Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 3

Latvijas Paralimpiskā komiteja nav pārsteigta par balsojumu IPC kongresā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Latvijas Paralimpiskā komiteja nav pārsteigta par balsojumu IPC kongresā
Foto: AFP/Scanpix

LETA. Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) nav pārsteigta par Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) kongresā veikto balsojumu, kas ļauj Krievijas parasportistiem piedalīties 2024.gada paralimpiskajās spēlēs, un vēl lems par turpmākajiem soļiem, aģentūrai LETA teica LPK ģenerālsekretāre Liene Apine.

IPC piektdien savā kongresā Bahreinā balsoja pret Krievijas sportistu nepielaišanu Parīzes paralimpiskajās spēlēs. Kaut arī Krievija jau ilgāk nekā pusotru gadu karo Ukrainā, 74 IPC dalībvalstis nobalsoja par Krievijas sportistu dalību spēlēs, 65 balsoja pret, un 13 valstis atturējās.

"Nav pārsteigums. Paši nebraucām un aicinājām Eiropas valstis boikotēt šo ģenerālasambleju, lai nebūtu iespējams šāds balsojums un nesavāktu kvorumu. Jau Berlīnē ģenerālasamblejas laikā Āfrikas valstis un dažas bijušās PSRS valstis aizstāvēja Krieviju un Baltkrieviju, un arī šobrīd šīs valstis ir Bahreinā," balsojumu IPC kongresā komentēja Apine.

LPK vēl lems, kā reaģēt uz šādu balsojumu, un lūkos rast risinājumus starptautiskajā līmenī, lai šāds lēmums nepaliktu spēkā.

"Šobrīd neesam lēmuši, kā tas varētu izpausties. Noteikti sazināsimies ar kolēģiem no citām valstīm un izplānosim, ko darīt. Tas ir šoks ne tikai Latvijai, bet arī tiem, kuri balsoja par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no IPC," teica Apine.

Citā balsojumā 90 delegāti nobalsoja par Krievijas Paralimpiskās komitejas daļēju diskvalifikāciju, 56 bija pret, bet seši atturējās. Daļējas diskvalifikācijas dēļ Krievija zaudē visas IPC dalības tiesības, tomēr tās sportisti ir tiesīgi piedalīties 2024.gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs kā individuāli atlēti neitrālā sportista statusā.

Atsevišķi balsojumi plānoti par Baltkrievijas sportistiem, kuri arī ir diskvalificēti viņu pārstāvētās valsts kā Krievijas sabiedrotās lomas iebrukumā Ukrainā dēļ.

Krievijas iebrukums sākās dažas dienas pirms 2022.gada Ziemas paralimpiskajām spēlēm Pekinā, no kurām spēļu atklāšanas ceremonijas priekšvakarā Krievija un Baltkrievija tika izslēgtas.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2023-09-29 19:51, pirms 2 mēnešiem
Tad saprotu, ka Latvijas pārstāvji nemaz nepiedalījās kongresā un nebalsoja? Tikai naivā cerībā, ka nepietiks kvoruma... Tad tā ir nolaidība. Un ja arī citas valstis tādas bija, tas izšķīra rezultātu. Vajadzēja aktīvi paust savu pozīciju, aģitēt un balsot, lai nepieļautu agresoru dalību. Tagad nav ko sūkstēties, paši vainīgi, ka nebalsoja. Sliktākais, ta tagad tas ir kā piemērs arī SOK atļaut to pašu olimpiādē.

     [+] [-]

, 2023-09-29 20:11, pirms 2 mēnešiem
Andi rakstīja: Tad saprotu, ka Latvijas pārstāvji nemaz nepiedalījās kongresā un nebalsoja? Tikai naivā cerībā, ka nepietiks kvoruma... Tad tā ir nolaidība. Un ja arī citas valstis tādas bija, tas izšķīra rezultātu. Vajadzēja aktīvi paust savu pozīciju, aģitēt un balsot, lai nepieļautu agresoru dalību. Tagad nav ko sūkstēties, paši vainīgi, ka nebalsoja. Sliktākais, ta tagad tas ir kā piemērs arī SOK atļaut to pašu olimpiādē.
Ko tur var pārliecināt, ja ir skaidrs, ka krievi nopirka vairākumu! Arī tos, kas atturējās! Ko dotu tāda Latvijas dalība, visi uzreiz izņemtu naudu ārā no kabatām?
Šis ir naudas balsojums. Labi, ka nebrauca un netirgojās ar krieviem.

     [+] [-]

, 2023-09-29 23:13, pirms 2 mēnešiem
Balsojumā reģistrētas 152 valstis. Cik vispār ir kopā? Kuras valstis nepiedalījās? Izskatās, ka ar nepiedalīšanos ir ļāvuši īstenoties balsojumam "PAR".

Kāds ir atradis, kuras valstis un kā balsoja? Man nesanāca.