Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Graudiņa un Samoilova uzspēlē "mix" turnīrā, atgriežoties no atvaļinājuma

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Graudiņa un Samoilova uzspēlē "mix" turnīrā, atgriežoties no atvaļinājuma
Anastasija Samoilova, treneris Damjans Vojtasiks, Tīna Graudiņa. Foto: facebook.com/graudina.samoilova

Divkārtējās Eiropas čempiones Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova šonedēļ sāka gatavoties jaunajai sezonai, bet nedēļas nogalē, ievērojot noteikto vieglo režīmu, uzspēlēja jauktajā amatieru turnīrā, kas risinājās RUUKKI pludmales volejbola centrā.

Šonedēļ tieši minētajā centrā trenera Damjana Vojtasika vadībā Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova sāka gatavoties jaunajai sezonai un nevarēja atteikties no piedāvājuma uzspēlēt halles 13 gadu jubilejas turnīrā, kaut gan pēc divu mēnešu atvaļinājuma lēnām atgriežas treniņu procesā atbilstoši izstrādātajam plānam un vēl ne tuvu nav attiecīgajā sportiskajā formā, lai varētu atļauties pilnvērtīgi spēlēt. Šajās sacensībās mūsu zvaigznēm nevajadzēja demonstrēt A klases sniegumu, viņām tas vairāk bija cieņas izrādīšanas un atpūtas turnīrs.

"Mix" turnīrā piedalījās 32 jauktie pāri, vispirms tika aizvadītas sacensības grupās, bet pēc tam sekoja izslēgšanas spēles. Katra cīņa risinājās līdz 15 punktiem (pietika ar viena punkta pārsvaru). Daudzo dalībnieku dēļ pasākums notika četras stundas līdz pat vēlam vakaram.

Turnīra nosaukums ne velti bija "Dāmas izvēlas", jo izlozes kārtībā dāmas ieguva ļoti atšķirīgas sagatavotības pāriniekus - tādējādi tika izveidoti sava veida gadījuma rakstura dueti, piešķirot pasākumam tādu kā odziņu. "Tas ir izdomāts kādu laiku atpakaļ, kad mūsu dzimšanas dienas turnīrā atnāk dāmas un izlozē sev kungus. Kovida laikā tas nenotika, protams. Tagad šis turnīrs atgriezās, un cilvēki bija ļoti laimīgi, jo tas formāts ir interesants," portālam Sportacentrs.com atklāj pludmales volejbola centra direktore Una Blaka. "Tīna Graudiņa praktiski vienmēr ir piedalījusies mūsu turnīrā. Viņa ir uzaugusi mūsu hallē."

Šoreiz pirmo vietu izcīnīja Līva Sola/Māris Zūlis, otrajā pozīcijā finišēja Inese Jursone/Varis Lazo, bet uz trešā pakāpiena nokļuva Anastasija Samoilova/Gļebs Mirosnikovs. Jāatzīst, ka bronzas mačā divkārtējā Eiropas čempione ieslēdza mazliet lielākus apgriezienus nekā plānots, jo pjedestāls tomēr ir pjedestāls. Ceturtajā un piektajā pozīcijā ierindojās attiecīgi Kitija Martini-Ādamsone/Kristaps Korsaks un Jekaterina Stepanova/Austris Lasmanovičs.

Tīna Graudiņa un Edvīns neaizcīnījās līdz godalgām. Izslēgšanas spēles izšķirošajā epizodē pretinieka raidītā bumba piezemējās uz attiecīgās līnijas (14:15), par ko veiksminiekam bija neviltots prieks.

Ka jau ziņots, aizvadītās sezonas pēdējā turnīrā Graudiņa/Samoilova izcīnīja otro vietu "Beach Pro" tūres elites posmā Parīzē. Viņas ir kvalificējušās "Beach Pro" sezonas finālturnīram, kas notiks 26.-29. janvārī Kataras galvaspilsētā Dohā, faktiski jaunās sezonas sākumā.