Graudiņa/Kravčenoka un Lece/Ozoliņa uzvar arī otrajā dienā, tiek tālāk olimpiskajā atlasē
Slovēnijas kurortciematā Portorožā noslēgušās pirmās fāzes sacensības CEV Kontinentālajā kausā, kas ietilpst Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sistēmā. Otrajā dienā Latvijas sieviešu izlase kvalificējās otrajai fāzei jau pirms saviem mačiem. Cīņā par uzvaru grupā Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa un Alise Lece/Marta Ozoliņa pieveica mājinieces.
Atgādinām, ka šīs sacensības ir ļoti svarīgas tām valstīm, kas nekvalificēsies pēc olimpiskā ranga. Sieviešu ieskaitē Latvijai pastāv liela iespēja, ka neizdosies iegūt ceļazīmi pēc ranga, līdz ar to jāmērķē uz triumfu Kontinentālajā kausā. Pirmās fāzes C grupas mačos spēkojās Latvija, Slovēnija un Bulgārija. Mūsu izlase šeit kotējās kā izteikta galvenā favorīte. Lai kvalificētos otrajai fāzei, izlasei grupā bija jāieņem vismaz otrā vieta.
Pirmajā dienā Latvijas izlase apspēlēja nominālo pastarīti Bulgāriju (2-0). Bulgārietes šorīt piekāpās mājiniecēm (0-2), līdz ar to mūsu pludmales dāmas jau kvalificējās otrajai fāzei.
Cīņā par pirmo vietu C grupā mūsējās šodien spēkojas ar Slovēniju. Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa pieveica Anu Skarlovņiku/Jeļenu Pešiču - pirmajā setā klājās salīdzinoši viegli (21:12), bet otrajā nācās vairāk papūlēties: 14:12, 18:15, 21:16. Alise Lece/Marta Ozoliņa pārspēja mājinieču spēcīgākās spēlētājas Tjašu Jančaru un Tjašu Kotņiku - pirmajā nogrieznī latvietes izmantoja otro setbumbu (22:20), savukārt pēdējā setā mūsu meitenes bija krietni pārliecinošākas: 6:3, 8:4, 13:7, 19:12, 21:13.
Pirms diviem gadiem slovēniete Tjaša Kotņika tika iekļauta NCAA "All-American" izlasē, savukārt mūsu Tīnai Graudiņai ir divas šādas atzinības (2018, 2019). Citās grupās arī figurē NCAA spēlētājas, piemēram, pēdējo divu gadu čempione Izabella Kerija (UCLA) pārstāv Īriju, bet Kipras izlasē ir pat divas no ASV studenšu čempionāta "Top" vienībām.
Kontinentālā kausa otrā fāze risināsies nākamā gada maijā, bet finālsacensības Nīderlandē notiks jūnija beigās. Uzvarētājvalsts iegūs olimpisko kvotu.
Olimpiskajā kvalifikācijā tiek veidots olimpiskais rangs. Šajā atlasē katram duetam tiks ieskaitīti 12 sekmīgāk aizvadīto turnīru punkti, skaitot no 2018. gada septembra līdz 2020. gada jūnijam. Lai kvalificētos pēc ranga, būs jātiek starp 15 labākajiem (gan vīriešiem, gan sievietēm var kvalificēsies ne vairāk par diviem duetiem no valsts), taču tiek lēsts, ka faktiski varētu pietikt ar 18nieku. Ja neizdosies kvalificēties pēc olimpiskā ranga, tad vēl varētu būt iespēja triumfēt Kontinentālajā kausā.
Izmantotie resursi:
cev.eu
View this post on InstagramA post shared by Anastasija Kravčenoka (@anastasija.kravcenoka) on May 12, 2019 at 7:45am PDT
+2 [+] [-]
Tā garākā slovēniete tomēr diezgan nopietna...
+2 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Tas bija Graudina kunga un vina drauga (Blaka kungs)lēmums iecelt vēl vienu draugu
Nu tā mums ir-strādā Gena,bet citi runa un rullē
[+] [-]
Krūms diez vai ir mazpazīstams Latvijā (volejbola pasaulē), tas, ka v-bols personīgi viņu nezin, nenozīmē, ka neviens viņu nezin un ir paņemts kaut kāds lspa 1. kursa students..
+1 [+] [-]
visu cienu Andrim,ka sportistam,daudzkartejajais Latvijas cempions,bet vins nekad netreneja pieaugusos !!!!profesionalus
un v-bols zina Kruminsa personigi!!!lai ne liekulo
bet slima Klassika uzskats vispar maz kuru interese,jo pie varda Samoilovs vinam nones jumtu un vins nevar but objektivs,vina runa kada tas personigs aizvainojums un naids
[+] [-]
[+] [-]
kāds var oficiāli apstiprināt minētā kunga identitāti?
v-bols, bankir, klasik vlasik?
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]