Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Vīri EČ izlozi komentē piesardzīgi, Graudiņa noskaņota optimistiski

Jānis Celmiņš

Vīri EČ izlozi komentē piesardzīgi, Graudiņa noskaņota optimistiski
Eiropas čempionāta izlozes dalībnieces. Foto: Jurmala.Beachvolley

Vakar Jūrmalā risinājās pludmales volejbola Eiropas 2020. gada čempionāta grupu izloze. Latvijas populārākajā kurortpilsētā Jūrmalā mūsu astoņas komandas uzzināja pirmos pretiniekus. Portāls Sportacentrs.com lūkoja noskaidrot triju vadošo mūsu komandu pārstāvju viedokļus par izlozi.

Pēdējo sezonu titulētākais Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ielozēti vienā grupā ar divkārtējiem Eiropas čempioniem un pasaules ranga līderiem Andersu Molu un Kristianu Sērumu (Norvēģija), kā arī ziemeļu kaimiņiem no Igaunijas Kusti Nelvaku un Martu Tīsāru un austriešiem Aleksandru Hūberu un Kristofu Dresleru.

Samoilovs sarunā ar portālu Sportacentrs.com pauž, ka Eiropas čempionātā vieglu spēļu nav un nokļūšanu vienā grupā ar norvēģiem sauc par “interesantu”. “Grupa ir spēcīga! Interesanti, ka esam nonākuši vienā grupā ar norvēģiem, ar kuriem tieši šobrīd aizvadām treniņus. Visi vienlaicīgi uzzinājām izlozes rezultātus un nosmējāmies, arī abu komandu treneru reakcija bija interesanta. Mols un Sērums neprasa nekādu komentārus, ar igauņiem arī mums nekad nav klājies viegli. Pagājušajā sezonā reizi uzvarējām (PK posmā Jūrmalā), reizi zaudējām. Ja runā par austriešiem, tad viņiem ir jauna komanda. Hūbers ir apliecinājis sevi visaugstākajā līmenī, spēlējot olimpiskajās spēlēs, tas izsaka daudz. Hūbers ir iedvesmojošs spēlētājs, kurš ir labs paraugs amatieriem. Viņš apliecina, ka par spīti mazajam augumam var spēlēt augstā līmenī,” izlozi īsumā komentē Samoilovs.

Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam D grupā izloze devusi otro spēcīgāko Krievijas duetu Konstantīnu Semjonovu un Iļju Ļešukovu, 2017.gada pasaules vicečempionus Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kā arī beļģus Draisu Kokelkorenu un Tomu van Valli.

Pļaviņš, lūgts komentēt izlozes rezultātus, bija īss un kodolīgs: “Viens ir skaidrs - uzvarēt katrā spēlē būs grūti, bet tas ir izdarāms.” Raksturojot pretiniekus, viņš uzskaitīja katras komandas stiprās vietas. Krievijas duets ir pērnā gada Eiropas čempionāta sudraba medaļu ieguvēji. Ļoti labs aizsargs, garš bloķētājs ar labu gremdservi. Austrieši ir ļoti pieredzējuši. Pirms trim gadiem pasaules čempionātā izcīnītais sudrabs izsaka ļoti daudz. Komanda ar labu gremdesrvi. Beļģi brīžiem uz laukuma rāda brīnumus, brīžiem ieplīst... Bloķētājam ir ļoti laba serve, teiktu, ka pati jaudīgākā mūsu grupā.”

Esošās Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka dāmu konkurencē nokļuvušas vienā grupā ar austrietēm Lēnu Plezjučnigu un Katarīnu Šicenheferi, Krievijas duetu Kseniju Dabižu un Darju Rudihu un somietēm Rīku Lehtonenu un Nīnu Ahtiainenu.

Jūrmalniece Graudiņa izlozi vērtē pozitīvi un neslēpj, ka mērķē uz divām uzvarām un pirmo vietu grupā. “Būs jāiespringst katrā spēlē. Mūsu grupa nav no stiprākajām, taču noteikti nav arī vājākā. Grupā nav nevienas komandas, kuru mēs nevarētu apspēlēt. Krievijas komanda laikam ir vismazāk zināmā. Individuāli zinām abas ļoti labi, taču pret viņām kā komandu neesam spēlējušas. Pret krievietēm vienmēr spēlēt ir ļoti grūti - viņas ir labi sagatavotas, un sagatavojušās arī pašas. Ar austrietēm mums gājis labi, šķiet, pēdējās piecas savstarpējās spēlēs esam uzvarējušas, tāpēc būs motivācija šo sēriju pagarināt. Somietes arī ir labi zināmas, taču ar viņām kādu laiku nav spēlēts. Domāju, ka esam grupas favorītes, mēģināsim uzvarēt grupā. Esmu apmierināta ar izlozi!”