Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 3

Latvijas ratiņtenisisti centīsies kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm

Rolands Eliņš

Latvijas ratiņtenisisti centīsies kvalificēties Parīzes paralimpiskajām spēlēm
Foto: Lpkomiteja.lv

LETA. Latvijas ratiņtenisisti centīsies kvalificēties 2024.gada Parīzes paralimpiskajām spēlēm, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas ratiņtenisa izlases trenere Terēza Stenclava.

Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) šajā nedēļā publicēja atlases kritērijus Parīzes paralimpiskajām spēlēm, vīriešu turnīrā atvēlot 48 vietas, sieviešu sacensībās 32 vietas un "quad" divīzijā - 16 vietas.

"Sieviešu izlasei ir visas iespējas tikt uz paralimpiskajām spēlēm, bet, protams ir daudz jāstrādā. Normatīvs paredz, ka četru gadu ciklā jāpiedalās vismaz divos pasaules čempionātos. Šogad bijām un arī nākamgad plānojam braukt. Protams, svarīga ir arī ranga pozīcija," atzīmēja Stenclava.

23 gadus vecā Latvijas ratiņtenisiste Diāna Ņikiforova ITF rangā bija sasniegusi 57.vietu - jebkad augstāko no visiem Latvijas sportistiem -, bet šobrīd viņa ir reitinga 61.pozīicjā.

"Trenējamies un piedalāmies turnīros, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku ranga vietu un arī to noturētu. Turnīri ir vajadzīgi ne tikai reitinga punktiem, bet arī pieredzei," atzīmēja Stenclava.

Jūlija sākumā Ņikiforovai un Žanetei Vasaraudzei-Gailītei turnīrā Berlīnē bija iespēja cīnīties ar ranga otrā desmita ratiņtenisistēm, kurām ir paralimpisko spēļu un "Grand Slam" turnīru pieredze. "Ir jāspēlē ar spēcīgiem konkurentiem, lai redzētu, uz ko ir jātiecas," uzsvēra Stenclava.

Ratiņtenisistu trenere arī pastāstīja, ka, ja nebūs Covid-19 ierobežojumu, tad tiek plānota nometne par ITF grantiem un privāto atbalstītāju līdzekļiem. Tāpat ir iecere attīstīt ratiņtenisu reģionos, lai tas būtu pieejamāks citu pašvaldību iedzīvotājiem.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-21 20:05, pirms 5 mēnešiem
Visu cieņu trenerei Stenclavai, kura jau labu laiku attīsta ratiņtenisu. Lai izdodas kvalificēties!

     [+] [-]

, 2022-07-22 07:46, pirms 5 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Visu cieņu trenerei Stenclavai, kura jau labu laiku attīsta ratiņtenisu. Lai izdodas kvalificēties!
Jā,fenomenāla trenere! Veiksmi,Parīze jau gaida!!!