Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2894, Did:0, useCase: 3

Video: OS atmiņas: Daumants Znatnajs par Sarajevu un Kalgari, Upatnieku un Ķipuru

Andris Liepa
Andris Liepa
Bijušais Latvijas (PSR) Sporta komitejas vadītājs Daumants Znatnajs droši var saukties par... dižfunkcionāru. Trijās olimpiskajās spēlēs - Sarajevā (1984), Kalgari un Seulā (1988) bijis PSRS komandas t.s. sporta veida delegācijas vadītājs, abās ziemas spēlēs atbildot par bobsleju un kamaniņu sportu, bet Korejā pirms 30 gadiem - par volejbolu. Ko atcerēties un stāstīt 80. dzimšanas dienas priekšvakarā viņam ir daudz. Par uzstāšanos PSRS NOK plēnumā 1988. gada 2. decembrī (lamas no visas Savienības!), par bobsleja "padomju raķešu" būvētāju Rolandu Upatnieku un viņa strīdu ar Jāni Ķipuru, kas daļēji sašķēla mūsu bobsleju. Bet strīda pamatā - nauda! PSRS izlases galvenais treneris Upatnieks gribējis, lai bobslejisti no saviem zelta pulksteņiem, ko saņēma par uzvarām bobsleja startos (bija tādas sacensības) pusi summas iemaksā viņa... ārzemju bankas kontā. Puikas to negribēja darīt un blakus jau bija arī Maskavas "roka" - cerībā pastumt latviešus vispār malā no PSRS bobsleja izlases. Izšķiroša bijusi 1986. gada 17. decembra sanāksme Rīgā.

Arī tagad Znatnajs sporta sacensības TV skatās kā... sporta funkcionārs. Uztraucoties par to, kādus stiķus un niķus var izspēlēt tiešie konkurenti, un ne tikai krievi, bet arī vācieši. Apbrīno Daiņa Dukura (Upatnieka audzēknis!) cīņu ar konkurentu daudz lielākām komandām. Bet īkšķus tur par visu Latvijas sportu.
Vērtējums:

  +1 [+] [-]

, 2018-02-02 23:05, pirms 6 gadiem
Katru interviju ar Daumantu Znatnaju noskatos ar lielu interesi. Paldies!

     [+] [-]

, 2018-02-03 14:00, pirms 6 gadiem
+++

     [+] [-]

, 2018-02-03 21:09, pirms 6 gadiem
Znatnaja memuāri būtu bestsellers. Ļoti inteliģents cilvēks un informēts....

     [+] [-]

, 2018-02-04 01:19, pirms 6 gadiem
Apbrīnojama personība. Diemžēl šobrīd neviens politiķis, nemaz nerunājot par sporta funkcionāriem, nav ne tuvu šim līmenim.