Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Itālijas sporta varonis Dzanardi cietis sadursmē ar kravas auto

Rolands Eliņš

Itālijas sporta varonis Dzanardi cietis sadursmē ar kravas auto
Alekss Dzanardi. Foto: imago/Andreas Beil/Scanpix

Itālijā ļoti populārais paralimpiskais sportists Alekss Dzanardi, kurš ir bijušais „Formula 1” pilots, vakar cieta sadursmē ar kravas auto un tika nogādāts slimnīcā. Viņam tika veikta ilga operācija. Šorīt viņa stāvoklis tiek raksturots kā smags, bet stabils.

Alekss Dzanardi vakardien iekļuva avārijā, pārvietojoties ar divriteni. Viņam virsū uztriecās kravas automašīna, un Dzanardi ar helikopteru tika nogādāts slimnīcā, kurš viņš tika ievietots intensīvās terapijas nodaļā.

Itālijas paralimpiskajam sportistam tika veikta sejas atjaunošanas operācija, kas ilga gandrīz trīs stundas. Šorīt tika izplatīta informācija, ka Dzanardi nakti pavadījis stabilā, taču joprojām ļoti smagā veselības stāvoklī.

Dzanardi atveseļošanos novēlēja arī Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte: „Tu nekad neesi padevies un ar savu apbrīnojamo apņēmību esi pārvarējis visas grūtības. Saņemies, Aleks, nepadodies! Visa Itālija cīnās kopā ar tevi.”

53 gadus vecais Dzanardi ir viena no iecienītākajām sporta personībām Itālijā. Viņš savu sporta karjeru sāka autosportā un aizvadīja piecas sezonas „Formula 1” sacensībās, pēdējo no tām 1999. gadā. Piedaloties autosacensībās Vācijā 2001. gadā, Dzanardi cieta šaušalīgā avārijā, kuras rezultātā viņam tika amputētas abas kājas.

Dzanardi pēc tam palika autosportā, pat tika pie iespējas vēlreiz sēsties pie F1 formulas stūres, aizvadot testa braucienus „BMW Sauber” komandā. Vēlāk Dzanardi pievērsās paralimpiskajai riteņbraukšanai un kļuva par četrkārtēju paralimpisko spēļu čempionu, iegūstot pa divām medaļām Londonas un Riodežaneiro spēlēs. Savukārt pasaules čempionātos viņš ieguvis 12 zelta medaļas.

Jāpiezīmē, ka pirms sešiem gadiem Dzanardi spēja pieveikt vienu no pasaules grūtākajām disciplīnām – „Ironman” triatlonu. Startējot ar īpaši pielāgotu inventāru, Dzanardi 4km garo peldējumu, 180km braucienu ar riteni un maratona skrējienu pabeidza deviņās stundās un 47 minūtēs.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/motorspor...