Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 0

Pasaules čempione Ludviga piesaka sevi 2017. gada EČ finālam Jūrmalā

Pasaules čempione Ludviga piesaka sevi 2017. gada EČ finālam Jūrmalā
Laura Ludviga un Kira Valkenhorsta
Foto: FIVB

No 16. līdz 20. augustam Jūrmalā, Majoru pludmalē, risināsies 2017. gada CEV Eiropas čempionāta fināls pludmales volejbolā. Pašreizējā pasaules čempione Laura Ludviga pēc nesenā triumfa Austrijas galvaspilsētā Vīnē atzina, ka ir gatava doties uz Latviju un cīnīties par nākamo titulu Jūrmalas smiltīs.

Laura Ludviga un viņas pāriniece Kira Valkenhorsta pirms divām dienām triumfēja pasaules čempionātā Vīnē, finālā ar 2:1 pārspējot ASV duetu Lorēnu Fendriku un Eiprilu Rosu. Pēc fināla cīņas viņa atzina, ka pagaidām vēl domas ir pasaules čempionātā, tomēr nākamais svarīgais atskaites punkts ir Jūrmalas turnīrs.

Tāpat Ludviga pastāstīja, ka vēl nekad nav bijusi Latvijā, tomēr labprāt vēlētos atbraukt. ''Esmu dzirdējusi daudz dažādu labu lietu par Latviju un drīzumā gatavošos doties uz Eiropas čempionāta finālu. Tas ir augsts līmenis un tad jau redzēsim, ko Latvija būs sagatavojusi.''

No 16. līdz 20. augustam notiekošajā Eiropas čempionātā piedalīsies 32 kungu komandas un 32 dāmu dueti, kas būs sadalīti astoņās apakšgrupās. Vīru konkurencē no Latvijas startēs četri pāri - Regža/Pļaviņš (A grupa), Samoilovs/J.Šmēdiņš (D grupa), Solovjovs/T.Šmēdiņš (F grupa) un Točs/Finsters (G grupa).

Dāmu konkurencē arī Latviju pārstāvēs četras komandas - Caica/Liepiņlauska (E grupa), Graudiņa/Kravčenoka (H grupa), Jursone/Auziņa (F grupa) un Lece/Ozoliņa (D grupa). Vienīgā reize, kad kāda Latvijas dāmu komanda tika uz goda pjedestāla EČ, bija 2009. gadā Sočos, kad zelta medaļas izcīnīja Inese Jursone un Inguna Minusa.

Bet vīru konkurencē savukārt mūsējie uz EČ pjedestāliem stāvējuši biežāk. 2015. gadā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ieguva zeltu, bet 2014. un 2013. gadā šis pats duets izcīnīja sudraba medaļas. 2010. gadā savukārt Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš kāpa uz trešā augstāka goda pjedestāla pakāpiena.

Izmantotie resursi: cev.lu