Ilggadējais čempionāta sponsors ERGO ir parūpējies arī par to, lai visos posmos sporta līdzjutējiem klātienē būtu nodrošināta pludmales apstākļos ērti lietojama roku dezinficēšanas iespēja. Visas svētdienas spēles tiešraidē būs pieejamas TV kanālos – LTV7 un Sportacentrs.com TV.

Jau astoto gadu Latvijas čempionāts tiek organizēts sadarbībā ar ilggadējo šī sporta veida atbalstītāju un sponsoru apdrošināšanas sabiedrību ERGO.

Ar Ventspils pašvaldības finansiālo atbalstu, sacensības Ventspils pludmales volejbola stadionā norisināsies jau ceturto gadu. Piektdien, sestdien un svētdien, 3., 4. un 5. jūlijā, pieteikšanās turnīram norisinās līdz 30. jūnijam, ieskaitot.

ERGO OPEN 2020 Ventspils posma kalendārs:

3. jūlijs no 18.00 - kvalifikācijas spēles
4. jūlijs no 9.00 – kvalifikācijas spēles, atklāšana, pamatturnīra spēles
5. jūlijs no 10.00 – 1/4 finālu un 1/2 finālu spēles (tiešraide Sportacentrs.com TV)
5. jūlijs no 14.00 – spēles par medaļām (tiešraide LTV7)

Izmantotie resursi:
Latvijas volejbola federācija